تدریس سایر دروس در زنگ ورزش تخلف است

0
تدریس سایر دروس در زنگ ورزش تخلف است

مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش درباره تخصیص زنگ ورزش به دروس دیگر چون ریاضی در مدارس گفت: این کار به لحاظ قانونی تخلف است و هیچ مدیری این کار را نمی‌کند. اگر چنین مواردی رخ دهد تخطی از قانون صورت گرفته است.

حسین بابویی، با بیان اینکه سال گذشته اتفاق خوبی افتاد و شاهد تصویب افزایش ساعت تربیت بدنی در برنامه درسی در شورای عالی آموزش و پرورش بودیم اظهار کرد: پیش از این هر پایه دو ساعت درس تربیت بدنی داشت،  ولی کلاس یازدهم یک ساعت تربیت بدنی و پیش دانشگاهی اصلا زنگ ورزش نداشت.

وی افزود: با مصوبه شورا، زنگ ورزش در پایه یازدهم دو ساعته شد و برای دوره پیش دانشگاهی هم دو ساعت درس تربیت بدنی درنظر گرفتند  و در مجموع همه پایه ها دارای دوساعت تربیت بدنی در هفته شدند و سه ساعت به مجموع ساعت درس تربیت بدنی برای 12 پایه اضافه شد.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه نیازهای حرکتی دانش آموزان در زنگ دو ساعته برطرف نمی‌شود گفت: البته قرار نیست ما همه نیازهای حرکتی را در زنگ تربیت بدنی بیاموزیم باید در  زنگ تربیت بدنی به دانش آموزان آموزش بدهیم و چارچوب ها را بگوییم؛ آنگاه خودبخود نیاز پیدا می‌کند در ساعات بیرون از مدرسه هم وقت بگذارد و فعالیت مکمل داشته باشد.

بابویی ادامه داد: بنابراین قطعا اگر بخواهیم همه نیازهای تربیت بدنی دانش آموزان را به این دو ساعت محدود کنیم کافی نیست.

وی درباره تخصیص زنگ ورزش به دروس دیگر چون ریاضی در مدارس گفت: اینکار به لحاظ قانونی تخلف است و هیچ مدیری اینکار را نمی‌کند. اگر چنین مواردی رخ دهد تخطی از قانون صورت گرفته است.

بابویی با بیان اینکه اساس بروز ناهنجاری های قامتی در دانش آموزان سبک زندگی، آپارتمان نشینی و کم تحرکی است اظهار کرد: در واقع یکی از تبعات کم‌تحرکی بروز ناهنجاری های قامتی است.

وی افزود: عدم اطلاع خانواده ها از ارگونومی و آموزش دادن مواردی چون نحوه صحیح نشستن به فرزندان نیز یکی از علل بروز ناهنجاری‌های قامتی است.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از برنامه‌های جدی ما آموزش به خانواده‌ها و معلمان است گفت: اینکه خانواده ها و معلمان با استانداردهای صحیح ساختار بدنی آشنا شوند بسیار حائز اهمیت است.

بابویی ادامه داد: در مرحله اول باید راه‌های بروز این مشکلات را ببندیم. در مرحله بعد باید به افزایش سطح تحرک بدنی دانش آموزان کمک کنیم. از جمله اقداماتی که در این زمینه انجام دادیم طراحی فعالیت ها و برنامه هایی بود که از طریق آن زمان تحرک بدنی دانش آموزان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه خانواده های ما به مدرسه اعتماد دارند عنوان کرد: این اعتماد یک فرصت و سرمایه اجتماعی است، به همین علت فعالیت های ورزشی دانش آموزان را مدرسه محور کرده ایم. مدرسه محور کردن فعالیت های تربیت بدنی چند مزیت دارد، از جمله آنکه دانش آموز به مدرسه که نزدیک محل سکونتش است مراجعه می کند و دوم آنکه اعتماد مضاعف خانواده و سپردن دانش آموز به مدرسه، استمرار فعالیت های ورزشی او را تضمین می کند.

بابویی افزود: اواخر سال تحصیلی گذشته یک پیمایش کشوری درباره ناهنجاری های قامتی انجام دادیم که در حال استخراج نتایج آن هستیم. همچنین آموزش اولیا را به صورت جدی در برنامه های خود قرار داده ایم و امیدواریم اوضاع ساختار قامتی دانش آموزان بهبود یابد.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,623 بازدید

  0 نظر

  درج: 25 آذر 1396

  توسط: m.najafi
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام چرا QR CODEرو اسکن میکنم چیزی برای کارنامه باز نمیشه
  سلام وقت بخیر ببخشید پس کی برنامه صدورکارنامه فعال میشه؟؟
  سلام وقتتون بخیر باشه و خدا قوت یعد از ثبت سفارش ، سفارش چند روز
  سلام به نظر شما سوالاش قابل اعتماده و میشه از همینا تو ازمون
  ممنون از مقاله خیلی خوبتون برای پیدا کردن پربازده ترین و

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir