کنکور ۱۴۰۴ تستی و تشریحی می‌شود

0
کنکور ۱۴۰۴ تستی و تشریحی می‌شود
سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در خصوص سرنوشت کنکور در ماموریت جدید سازمان گفت: ما نه می‌گوییم کنکور تشریحی می‌شود و نه نمی‌شود، بلکه تا سال ۱۴۰۴ کنکور ترکیبی برگزار خواهد شد.

عبدالرسول پورعباس ضمن بیان این مطلب در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص آینده کنکور در ماموریت جدید سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه کنکور را تصویب و ابلاغ کرد و در این مصوبه قید شده است که آزمون‌های آموزش و پرورش طی سال‌های آتی نهایتا تا ۶۰ درصد در کنکور تاثیر داشته باشد که البته این تاثیر برای کنکور امسال ۵۰ درصد اعمال می‌شود.

وی تصریح کرد: تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور دقیقا در مسیر کمرنگ کردن نقش کنکور اعمال می‌شود؛ اما به طور کلی ما در نظر داریم آزمون‌های خود را ارتقا ببخشیم و در حال حاضر دستگاه‌هایی تهیه و در حال نصب هستند و انواع آزمون‌هایی که تصور می‌کنیم از چهار گزینه‌ای با یک گزینه صحیح، چند گزینه صحیح، هم گزینه‌ای تا به پرسش‌های تشریحی را اجرایی خواهیم کرد.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور خاطرنشان کرد: همه سئوالات ترکیبی در آزمون‌های ما آماده است و به کار برده خواهد شد. ما دستگاه‌هایی را در سازمان تجهیز کردیم تا بتوانیم آزمون‌های خود را به صورت تشریحی برگزار کنیم. در واقع برای اینکه آزمونی را به استاندارد برسانیم، طبیعتا اجرای آن، آزمون‌سازی و تصحیح آن مهم است که ما برای هر یک از آنها برنامه‌ریزی انجام دادیم.

پورعباس تاکید کرد: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ما موظف هستیم ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش را فقط براساس سوابق تحصیلی بگیریم. ما به حدود ۷ استان توصیه کردیم پذیرش خود را به حالت پذیرش براساس سوابق تحصیلی تغییر دهند تا فرصت بیشتری برای بومیان داده شود. این مسیر رشته به رشته و محل به محل متفاوت خواهد بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه تا سال ۱۴۰۴ سئوالات کنکور به صورت ترکیبی برگزار می‌شود، گفت: ما نه می‌گوییم کنکور تشریحی می‌شود و نه می‌گوییم نمی‌شود، بلکه آزمون را ترکیبی برگزار می‌کنیم.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  73 بازدید

  0 نظر

  درج: 24 اردیبهشت 1403

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام چرا QR CODEرو اسکن میکنم چیزی برای کارنامه باز نمیشه
  سلام وقت بخیر ببخشید پس کی برنامه صدورکارنامه فعال میشه؟؟
  سلام وقتتون بخیر باشه و خدا قوت یعد از ثبت سفارش ، سفارش چند روز
  سلام به نظر شما سوالاش قابل اعتماده و میشه از همینا تو ازمون
  ممنون از مقاله خیلی خوبتون برای پیدا کردن پربازده ترین و

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir