خوشبختی شما را چه شکلی می کند؟

0
خوشبختی شما را چه شکلی می کند؟
افرادی که در زندگی به معنای واقعی خوشبختی را درک کرده و حضورش را در زندگی شان احساس میکنند معمولا با ویژگی های خاصی شناخته میشوند.

در زندگی هر فرد باید باران خوشبختی ببارد آیا احساس می کنید که این باران خوشبختی را در زندگی تجربه کرده اید؟ پیش بینی های شخصی هر فرد ممکن است مثبت یا منفی باشد. البته جای تعجب نیست که ذهن ما عملکرد روانشناسانه خود را ارتقا دهد.
ما می توانیم استرس، افسردگی و اضطراب را تشخیص دهیم. استرس و افسردگی هر دو می تواند باعث بیماری های قلبی و حملات قلبی شود. افرادی که شغل سنگین دارند و فشار کاری آن ها بالاست، 50 درصد بیشتر در معرض این بیماری هستند.

خوشبختی را نمی توان فروخت:

مباحث زیادی در مورد میزان پول و رابطه آن با خوشبختی مطرح شده است. به نظر می رسد که ثروت هیچ ربطی به خوشبختی ندارد. طبق مطالعات انجام شده در سال 1957 تقریبا 35 درصد از جمعیت خودشان را افراد شادی می دانستند. امروزه 30 درصد از آن ها خودشان را شاد می دانند .یعنی این میزان 5 درصد کاهش داشته است .

حقیقت اینجاست که تحقیقات جدید نشان می دهد پول تاثیر کمی روی خوشبختی دارد و افرادی که به اندازه کافی ثروتمند هستند و می توانند نیازهای اولیه مثل غذا خوراک و پوشاک و سلامت خود را تامین کنند، میزان شادی آن ها به مراتب بیشتر از انسان های فقیر است اما بعد از نیاز های اولیه، ثروت بیشتر دیگر ربطی به خوشبختی نخواهد داشت.

مطالعه روی 100 فرد ثروتمند انجام شده که نشان می دهد آن ها نسبت به شهروندان معمولی خوشحال تر و خوشبخت تر هستند و همین طور نشان می دهد که شادی آن چیزی نیست که شما می خواهید، بلکه آن چیزی است که باید برایش تلاش کنید.

در ادامه مقاله می خواهیم که تعدادی از ویژگی ها و خصوصیات افراد خوشبخت را برایتان بازگو کنیم :

آن ها خودشان را دوست دارند:
آن ها از لحاظ احساسی و جسمی در سلامت کامل به سر می برند و باور دارند که باید اخلاق گرا و باهوش باشند و آن ها بهتر از دیگران قادرند تا با مردم کنار بیایند.

افراد شاد احساس کنترل شخصی بیشتری دارند و احساس قدرت می کنند:
به همین دلیل مایلند که در محل کار و مدرسه بهتر ظاهر شوند و استرس خود را کنترل کنند .

افراد خوشبخت تمام عقاید خود را بیرون می ریزند:
افراد خوشبخت روابط نزدیکی دارند و آن ها معمولاً خواسته های خود را به طور واضح بیان می کنند. معمولاً افراد متاهل آن ها از افراد مجرد شان خوشبخت ترند اما هیچ گاه برای ازدواج خودشان را به سختی نمی اندازند. آن ها به روابط خود اعتماد دارند و به دیگران نیز برای شاد تر بودن کمک می کنند.

افراد شاد خوش بین هستند:
آن ها منتظرند همیشه اتفاقات خوب برای آن ها رقم بخورد و گاهی اوقات احساس هیجان بسیار زیادی در مورد خودشان دارند . همیشه نیمه پر لیوان را می بینند و سعی می کنند که وقایع را از راه مثبت تفسیر کنند.

افراد شاد و خوشبخت استقلال روحی روانی دارند:
آن ها بر روی مسائل زندگی تمرکز می کنند و آماده اند تجربه های جدید کسب کنند. آنها معمولا از لحاظ معنوی قوی هستند و مطالعات نشان می دهد که افراد معنوی دو برابر افراد دیگر احساس شادی می کنند.

افراد خوشبخت و شاد معمولاً زندگی متعادلی دارند:
آن ها زمان مخصوصی را وقف کار، بازی و رسیدن به امور معنوی می کنند و بازخورد های خوبی از دیگران دریافت می کنند. افراد شاد خلاق هستند و از دید خودشان به مشکلات نگاه می کنند. سعی می کنند که از راه های خلاقانه مشکلات را حل کنند و معمولا ایده های جدید را ارائه می کنند و چیزهای جدید را یاد می گیرند.

افراد شاد مهربان هستند:
مهربان بودن روحیه را بالا می برد و سطح شادی را افزایش می دهد. افراد مهربان روح بخشنده ای دارند و از کمک کردن به دیگران حتی از راه های کوچک لذت می برند. همین کمک کردن باعث شادی و خوشبختی بیشتر در وجود آن ها می شود.
اگر با افراد شاد و خوشبخت صحبت کنید، متوجه می شوید که هیچ کلام منفی در صحبت هایشان وجود ندارد و آن ها همیشه لبخند می زنند و انرژی مثبت برای اطرافیان هستند.

این افراد در زمان حال زندگی می کنند:
افراد شاد به گذشته فکر نمی کنند و نگران آینده نیستند. آن ها کاملاً در زمان حال زندگی می کنند و از آن لذت می برند. آن ها قدردان گذشت بوده و امیدوار به آینده می باشند.

زندگی کردن در زمان حال استرس را کاهش می دهد و باعث می شود قدردانی و بخشندگی آن ها افزایش پیدا کند و همچنین مهارت اجتماعی و خلاقیت آن ها نیز با این کار در سطح بالایی قرار می گیرد. سلامت جسم و ذهن هرگز به گذشته فکر کردن یا نگرانی در مورد آینده نیست. راز موفقیت این است که به طور هوشمندانه در زمان حال زندگی کنید .

آن ها بیشتر از مشکلات به فرصت ها توجه می کنند:
ان گونه افراد خودشان را درگیر دردسر ها و نتایج منفی نمی کنند و سعی می کنند که به جای آن به فرصت های پیش آمده در چالش های زندگی توجه کنند. افراد شاد زندگی را همان گونه که هست قبول می کنند و راحت گیر هستند و از چالش ها به عنوان تجربه ای برای قوی تر شدن نسبت به قبل استفاده می کنند.

آن ها شادی را در چیزهای کوچک می بیند:
بسیاری از این افراد فکر می کنند که خوشبختی و شادی نیازمند موفقیت های بزرگ می باشد اما افراد شاد می توانند در کوچک ترین چیز ها شادی و خوشبختی را پیدا کنند.
حتی با تابیدن نور آفتاب روی صورتشان، خشک شدن لباس ها، سلامت اعضای خانواده، بوی یک غذای تازه و هر چیز لذت بخش دیگری می توانند احساس شادی کنند و مطالعات نشان می دهد که شادی های بزرگ مثل ارتقای شغلی برای این افراد همان قدر زیبا است که بوی یک غذای تازه.

 آن ها گذشت می کنند:
زندگی کردن همیشه راحت نیست و همراه با درد ها و رنج ها و سختی هاست. گاهی اوقات رنج ها بسیار سخت می شود و افراد خوشبخت عادت دارند که به راحتی از سختی ها عبور کنند و خودشان را درگیر آن نکنند.
آن ها به راحتی می توانند از مسائل سخت چشم پوشی کنند و به جنبه های مثبت زندگی فکر کنند و اجازه می دهند که احساسات خود را بیرون بریزند اما به سرعت از آن عبور می کنند و شرایط فعلی را پذیرا هستند.

آن ها در مورد افراد دیگر صحبت های منفی نمی کنند:
این افراد بسیار قدرتمند هستند. همیشه خوبی دیگران را می بینند. نکات منفی را چشم پوشی می کنند و می دانند که اخلاق بد در تمام انسان ها وجود دارد و همیشه منتظر نتایج مثبت هستند.
در حقیقت سعی می کنند بد صحبت کردن درمورد دیگران را کنار بگذارند و هیچ گاه زود قضاوت نمی کنند.

آن ها دیگران را به خاطر اشتباه شان سرزنش نمی کنند:
افراد شاد سعی دارند که هیچ گاه دیگران را سرزنش نکنند و حتی برای اشتباهاتی که در شرایط فعلی زندگی انجام داده اند و این اشتباه به سلامت و اموال آن ها آسیب زده است.
این افراد همیشه نقش حمایتی از دیگران را دارند و باعث انرژی و شادی و قوت قلب دیگران می شوند. این افراد می توانند جنبه های مثبت هر اشتباه را به دیگران یاد آور شوند و نور امید را در دل آن ها روشن کنند .
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  757 بازدید

  0 نظر

  درج: 9 خرداد 1401

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد مهندس باقری استاد عزیزم ممنونم که
  سلام وقت بخیر دوره جمع بندی آزمون تیزهوشان استاد باقری بهترین
  سلام, در مورد این آزمون که عالی عالی استاد باقری خیلی زیبا و در
  سلام من زهرامهدیان هستم. بنده در کلاس وبینار ۱۴۰۳ جمع بندی و
  سلام کلاس های استاد باقری بهتریننننن کلاس هایی بود که شرکت کردم
  سلام استاد باقری خسته نباشید کلاستون خیلی معرکه بود هم شما

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir