نمونه سوال زیست شناسی
بازدیدها119
تعداد نظر ارسالی0
تاریخ ارسال3 آبان 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

با سلام خدمت دوستان و عزیزان رشته تجربی
با توجه به اهمیت درس زیست شناسی در کنکور تجربی به اشتراک گذاشتن مطالب و نکات مربوط به این درس می تواند کمک به سزایی به دانش اموزان عزیز بنماید در همین رابطه قصد دارم هر هفته 2پرسش چهار گزینه ای تالیف خودم را در سایت به اشتراک بگزارم لذا خواهشمندم درباره ی جواب سوالات و همچنین سطح سوالات نظراتتان را به اشتراک بگزارید.پاسخ تشریحی سوالات همراه با سوالات جدید ارسال خواهد شد.معمولا هر هفته به همراه سوالات مطالبی تحت عنوان بسته نکته نیز ارسال خواهد شد.

نمونه سوال زیست شناسی
بازدیدها270
تعداد نظر ارسالی1
تاریخ ارسال26 مهر 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

 چند مورد به درستی بیان شده است؟
1)مولکول ها از بخش برامده جسم گلژی به دیگر نقاط صادر می شود.
2)mRNAبرای خروج از هسته باید از 2 لایه فسفولیپیدی بگذرد.
3)ممکن است تیغه های میانی دو سلول مجاور از لحاظ قطر متفاوت باشد.
4)هسته محل کل محتوای ماده ی ژنتیک سلول است.
5)شبکه ی اندوپلاسمی هم در دفاع غیر اختصاصی و هم در دفاع اختصاصی نقش دارد.

 

کشف ویتامین ها
بازدیدها124
تعداد نظر ارسالی0
تاریخ ارسال6 مرداد 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

ویتامین ها تاریخچه ای طولانی دارند .در دوران باستان و پس از آن که انسان ها در یک جا ساکن شدند و کشاورزی را آغاز کردند،دریافتند که غذاهای گوناگون بر سلامتی انسان اثر می گذارد.سومری ها که در بخشی از عراق کنونی زندگی می کردند،نخستین کسانی بودند که دریافتند غذاها در حفظ سلامتی انسان مؤثراند،درباره این مطلب در بابل به طور گسترده ای پژوهش کرده و حاصل این پژوهش ها را روی لوح های گلی ثبت نموده بودند.
 
تغییرات در قرن هجدهم و از دربار انگلستان آغاز شد .امپراتوری انگلستان بسیار گسترده بود و کشتی های بسیاری زیر فرمان دولت انگلیس دریانوردی می کردند .ولی ،ملوانان کشتی های انگلیسی به بیماری مرموزی دچار می شدند که طی آن سرشان گیج می رفت،به خستگی مزمن و مفرط دچار می شدند ،دندان های شان می ریخت و لثه های شان ورم می کرد و نقاط مختلف بدن شان خونریزی می کرد.

30 ثانیه پس از مرگ در مغز انسان چه می گذرد؟
بازدیدها213
تعداد نظر ارسالی0
تاریخ ارسال5 مرداد 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

دانشمندان دریافته اند بعد از مرگ، فعالیت مغز موشهای صحرایی به مدت ۳۰ ثانیه افزایش پیدا میکند. این یافته ممکن است تجربه بعد از مرگ را در کسانی که با احیا قلبی-ریوی (CPR) به زندگی بازگشتهاند، توضیح دهد.
این تحقیق که نتایج آن در نشریه "پیشرفتهای آکادمی ملی علوم آمریکا” منتشر شده اولین تحقیقی است که بشکلی سازمان یافته فعالیت مغز را در لحظه مرگ بررسی کرده است.

مدیریت زمان در جلسه کنکور
بازدیدها388
تعداد نظر ارسالی0
تاریخ ارسال23 تیر 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

کسب رتبه‌های برتر در کنکور، فقط با داشتن اطلاعات علمی میسر نیست؛ زیرکی و استفاده‌ی درست از وقت نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد.
بسیاری از دانش‌آموزان با وجود  اطلاعات علمی بسیار بالا، به دلیل عدم مدیریت زمان در جلسه‌ی آزمون، فرصت نمی‌کنند به همه‌ی سؤال‌‌ها پاسخ دهند و عبارتی مانند «در جلسه‌ی آزمون وقت کم می‌آورم»، «عجله کردم و همین باعث شد تعدادی تست را غلط بزنم»، «وقتی یک سؤال را جواب نمی‌دهم، دچار آشفتگی می‌شوم»، «نمی‌توانم وقتم را در جلسه تنطیم کنم»، «روی یک سؤال، خیلی وقت می‌گذارم و نمی‌توانم به تعدادی از سؤال‌های دیگر پاسخ دهم.» مشکلاتی هستند که بیشتر دانش‌آموزان کنکوری با آن مواجه بوده‌اند.

دانش آموزان و اوقات فراغت آن ها(طنز)
بازدیدها265
تعداد نظر ارسالی0
تاریخ ارسال14 تیر 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

با فرا رسیدن فصل تابستان، پدر و مادرها هم با توجه به علاقه‌ی زیادی که به فرزندانشان دارند برای اوقات فراغت فرزندانشان برنامه ریزی می کنند.
اما نکاتی هست که باید به آن ها توجه داشته باشند....

روش صحیح مطالعه
بازدیدها440
تعداد نظر ارسالی0
تاریخ ارسال6 تیر 1395
منبعمهروماه
درجه اهمیت مطلبمهم

بارها شنیده ایم که دانش آموز یا دانشجویی می گوید :
(( دیگرحال و حوصله خواندن این کتاب را ندارم ))یا ((آنقدرازاین کتاب خسته شده ام که قابل گفتن نیست))ویا ((هرچقدرمیخوانم مثل اینکه کمتر یاد می گیریم))ویا ((۱۰ بار خواندم و تکرار کردم ولی بازهم یاد نگرفتم))به راستی مشکل چیست ؟ آیا برای یادگیری درس واقعا” باید ۱۰ بار کتاب را خواند ؟ آیا باید دروس خود را پشت سرهم مرورکرد؟وآیا بایددهها بار درس راتکرارکردتا یادگرفت ؟ مطمئنا” اگر چنین باشد ، مطالعه کاری سخت و طاقت فرسا است . اما واقعیت چیزی دیگر است . واقعیت آن است که این گروه از فراگیران ، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند . یادگیری و مطالعه ، رابطه ای تنگاتنگ و مستقیم با یکدیگر دارند، تا جایی که می توان این دو را لازم و ملزوم یکدیگر دانست. برای اینکه میزان یادگیری افزایش یابد باید قبل از هرچیز مطالعه ای فعال و پویا داشت.

آیا با حذف کنکور موافق هستید؟

بله
خیر

  
کل مطالب: 4174
کل نظرات: 9645
کل اعضا: 30141
جدیدترین عضو: reza abbassi
بازدید امروز: 3037
بازدید دیروز: 52242 [+6.73 %]
بازدید کل: 33179582
بیشترین بازدید: 152913 در 1395.02.15

mehromah.ir © کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای انتشارات مهروماه محفوظ می باشد.