چطور می‌توانیم سرعت تست زنی خود را افزایش دهیم؟

چطور می‌توانیم سرعت تست زنی خود را افزایش دهیم؟

آزمون کنکور به عنوان یکی از امتحانات سرنوشت ساز و سختی است که دانش آموزان در طول تحصیل خود را برای آن آماده می‌کنند. کنکور با امتحانات کلاسی و آنچه که تا الان با آن سر و کار داشته‌اید کاملا متفاوت است. برای اینکه بتوانید در این آزمون موفق شوید و در بهترین رشته‌ها قبول شوید باید قدرت تست زنی خود را تقویت کنید. در این مقاله روش‌های افزایش سرعت تست زنی برای کنکور را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر در تست زنی مشکل دارید و می‌خواهید سرعت تست زنی خود را افزایش دهید به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهید.

تست زنی برای کنکور

کنکور جزو آزمون‌های سرنوشت ساز و حیاتی است که در طول زندگی با آن سر و کار دارید. 12 سال درس می‌خوانید و زحمت می‌کشید تا به رشته مورد علاقه و دانشگاه دلخواه‌تان قبول شوید. اما مانعی به نام کنکور سر راه شما قرار دارد که برای رسیدن به آرزوهای خود باید آن را پشت سر بگذارید.

برای موفقیت در کنکور و کسب نتایج دلخواه باید مهارت تست زنی را در خودتان افزایش دهید. سرعت و دقت در تست زنی دو عامل تاثیر گذار در موفقیت شما هستند که باید آن‌ها را تقویت کنید. در بخش‌های بعدی تکنیک‌هایی کاربردی برای افزایش سرعت تست زنی به شما معرفی خواهیم کرد.
 
راه‌های افزایش سرعت تست زنی

دانش آموزان و افراد پشت کنکور برای اینکه بتوانند در رشته مورد نظر قبول شوند باید سرت تست زنی خود را افزایش دهند و عملکردی بهتری نسبت به بقیه داشته باشند. در این بخش بهترین راه‌های افزایش سرعت زنی کنکور را به شما معرفی می‌کنیم. تکنیک‌هایی که سرعت تست زنی شما را افزایش می‌دهند عبارت‌اند از:

1- از آزمون‌های کنکور سال قبل کمک بگیرید

برای اینکه بتوانید قدرت تست زنی خود را تقویت کنید با سوالات کنکور آشنا شوید. استفاده از سوالات کنکورهای سال قبل به شما کمک خواهد کرد که با نحوه طراحی سوالات به طور کامل اشنا شوید و خودتان را با سوالات وفق بدهید. حداقل سوالات کنکور تا 5 سال قبل را دانلود و استفاده کنید.

2- آزمون‌های زمان دار از خود بگیرید

شما باید جلسه کنکور را برای خودتان شبیه سازی کنید تا بتوانید با دقت و سرعت بیشتری تست بزنید. در شرایط عادی هیچ دغدغه و استرسی نخواهید داشت بنابراین ممکن است برای یک سوال بیش از ده یا بیست دقیقه وقت بگذارید. آزمون ‌را در تایم‌های کوتاه برگزار کنید و به مرور زمان به حد نساب کنکور یعنی 4 ساعت برسانید. اگر نمی توانید از خودتان امتحان بگیرید، می‌توانید در کلاس‌های کنکور ثبت نام کنید و در آزمون‌هایی که برگزار می‌شود شرکت نمایید.

3- به صورت مداوم تست بزنید

تست زنی با سایر مهارت های درسی کاملا متفاوت است بنابراین باید تست زنی را تمرین کنید تا بتوانید به سرعت بالایی برسید. اکثر دانش آموزان در آزمون‌های کتبی یا شفاهی همیشه نمره 20 می‌گیرند اما نوبت به تست زنی که می‌رسد غافله را می‌بازند. البته تقصیر دانش آموزان نیست چرا که تست زنی کاملا متفاوت با چیزی است که یاد گرفته‌اند. کاملا آسوده خاطر باشید و نگران نشوید چرا که با تمرین و تکرار می‌توان در تست زنی هم به سرعت بالایی رسید.

4- هنگام تست زنی از کرنومتر استفاده کنید


کرنومتر جزو وسایلی است که به شما کمک می‌کند سرعت تست زنی خود را افزایش دهید. وقتی از کرنومتر استفاده می‌کنید برای خود تعیین می‌کنید که باید در یک مدت زمان مشخص باید تعداد تست معینی را بزنید. استفاده از کنکور به مرور زمان کمک خواهد کرد که با روند تست زنی آشنا شوید و سرعت تست زنی خود را بالا ببرید.


5- تکنیک‌های پیشرفته تست زنی را یاد بگیرید

همیشه نمی‌توان با حل کردن ساده، جواب سوالات را به دست آورد. برخی تکنیک‌های پیشرفته وجود دارند که در افزایش سرعت تست زنی برای کنکور موثر هستند. این تکنیک‌ها راه‌حل‌ها را کوتاه‌تر کرده و کمک می‌کنند در مدت زمان کوتاهی به سوالات پاسخ دهید. از تکنیک‌های پیشرفته کنکور می‌توان به تست زنی معکوس، تکنیک حذف گزینه و تکنیک ضربدر و منها اشاره کرد.

6- با توجه به علاقه و استعداد خودتان تست بزنید

آزمون کنکور شامل سوالات متنوع از تمام کتاب‌های درسی است. شما باید اولویت بندی کنید و به سوالاتی که در آن‌ها مهارت دارید پاسخ دهید. در این حالت زمان شما هدر  نمی‌رود و می‌توانید با سرعت بیشتری تست بزنید.

7- تیپ سوالات را به خوبی بشناسید

شما باید بدانید که در آزمون کنکور با چه نوع سوالاتی رو به رو خواهید شد. سوالات کنکور سرشار از خلاقیت هستند و سعی دارند که شما را گمراه کنند. باید توانایی خود را بالا ببرید و خودتان را برای اینگونه سوالات آماده کند. در چنین شرایطی ذهن شما آماده‌ حل سوالات شده و شما می‌توانید با سرعت بیشتری تست بزنید.
 
چطور در آزمون کنکور با سرعت بیشتری تست بزنیم؟

در بخش قبلی روش‌های افزایش سرعت تست زنی برای کنکور را به شما معرفی کردیم. اما این‌ موارد برای قبل از کنکور است تا مهارت تست زنی خود را بهبود ببخشید و با سرعت بیشتری تست بزنید. شرایط آزمون کنکور با زمانی که در خانه تست می زنید کاملا متفاوت است بنابراین باید یک سری نکات را رعایت کنید تا در آزمون کنکور بتوانید بهتر و سریع‌تر تست بزنید. تکنیک‌های افزایش سرعت تست زنی در آزمون کنکور عبارت‌اند از:


    زمان را مدیریت کنید: سر جلسه امتحان باید زمان خود را مدیریت کنید تا بتوانید به سوالات بیشتری پاسخ دهید. برای اینکار می‌توانید از ساعت استفاده کنید و زمان را تحت کنترل خود داشته باشید.

    تصورات غلط را کنار بگذارید: اینکه حتما باید تمام سوالات را پاسخ دهید یا به صورت شانسی به سوالات پاسخ دهید احتمال قبولی شما در آزمون افزایش می‌یابد تصوراتی غلط هستند. شما باید با دقت و تنها به سوالاتی که بلد هستید جواب دهید تا نمره منفی کسب نکنید.

    وسایل لازم برای تست زدن را آماده کنید: خودکار، مداد و پاک‌کن وسایلی هستند که برای آزمون کنکور استفاده می‌شوند. شما باید سعی کنید که باکیفیت ترین وسایل را برای تست زنی انتخاب کنید تا تمرکز و دقت شما را هنگام تست زدن به‌هم نزنند.

    تمرکز و روحیه خودتان را بالاتر ببرید: افزایش تمرکز و روحیه جزو مهم‌ترین عواملی است که کمک می‌کند بتوانید به راحتی و با سرعت بالایی تست بزنید. به خودتان امید داشته باشید و مطمئن باشید که حتما در آزمون بهترین نمره را دریافت خواهید کرد.

    ترس و استرس را کنار بگذارید: به هیچ عنوان ترس و استرس به خودتان راه ندهید چرا که کنکور نیز همچون سایر آزمون‌ها است و سالانه تعداد زیادی از دانش آموزان شرکت کرده و موفق می‌شوند.

    از روی ظاهر سوالات قضاوت نکنید: بلند یا کوتاه بودن سوال نشان دهنده سختی یا آسانی آن نیست. شما نباید از روی ظاهر سوالات قضاوت کنید بلکه باید سوال را کامل درک کرده و سپس ان را حل نمایید.

Avatar
فرستنده: u-143390 [آفلاین]

امتیاز دهید :
+2
آمار
460 نفر بازدیدکننده
2 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir