مقاله مشاوره

 • تغذیه شب کنکور و صبحانه و سر جلسه

  مدیریت انرژی به طور قطع تأثیر بسیار زیادی در نتیجه ی کنکور خواهد داشت بهتر است خانواده کنکوریها بیش از پیش به مساله خوراک و خواب داوطلبان کنکوری توجه کنند. البته ما در همایش شب کنکور1400 که قراره ۴ تیر ۱۴۰۰ برکزار کنیم مجموعا در قالب ۳ ساعت محتوای آموزشی ۰ تا ۱۰۰ مباحث انگیزشی ، تغذیه ای ، بهداشت روانی و مدیریت آزمون روزهای منتهی به کنکور1400 بیان خواهیم کرد و این جلسه بسیار بسیار مهم هم اکنون در حال ثبت نام لحظات پایانی خودش است .

 • صفر تا صد مهارت تست زنی

  آزمون هاي چهار گزينه اي كه در كشور ما تحت عنوان آزمون هاي تستي شناخته مي شوند يكي از انواع آزمون ها مي باشد، كه در سال هاي اخير بسيار مورد توجه قرار گرفته و در كنكور نيز نقش اساسي را دارا مي باشد. داوطلبان كنكور به دليل اينكه در طول تحصيل خود معمولاً با آزمون هاي تشريحي سروكار داشته اند، در برخورد با اين گونه آزمون ها دچار مشكلاتي مي شوند.

 • در روزهای آخر کنکور چه کارهایی انجام دهیم تا موفق شویم؟

  استرس و اضطراب که این روزها بیشتر در جوانان دیده می شود زندگی را به کام آنها و خانواده هایشان تا حدی تلخ کرده و نزدیک شدن به کنکور هم به این موضوع دامن زده است.مطمئنا برای یک جوان کنکور سراسری یکی از حساس ترین و پراسترس ترین امتحان ها است که تمام زندگی نه تنها او بلکه خانواده اش را تحت الشعاع قرار می دهد.

 • تعریف مباحث تخصصی و تحلیلی کنکور

  اگر در زمان مطالعه برای کنکور به مباحثی برخورد کردید که با وجود مطالعه ی کامل و یا حتی با مراجعه به متن کتاب درسی نتوان به برخی از سؤالات آن پاسخ داد، می توان این مباحث را در دسته ی تحلیلی جای داد.تثبیت این مباحث در ذهن، زمان بر خواهد بود و به تبع آن درمدت زمان طولانی تری مطالب آموخته شده فراموش می شوند.

 • روش مطالعه ی درس شیمی در کنکور سراسری1400

  در نظر داشتن این نکته که درس شیمی چند بعدی و دارای مباحث حفظی ساده و کاربردهای توصیفی در زندگی و مباحثی بدون غل و غش است دارای اهمیت می باشد. این درس دارای مفاهیم علمی بسیار زیادی است و همچنین دارای حل سؤال نیز می باشد.

 • روش مطالعه ی دروس محاسباتی ریاضی و فیزیک

  برای مطالعه ی این دروس در وحله ی اول می بایست مطالعه به صورت زنجیره وار باشد. یعنی یک تئوری اصولی برای مطالعه در اختیار داشته باشید. این مرحله بسیار مهم است زیرا رعایت پیش نیازها در این دروس از اهمیت خاصی برخوردار است.

 • روش مطالعه ی زیست شناسی برای آزمون کنکور سراسری

  هنگام مطالعه ی درس زیست شناسی سه موضوع دارای اهمیت ویژه ای می باشد به طوری که برخی از اساتید نیز تأکید خاصی به آنها دارند.پس به اعتقاد مشاوران در مجموع برای مطالعه ی این درس پرسشگر بودن یک داوطلب بسیار حائز اهمیت می باشد. به خصوص اشکال کتاب درسی دارای اهمیت ویژه ای می باشند.اشکال کتاب درسی را به دقت در حافظه بسپارید و سعی کنید که آنها را مانند یک عکس یادگاری در مقابل خود اغلب تماشا کنید تا بتوانید درذهن خود آنها را تداعی کنید.

 • تکمیل ظرفیت آزمون سراسری 1400 چه زمانی می باشد؟

  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری یکی از سوالات پرتکرار داوطلبان، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری می باشد. در مرحله تکمیل ظرفیت، آن دسته از داوطلبانی که از رشته خود رضایت ندارند، یا به هر دلیل نمی توانند در رشته پذیرفته شده ثبت نام نمایند، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری ثبت نام نمایند.

 • هنگام تست زدن به این نکات مهم دقت کنید

  در این آزمون های چهار گزینه یی علاوه بر کنار گذاشتن بعضی از درس ها با سطحی خواندن و شیوه ی نادرست مطالعه، شایع ترین عامل شکست، عدم آشنایی با اجرای صحیح روش های تست زنی است، بنابراین اگر تصمیم دارید در آزمون های تستی موفق شوید ضروری است با شیوه های درست تست زنی آشنا شوید.

 • بهترین و کامل ترین منابع جمع بندی کنکور 1400 تجربی،ریاضی و انسانی

  هر زمان که اسم دوران جمع بندی کنکور به میان میاد ، در کنار اصول جمع بندی دروس همشه بحث منابع هم جز مهمترین پرسش داوطلبان کنکور بوده و هست و امروز در اینباره در قالب این مقاله با شما گفتگو می کنیم ؛ اول از همه باید بهتون بگم که اگر خلاصه نویسی کنکور از ماه های قبل دادید بهتره از همین نت برداری مفید خودتون بجای خرید منابع جمع بندی کنکور 1400 استفاده کنید .

 • مشاوره تخصصی رشته های ریاضی، تجربی، انسانی

  واقعیت این است که دانش آموزانی که سال یازدهم را آن طور که باید مطالعه نداشته اند نسبت به دانش آموزانی که سال های دهم و یازدهم را به خوبی تلاش کرده اند برای برنامه ریزی کنکور 1401 کمی عقب تر هستند و کار سخت تری را پیش روی دارند. اما آیا دیگر ممکن نیست که بتوانند به موفقیت در کنکور سراسری 1401 برسند؟ پاسخ این سوال قطعا خیر است!

 • حافظه کوتاه مدت و مرور و یادگیری دروس

  هنگامی که محرکی ( مثلا درس زیست شناسی ) در حافظه حسی ثبت میشه، می تونه تحت فرایند انتخاب و دقت ( یعنی مهم بودن و مورد علاقه بودن) قرار بگیره و به مرحله بالاتر حافظه وارد بشه. انتخاب یعنی اینکه ما همه محرک های محیطی رو نمی گیریم. بلکه دست به انتخاب می زنیم و موضوعی که دوست داریم یا برامون مهمه رو می گیریم. در اینجا منظور از فرآیند دقت اینه که اگه محرکی انتخاب بشه و مورد توجه قرار بگیره، می تونه به مرحله بالاتر بره. فرآیندهای بالاتر حافظه انسان عبارتند از: حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدت

 • راه های کلیدی خود پذیری در دانش آموزان

  شاید شما هم از آن دسته از افراد باشید که مدام از خودتان ایراد می گیرید و فکر می کنید که هیچ ویژگی مثبتی ندارید. تفکری که نسبت به خودتان دارید، پر از عیب و مشکل و نقطه ضعف هست که نمی دانید باید با آنها چه کار بکنید. این نوع تفکر به مرور زمان باعث می شود که عزت نفس و اعتماد به نفس شما کاهش پیدا بکند که نتایج بدی برای شما خواهد داشت. مشکل اصلی شما عدم خودپذیری است. حالا شاید بپرسید که خودپذیری چیست و به چه معناست؟ عدم خود پذیری در دانش آموزان چه نتایجی دارد؟ راه های افزایش خودپذیری چیست؟

 • رشته های پرطرفدار کنکور انسانی کدامند؟

  برای قبولی در رشته های پرطرفدار کنکور انسانی کسب درصدهای بالاتر در دروس اختصاصی و عمومی الزامی است. در زمان انتخاب رشته، داوطلب بر اساس علاقه و با توجه به اطلاعاتی که از رشته های علوم انسانی کسب کرده است، بهترین ها را انتخاب می کند.

 • برنامه ریزی کنکور به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه

  در زندگی همه افراد همیشه موانعی برای رسیدن به اهدافشان وجود دارد که سعی می کنند با تلاش و کوشش فراوان از این موانع عبور کرده و به اهدافی که مد نظرشان است، برسند.از کنکور نیز می توان به عنوان سدی نام برد که عبور از آن برای همه افراد دغدغه است. با برنامه ریزی کنکور 1400 می توانید از چالشی که در پیش رو دارید سر بلند بیرون بیایید.برای عبور از موانع باید یک نقشه راه داشت. برنامه ریزی هوشمندانه ترین نقشه راه برای دیدن به اهداف بزرگ است. بسیاری از افراد هرگز نمی توانند به اهداف زندگی خود نزدیک شوند. با نگاهی دقیق و ریزبینانه به روند کار این افراد همیشه جای خالی برنامه ریزی دیده می شود. این در حالی است که همه انسان های موفق در جهان، همواره روی اهداف خود برنامه ریزی کرده اند.

 • 19 روش ساده و تاثیرگذار تست زنی در کنکور 1400

  یکی از مشکلات اکثر داوطلبان کنکور، عدم اطلاع از شیوه درست تست زنی می باشد. از همین رو بسیاری از متقاضیان در آزمون سراسری با کمبود وقت مواجه می شوند که همین امر موجب بروز استرس در آن ها می گردد. حفظ آرامش به همراه رعایت چند نکته برای داوطلبانی که قبلا به حد کافی مطالعه کرده باشند، می تواند زمینه ساز موفقیت آن ها در آزمون گردد. در ادمه مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از تکنیک هایی که موجب می شوند مهرت تست زنی خود را تقویت نمایید، آشنا سازیم.

 • لوح فشرده یا کلاس آنلاین ؟

  همواره باید این نکته را مد نظر داشت اگر چه مطالعه و یادگیری کتاب و درسنامه زمان زیادی می گیرد اما اکثر نکاتی که در DVD ها مطرح می شود را می توان در همین کتاب ها هم یافت و همچنین یادگیری از طریق مطالعه درسنامه عمق بیشتری دارد درست مشابه زمانی که فرد قصد دارد به مقصد خاصی برسد .

 • چه چیز هایی در سال کنکور بخوریم؟

  نکته ی اولی که در این مقاله تغذیه ای کنکور باید به آن توجه کنید اهمیت تغذیه ی سالم است غذاهای ناسالم اصولا نباید در برنامه ی غذایی شخصی باشند مخصوصا فرد کنکوری که همواره باید شاداب و پرانرژی باشد و از اهمال کاری در سال کنکور بپرهیزد!

 • روش مطالعه دروس تحلیلی و توصیفی کنکور چگونه است؟

  فارغ از اینکه در چه رشته ای باشید برای مطالعه دروس مختلف کنکور ۲ دسته عمده دروس پیش روی شماست؛ یکی دروس تحلیلی و دیگری دروس توصیفی کنکور ؛ اشتباه نکنیــــد !! نه همه دروس اختصاصی کنکور فهمیدنی هستند و نه کتب عمومی توصیفی . بلکه مباحث توصیفی و تحلیلی کنکور همواره بین همه دروس اختصاصی و عمومی شما پراکنده هستند . امروز در این مقاله میخواهیم با شما عزیزان در جهت شناخت بیشتر مباحث حفظی و تحلیلی کنکور و روش مطالعه و روش مرور و تست زنی آنها صحبت کنیم . مطالعه این مقاله برای همه رشته های کنکور توصیه می شود و راهکارهای گفته شما برداشت هایی از نظر برترین مشاوران کنکور و روش مطالعه رتبه های برتر کنکور است .

 • ویژگی یک برنامه خوب در فصل تابستان برای کنکور

  امیدوارم که حالتون خوب باشه و پر انرژی و درجه یک در حال سپری کردن ماه مرداد ، دومین ماه کنکوری خودتان باشید، یک برنامه خوب برای فصل تابستان به فاکتورهای زیادی وابسته است که چند مورد از مهمترین آنها را به خدمت شما عزیزان عرض میکنیم.

 • مشکل نوسان مطالعه کنکور و عدم پیوستگی در مطالعه

  به دلیل طولانی بودن مسیر و پروسه کنکور، داوطلبان زیادی با مشکل نوسانی درس خواندن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. باید گفت حتی رتبه‌های برتر هم با این مشکل روبه‌رو می‌شوند اما نوسانی درس خواندن آن‌ها کوتاه ‌مدت بوده و به سرعت به عملکرد درسی عالی روزهای قبل باز می‌گردند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 20
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir