معرفی چند اتاق فرار ترسناک در ایران!

0
معرفی چند اتاق فرار ترسناک در ایران!

برای بعضی از افراد و سلیقه‌ها تفریح و آرامش از طریق ریلکس کردن و آرامش محیطی بدست می‌آید و برای بعضی دیگر نیز رو به رو شدن و حل یک چالش، معما و یا تجربه هیجانی تمام عیار می‌تواند خستگی را از تنشان بیرون کند. اگر شما از دسته دوم افراد هستید و به چالش، حل معما و تجربه هیجانی واقعی علاقه دارید، این مطلب دقیقا برای شما است.

اتاق‌های فرار جزء جدیدترین تفریحات هیجان انگیز و معمایی محسوب می‌شوند که از ژاپن نشات گرفته‌اند. در بازی اتاق‌های فرار شما به تنهایی و یا به همراه دوستان و تیم خود وارد یک اتاق با معما و داستانی مشخص می‌شوید و طی مدت زمانی مشخص باید معمای بازی را حل کنید و نهایتا از اتاق فرار کنید. البته این بازی‌ها اکثرا از طریق هوش و خلاقیت حل می‌شوند و نیازی به زور و توان فیزیکی ندارند. در این مطلب لست سکند قصد داریم 10 اتاق فرار از اتاق‌های فرار ایران را که به شما معرفی کنیم، پس ما را همراهی کنید تا بتوانید برای روزهای پس از قرنطینه و جشن گرفتن روزهای سلامتی، یکی از این اتاق فرارها را با دوستانتان امتحان کنید!


مجموعه رپیتون/ تهران
اتاق فرار اَرّه

این اسکیپ روم یا اتاق فرار بر اساس مجموعه فیلم‌های معروف اره نوشته شده است. اگر یکی از فیلم‌های اره را دیده باشید، متوجه خواهید شد که ترس و هیجان در این اتاق فرار موضوعی عادی محسوب می‌شود. در این بازی شما در خانه‌ای متروکه و قدیمی با قاتلی سریالی رو به رو می‌شوید و این قاتل سریالی قصد دارد که شما را از طریق تزریق سم به قتل برساند. پس حتما حواستان را جمع کنید که وقت زیادی برای فرار از دست این قاتل سریالی ندارید. او قصد دارد دست و پای شما را ببندد و سپس سم مورد نظر را تزریق کنید. نهایتا 60 دقیقه فرصت اگر این قاتل سم را به شما تزریق کرد، با دست و پای بسته، سم را از هر طریق خنثی کنید و جان خود را نجات دهید.

 

 
 

 


اتاق فرار مجموعه کوروش

دزدان مسلح بانک‌

اگر به دزدی از یک بانک علاقه دارید و فیلم‌های دزدان مسلح بانک‌ها شما را به وجد می‌آورد، این اتاق فرار برای شماست. شما و گروهتان به عنوان سارقینی حرفه‌ای و سابقه دار وارد یکی از معتبرترین بانک‌های ارزی خاورمیانه می‌شوید؛ این بانک موجودی ۱۵ شمش طلا، ۱۰۰۰ دلار و ۷۰۰۰ یورو را در اختیار دارد. شما و گروهتان فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید موجودی پنهان بانک را پیدا کنید و آن را سرقت کنید. در هنگام ورود شما اشتباهی مرتکب می‌شوید و نتیجه آن روشن شدن آژیر بانک است؛ شما از لحظه ورودتان تنها پانزده دقیقه فرصت دارید که آژیر خطر را قطع کنید و به سرقت خود ادامه دهید. در غیر این صورت پلیس وارد بازی می شود و شما و گروهتان را دستگیر می‌کند، ولی در صورت خاموش کردن آژیر، تا سر رسیدن پلیس شما چهل و پنج دقیقه بیشتر فرصت خواهید داشت.

 

 
 

 مجموعه اسکیپ روم / تهران
اتاق فرار قرنطینه

این بازی با سایر بازی‌های اتاق فرار کمی متفاوت است. به یاد داشته باشید که تنها راه موفقیت این اتاق فرار همکاری گروهی و تبادل اطلاعات با بهترین کیفیت و کم نقص ترین حالت ممکن است. اگر این اصل را فراموش کنید و یا به خوبی آن را رعایت نکنید، مطمئن باشید که محال است که بتوانید معمای داستان را حل کنید و با موفقیت خروج و فرار از اتاق را انجام دهید. نکته جالب این بازی این است که هیچ گونه تم، سناریو و یا حتی دکور خاصی در آن وجود ندارد. البته از نظر ریتم معمایی می‌تواند بسیار خاطره انگیز باشد و هر دوست دار معمایی را به چالش بکشد. پس در این اتاق فرار مانند سایر اتاق‌های فرار انتظار دکور خاص یا سناریویی از پیش تعیین شده را نداشته باشید و خود را به اتاق فرار قرنطینه بسپارید.

 

 
 

 

 

 
 

 


اتاق فرار طهران ۱۳۴۶

شرلوک هولمز

سبک سناریو این اتاق فرار بیشتر شبیه به داستان خاطره انگیر شرلوک هولمز است. اولین موضوعی که در شروع داستان توجه شما و دوستانتان را به خودش جلب می‌کند فضای نوستالژیک با دکوری خاص است که کاملا تهران دهه 1340 را برای شما شبیه سازی می‌کند. این دکور شامل وسایل اتاق، موسیقی محیطی و انواع و اقسام وسایل مرموزی است که حس کنجکاوی هر کسی را تحریک می‌کند و داستان را برای ما عمیق‌تر روایت می‌کند.

معمای بازی به قتل یک تاجر اصفهانی به نام داریوش راستگو مربوط می‌شود. شما باید در مدت زمان یک ساعت تمام تلاشتان را انجام دهید تا قاتل را شناسایی کنید. در روند این سناریو کاملا از زندگی روزمره خود خارج می‌شوید و وارد تهران دهه چهل می‌شوید. همچنین این اتاق فرار از طراحی و دکوری فوق العاده زیبا ساخته شده است که هر بازیکنی پس از بازی به این موضوع اذعان دارد و خاطرات تهران قدیم را در ذهن‌ها ثبت می‌کند. پس اگر حس و روحیه کار آگاهی در شما وجود دارد، فرصت را از دست ندهید و شرلوک هولمز تهران قدیم شوید.

 

 
 

 


اتاق فرار نجات شهر در عمارت تاریخی دبیرالملک

شهر تهران به کمک شما نیاز دارد! آیا حاضرید خود را به خطر بیاندازید و کمک کنید!؟ شما عضو یک تیم امنتی ماهر هستید و طبق گزارش‌هایی که به دست شما رسیده است تا کمتر از یک ساعت دیگر در شهر تهران به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت ایران عملیاتی تروریستی اتفاق خواهد افتاد. بنابراین در اولین اقدام به دنبال سر نخ‌هایی می‌گردید و پس از دنبال کردن این سرنخ‌ها به عمارتی قدیمی در منطقه دوازده تهران می‌رسید.

زیر زمین این خانه به نظر شما مشکوک است و نیاز به بررسی دارد! از طرفی از همسایه‌های عمارت قدیمی شنیده‌اید که در این عمارت قدیمی فقط یک سرایدار زندگی می‌کرده است و صاحب خانه نیز در خارج از ایران اقامت دارد. پس سریعا خودتان دست به کار شوید و راز و رمز ارتباط این خانه و زیر زمین مخوف آن را با عملیات تروریستی کشف کنید تا تهران نجات پیدا کند! فضای این اتاق فرار خانه‌ای 200 ساله است که طراحی آن باعث شده است فضایی کاملا متفاوت را نسبت به سایر اتاق‌های فرار تجربه کنید.

 

 
 

 


اسکیپ روم انیگما / تهران
اتاق فرار روانی

در سال 1893 در حوالی شهر شیکاگو آمریکا و در هتلی مرموز اتفاقاتی در حال رخ دادن است. گفته می شود بسیاری از ساکنین این هتل به سرنوشتی شوم و اسف‌بار دچار خواهند شد. این هتل از اتاق‌هایی بدون پنجره و همچنین راه‌پله‌هایی که به جایی راه ندارند تشکیل شده است. همچنین درهای مخفی و اتاق‌های شکنجه را نیز باید به مخوف بودن هتل اضافه کنید. دکتر هنری هاوارد هولمز ملقب به اچ اچ هلمز مالک این هتل برای گرفتن جان ساکنین این هتل هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهد، او علاقه‌ عجیبی به کشتن دارد و یک قاتل بالفطره و روانی است.

در برخی از اتاق های این هتل گازهای سمی کشنده متصاعد می‌شود تا جان افراد را به گونه‌ای متفاوت بگیرد و در برخی نیز روش‌های سنتی شکنجه تا سر حد مرگ اتفاق می‌افتد. هلمزِ جنایتکار حتی به اجساد کشته شدگان نیز رحم نمی کند. در زیرزمین این هتل مخوف و ترسناک چندین کوره و ظرف‌های اسید برای سوزاندن باقیمانده اجساد و ابزاری برای قطعه قطعه کردن آنها وجود دارد. هلمز به این ترتیب اثری از قربانیانش نیز باقی نخواهد گذاشت تا کسی از جنایات وی باخبر نشود. اکنون نوبت به شما رسیده است و شما میهمان ناخوانده این هتل شوم هستید. برای رهایی از این مهلکه و نجات خود، تنها یک ساعت وقت دارید پس تا هلمز کار را تمام نکرده است دست به کار شوید و او را شکست دهید، حتما شما موفق می‌شوید.

 

 
 

 


مجموعه اینفینیتی اسکیپ روم / تهران
اتاق فرارِ فرار از گاراژ متروکه

در روزی از روزهای گرم تابستان، در صحرایی سوزان خودرویی در حال حرکت است که ناگهان خودرو دچار نقص فنی می‌شود، صاحب خودرو برای تعمیر خودروی خود به جستجوی تعمیرگاه می‌پردازد و ناگهان گاراژی متروکه را مشاهده می‌کند که گویی سال‌های سال است بلا استفاده مانده است. به ناچار وارد تعمیرگاه گاراژ متروکه می‌شود تا کمکی پیدا کند ولی کسی در تعمیرگاه نیست و فقط ابزار و لوازم خودرو به چشم می‌خورد. ناگهان با صدای مهیب و عجیبی درب ورود بسته می‌شود! به نظر می‌رسد که تنها راه این است که خود شما به عنوان صاحب خودرو مشغول به کار شوید و خودرو را تعمیر کنید و هر چه سریعتر از این گاراژ ترسناک و خوفناک فرار کنید!

 

 
 

 

مجموعه رازماز / شیراز
اتاق فرار راز سنگ سیاه

در محله سنگ سياه شيراز چندين جسد در مكان هاى مختلف كشف شده است. پس از تحقيقات اوليه پليس آگاهى و اعلام نتايج پزشكى قانونى، مشخص شده است كه همه افراد از طرق مشابهی جان خود را از دست داده اند و هيچ نشانى از اعمال جراحت یا درگیری و ضرب و شتم در اجسادشان ديده نمى شود. بنابراین اعلام می‌کنند که دلیل مرگ خودکشی است. اما ظاهرا محله قبلا قاتلی زنجیره‌ای داشته است. مشكوك بودن مرگ افراد و همچنين پخش شدن شايعه‌اى مبنى بر اينكه قاتل زنجيره‌اى محله دوباره زنده شده است، باعث می‌شود اين خودكشى‌ها را در واقع قتل هايى بدانند كه توسط او انجام شده است.

ترس و وحشتی عجیب در دل ساكنين محله و گردشگران داخلى و خارجى ايجاد شده است. با توجه به اهميت گردشگرى محله سنگ سياه، كلانترى منطقه با انتشار اعلاميه‌اى رسمى، از كارآگاهان خصوصى در مورد اين پرونده درخواست همكارى گسترده كرده است. شما يكى از چهار تيمى هستيد كه از بين انبوهى از كارآگاهان انتخاب شده‌ايد تا از راز بخت سياهى كه گريبانگير محله شده است پرده برداريد. پس دست به کار شوید و محله سنگ سیاه را نجات دهید.

 

 
 

 

اتاق فرار اسکیپ گیت / اصفهان
کلبه مرگ

خب قرار است این دفعه سفری متفاوت را تجربه کنید و با توجه به نزدیکی به فصل بهار کلبه‌‌های جنگلی بهترین گزینه هستند. پس از یافتن کلبه‌های جنگلی و انتخاب یکی از آن‌ها سفر خود را شروع می‌کنید. ولی چرا درمورد سابقه شهر و داستان‌های ترسناک آن و همچنین تجربه سایر افراد هیچ تحقیقی نکردید؟! خب کار از کار گذشته است، و شما الان به کلبه رسیده‌اید!

پس از رسیدن به کلبه و بعد از باز کردن درب با پیرمرد و پیرزنی مهربان مواجه می‌شوید و خیالتان راحت می‌شود که امنیت لازم برقرار است. بعد از کمی استراحت و تاریک شدن هوا تصمیم می‌گیرید از دستپخت صاحبخانه بچشید. بعد از خوردن چند قاشق متوجه می‌شوید که طعم غذا کمی متفاوت است، فرصت سوال کردن از صاحبخانه را پیدا نمی‌کنید و آخرین تصویری که یادتان می آید لبخند پیرمرد و پیر زن جلوی چشمانتان است. ‎وقتی به هوش آمدید با دست و پای بسته خودتان و دوستانتان مواجه می‌شوید و نمي‌دانید چرا زندانی شده اید! ولی این را می‌دانید که فقط 60 دقیقه برای فرار از این کلبه مرگ فرصت دارید. پس معطل نکنید، اگر فکر می‌کنید که می‌توانید از این کلبه فرار کنید، دست به کار شوید!

 

 
 

 

اتاق فرار کانو/ مشهد
داستان بازداشتگاه

در این اتاق فرار داستان از این قرار است که شما به درون یک بازداشتگاه می‌روید و در آنجا با چند متهم تازه بازداشت شده روبرو می‌شوید. یک ساعت بعد قرار است ون‌های پلیس زندانی‌ها را به زندان مرکزی منتقل کنند و مجازات اعدام را اجرا کنند. بله این متهم‌ها شما و دوستانتان هستید. پس یک ساعت فرصت دارید که با استفاده از سرنخ‌هایی که در سلول بازداشتگاه وجود دارد، قفل سلول را باز کنید و از این بازداشتگاه جهنمی فرار کنید. این سر نخ‌ها کجای سلول ممکن است وجود داشته باشند، از زیر تخت شروع کنید.

 

 
 

 

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  3,216 بازدید

  0 نظر

  درج: 9 آذر 1399

  توسط: e.timsari
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام وقت بخیر استاد باقری مثل همیشه بی نظیر درمورد جمع بندی به
  بسیار خوب است من همه ی کتاب هایم را از اینجا می خرم
  سلام و وقت بخیر و خسته نباشید به اساتید مهر و ماه و به خصوص
  بسیار عالی . کلاس خیلی مفیدی بود و تشکر میکنم از استاد باقری

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir