چگونه تفکر مثبت داشته باشیم؟

+1
چگونه تفکر مثبت داشته باشیم؟
  

? اصل نشاط آور براي لذت بردن از زندگيبسياري از ما از اينکه براي خودمان وقت صرف کنيم، احساس گناه مي‌کنيم. در حالي که اگر بدانيد چطور از خودتان مراقبت کنيد درست به اندازه اين‌که بدانيد چطور از ديگر اعضاي خانواده‌تان مراقبت کنيد، مهم است.

مطالعات نشان داده‌اند کساني که خود را وقف رسيدگي به اعضاي خانواده‌شان مي‌کنند و از خود غافل مي‌شوند، بيشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگي هستند. در ادامه راهکارهايي را براي حفظ شادي و پيشگيري از به دام افسردگي افتادن مطرح مي‌کنيم:

 

1-نشانه‌هاي اندوه را در افکار و رفتار خودتان بشناسيد

هر کدام از ما در زمان ناراحتي، دلگيري و بي‌حوصلگي نشانه‌هايي از خودمان بروز مي‌دهيم. بهتر است اين نشانه‌ها را در خودتان شناسايي کنيد و قبل از اينکه به رفتارهاي دائمي ‌تبديل شوند، چاره‌اي بينديشيد. هيچ‌چيز مهم‌تر از حفظ شادي نيست.

 

2-بين نيازهاي شخصي، شغلي و خانوادگيتان تعادل برقرار کنيد

اينکه بدانيد افسرده هستيد يک چيز است و اينکه کاري براي آن انجام دهيد يک چيز ديگر. وقتي به خودتان فرصتي براي زنگ تفريح رواني مي‌دهيد، با روحيه مثبت‌تري مي‌توانيد به کار يا خانواده‌تان بپردازيد. حتي پيش از اينکه احساس افسردگي سراغتان بيايد، برنامه شاد زيستن داشته باشيد. خوب استراحت کنيد، قدم بزنيد يا فقط بنشينيد و دقايقي را در آرامش بدون هيچ فکر و خيال مزاحمي‌ سپري کنيد.

 

3-در مورد وقايع شوخ‌طبع باشيد

بيشتر ما اهميت شوخي را در زندگي فراموش مي‌کنيم. اينکه قادر باشيد حتي در موقعيت‌هاي دشوار بخنديد، کمک مي‌کند شاديتان را حفظ کنيد. مجبور نيستيد بي‌دليل بخنديد. تماشاي يک کمدي بامزه يا خواندن يک مجله فکاهي کمک مي‌کند حال خوبي پيدا کنيد و دليلي براي خنده و شادي داشته باشيد.

 

4-با خانواده و دوستان وقت بگذرانيد

بودن کنار اعضاي خانواده و دوستان به بازسازي رواني کمک مي‌کند و باعث مي‌شود تعادل روانيتان را حفظ کنيد. کساني که نيازهاي رواني شما را مي‌شناسند، درکتان مي‌کنند و برايتان نگران مي‌شوند، در زندگيتان نقش مهمي ‌دارند. حضور آن‌ها از تنش‌ها و فشارهاي روانيتان مي‌کاهد و ديدارشان راه موثري براي تخليه هيجان‌هاي منفي است که به حفظ شادکامي ‌در زندگي کمک مي‌کند.

 

5-فعاليت‌هاي سالم را توسعه دهيد

جاي تعجب نيست که سياستمداران بزرگي که دنيا را روي انگشتانشان مي‌چرخانند، در ورزش هم دستي بر آتش دارند. افرادي که در موقعيت‌هاي سخت و پرمسئوليت کار مي‌کنند، نياز دارند زماني را به فعاليتي اختصاص دهند که تنش‌ها را از آن‌ها دور کند. وقتي سرگرمي‌اي داشته باشيد که مورد علاقه‌تان باشد و براي انجام آن زمان مشخصي را طبق برنامه اختصاص دهيد، حال خوشي را تجربه خواهيد کرد و شادي درونيتان افزايش مي‌يابد. اين کار هم به حفظ سلامتتان کمک مي‌کند و هم شادي را برايتان به همراه دارد. (ترجمه: مهناز جعفري/زندگي مثبت)
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,483 بازدید

  0 نظر

  درج: 5 اسفند 1393

  توسط: farahani
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های واقعا جامع انسانی
  همراه من
  کنکوریوم
  کتاب های لقمه

  دسته بندی مطالب

  کتاب های موضوعی
  کتاب های پاور تست

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام علیکم خسته نباشید ببخشید من امروز صبح بسته سفارش دادم اما
  سلام ببخشید کی چاپ 1403 میزنید؟
  خوب بود ممنون
  سلام من در تصحيح هوشمند ورودیوم نمره کل 46453 را دریافت کردم این

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir