مقاله مشاوره

 • چه چیز هایی در سال کنکور بخوریم؟

  نکته ی اولی که در این مقاله تغذیه ای کنکور باید به آن توجه کنید اهمیت تغذیه ی سالم است غذاهای ناسالم اصولا نباید در برنامه ی غذایی شخصی باشند مخصوصا فرد کنکوری که همواره باید شاداب و پرانرژی باشد و از اهمال کاری در سال کنکور بپرهیزد!

 • روش مطالعه دروس تحلیلی و توصیفی کنکور چگونه است؟

  فارغ از اینکه در چه رشته ای باشید برای مطالعه دروس مختلف کنکور ۲ دسته عمده دروس پیش روی شماست؛ یکی دروس تحلیلی و دیگری دروس توصیفی کنکور ؛ اشتباه نکنیــــد !! نه همه دروس اختصاصی کنکور فهمیدنی هستند و نه کتب عمومی توصیفی . بلکه مباحث توصیفی و تحلیلی کنکور همواره بین همه دروس اختصاصی و عمومی شما پراکنده هستند . امروز در این مقاله میخواهیم با شما عزیزان در جهت شناخت بیشتر مباحث حفظی و تحلیلی کنکور و روش مطالعه و روش مرور و تست زنی آنها صحبت کنیم . مطالعه این مقاله برای همه رشته های کنکور توصیه می شود و راهکارهای گفته شما برداشت هایی از نظر برترین مشاوران کنکور و روش مطالعه رتبه های برتر کنکور است .

 • ویژگی یک برنامه خوب در فصل تابستان برای کنکور

  امیدوارم که حالتون خوب باشه و پر انرژی و درجه یک در حال سپری کردن ماه مرداد ، دومین ماه کنکوری خودتان باشید، یک برنامه خوب برای فصل تابستان به فاکتورهای زیادی وابسته است که چند مورد از مهمترین آنها را به خدمت شما عزیزان عرض میکنیم.

 • مشکل نوسان مطالعه کنکور و عدم پیوستگی در مطالعه

  به دلیل طولانی بودن مسیر و پروسه کنکور، داوطلبان زیادی با مشکل نوسانی درس خواندن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند. باید گفت حتی رتبه‌های برتر هم با این مشکل روبه‌رو می‌شوند اما نوسانی درس خواندن آن‌ها کوتاه ‌مدت بوده و به سرعت به عملکرد درسی عالی روزهای قبل باز می‌گردند.

 • پشت کنکور ماندن برا کنکور 1400

  پشت کنکور ماندن همواره با چالش هایی همراه است و قطعا عده ای از دانش آموزان سال دوازدهم و دواطلبان نظام قدیم از همین الان قصد دارند که پشت کنکور بمانند و چه بسا برنامه ریزی کنکور خود را نیز با قدرت شروع کرده باشند.

 • در زمان کمتر درس بیشتری مطالعه کنید

  امروز در خدمت شما هستیم با بهترین راهکارها برای کسانی که کنکور ۱۴۰۰ دیر شروع کرده اند و نگران نرسیدن به کنکور ۱۴۰۰ هستند؛ مطالعه خوب برای کنکور صرفاً افزایش ساعت مطالعه نیست. بلکه اگر این ساعت مطالعه با کیفیت همراه شود می‌توان نتیجه دلخواه را گرفت.

 • روزه داری و درس خواندن

  روزه داری یکی از قدیمی ترین عباداتی است که در بین مردم و ملت های جهان معمول بوده است. جامع ترین و بهترین روزه گرفتن، روزه گرفتن در ماه رمضان توسط مسلمانان است. که در اسلام بر هر مرد و زن واجد شرایط واجب است. عوامل مختلفی می توانند بر سلامت روان افراد تأثیر بگذارند. یکی از مهمترین آنها که جز اعتقادات معنوی و مذهبی می باشد، روزه است.

 • چگون تراز خود را در آزمون های آزمایشی افزایش دهیم؟

  برای حل این مشکل باید قبل از هر آزمون چندین پیش‌ آزمون کنکور را در تایم کمتر از حالت استاندارد شبیه‌سازی کند ( به‌عنوان‌ مثال از دروس عمومی 15 دقیقه و از دروس اختصاصی 20 دقیقه کم کند) در این صورت قادر خواهد بود سؤالات سخت و حل نشدنی را از سؤالات ساده تشخیص داده و به‌ جای حل یک تست سخت چند تست ساده را پاسخ دهد و وقت خود را از دست ندهد.

 • انتخاب های های غلط در انتخاب رشته کنکور

  به وفور در لیست های انتخاب رشته داوطلبان کنکور می بینم که فرد آمده و 150 انتخاب پر کرده اما به دلیل چینش غیر اصولی و بی تجربگی در چیدمان اولویت ها ، خیلی از انتخاب های وی خواهد سوخت و عملا لیست دارای ۱۵۰ انتخاب در نهایت شامل 80 انتخاب موثر خواهد بود .در صورتیکه میشد با رعایت چند تکنیک ساده در انتخاب رشته تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کرد و شانس هر ۱۵۰ اولویت در انتخاب رشته سراسری و هر 100 انتخاب با آزمون در دانشگاه آزاد را حفظ کرد .

 • زود جمع کردن درس های کنکور و جلو زدن از برنامه

  برای پاسخ به این سوال باید شرایط هر شخص بررسی شود.آزمون برای همه یک برنامه ی مشترک می دهد اما ممکن است شرایط مدارس و پیشروی برای هر شخص متفاوت باشد. یا برای فارغ التحصیلان قطعا تسلط بر روی دروس کسی که رتبه 500 شده است با کسی که رتبه ی 50000 شده است یکسان نیست.

 • شروع صفر جهت شرکت در کنکور 1400

  اگرچه در حالت کلی می توان سهل انگاری و کم کاری را دلایل اصلی این مساله دانست اما محدودیت زمانی و رفتن به مدرسه، تداخل ساعات کلاس ها و آشنا نبودن با فضای کنکور را نیز نمی توان بی تاثیر دانست. اما نکته ی حائز اهمیت این است که برخی از دانش آموزان با سبک تر شدن و کم رنگ شدن نقش مدرسه و کلاس ها از عید به مسیر حرکت و پیشرفت مناسب کنکور برگشته اند و به نتایج قابل توجه ای نیز دست یافته اند.

 • جبران عقب افتادگی از برنامه کنکور

  اولین راهکاری که در ذهن خیلی از دانش آموزان شکل میگیرد کنار گذاشتن آن آزمون یا کلاس است.این راهکار زمانی میتواند انجام گیرد که جلسات بعدی کلاس یا آزمون مربوط به مطالبی شود که پیش نیاز آن بطور مستقیم مطالبی است که ما بلد نیستیم.برای مثال بخش معادلات و نامعادلات را از دست داده ایم و قرار است فصل تابع تدریس شود،در این شرایط بهتر است ابتدا پیش نیاز را یاد بگیریم.

 • چگونه وسواس مطالعه را از بین ببریم ؟ کندخوانی کنکوریها

  وقتی یادگیری خود از طریق مطالعه را وابسته به کار دیگری می دانیم این آفت رخ می دهد.مثلا حس میکنیم برای یادگیری باید راه برویم،مطلب را بلند بخوانیم،هر مطلب را بارها تکرار کنیم و بطور کلی هر کاری که حواس دیگر ما را هم درگیر میکند انجام دهیم.اما اینکار ها نه تنها مکمل یادگیری نیستند بلکه آفت یادگیری نیز به حساب می ایند.

 • آموزش خلاصه نویسی ،حاشیه نویسی ،نت برداری در کنکور

  در خلاصه نویسی نباید از خلاصه های آماده بازار و دیگران تقلید کرد.برای مثال در کتاب تستی 10 تیپ تست برای مبحثی وجود دارد،بعد از تست زنی این مبحث ممکن است 4 تیپ تستی انتخاب کنید که 6 تیپ تستی دیگر را هم مورد پوشش قرار می دهد.باید این 4 تیپ را به خلاصه اضافه کرد نه تمام 10 تیپ کلی که وجود دارد.

 • تغییر رشته از ریاضی یا انسانی به تجربی

  تغییر رشته از ریاضی یا انسانی به تجربی به منظور قبولی در رشته پزشکی، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. بسیاری از دانش آموزان رشته ریاضی تمایل دارند تا با تغییر رشته تحصیلی، در کنکور تجربی شرکت کنند.

 • چند تمرین فوق العاده برای تندخوانی

  تندخوانی یکی از مهارت‌هایی است که سرعت مطالعه را افزایش داده و باعث می‌شود فرد مطالب بیشتری را در زمان کوتاه‌تری مطالعه کند که در این صورت علاوه بر افزایش اعتماد به‌ نفس، انگیزه و شوق فرد برای ادامه مطالعه بیشتر می‌شود.

 • آشنایی با 7 اشتباه مهلک در سال کنکور

  کنکور با سؤالات تستی به سنجش داوطلبان می‌پردازد و باید فرد به مرحله آخر پاسخ و در نتیجه گزینه صحیح برسد. در غیر این صورت نمره‌ای به او تعلق نخواهد گرفت (برعکس امتحان تشریحی) در نتیجه با حل تست زیاد هم عمق یادگیری افزایش می‌یابد هم سرعت حل تست و قدرت تشخیص دام‌ های تستی بالا می‌رود پس شیوه صحیح تست زنی برای کنکور را به درستی اجرا کنید.

 • استراحت بین درس خواندن چگونه باشد که کمتر خسته شویم؟

  از مهم‌ترین سؤالاتی که کنکوری‌ها با آن مواجه می‌شوند این است که چه کنیم که در سال کنکور کمتر خسته شویم؟ استراحت‌های بین دروس و مطالعه باید چه اندازه باشد تا هم رفع خستگی شود و هم باعث نشود از حس و حال درس خواندن دور شویم؟ با چه روشی انرژی و انگیزه روزهای اول را تا آخر مسیر حفظ کنیم؟

 • شروع صفر کنکور ۱۴۰۰ از مهر ماه

  بسیاری از داوطبان کنکور 1400 تا کنون به طور جدی و موثر درس نخوانده اند و تابستان را از دست داده اند روی صحبت ما در این با این داوطلبان است. از دست دادن تابستان برای مطالعه ی کنکور

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 20
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2020 Mehromah.ir