آمار مدارسِ فاقد فاصله‌گذاری اجتماعی اعلام شد

0
آمار مدارسِ فاقد فاصله‌گذاری اجتماعی اعلام شد

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: بیش از ۶۲ درصد مدارس، دانش آموزانی کمتر از ۱۰۰ نفر را در خود جای می‌دهند بنابراین در این مناطق فاصله گذاری اجتماعی را نخواهیم داشت.

رئیس مرکز هماهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کرونا طولانی‌ترین وقفه آموزشی را در دنیا ایجاد کرده است، اظهار کرد: یک و نیم میلیارد دانش آموز از مدرسه باز مانده‌اند و آغاز سال تحصیلی، دغدغه همه کشورهاست.
او با اشاره به دایر شدن کلاس‌های درس از امروز تصریح کرد: ۳۵درصد مدارس کشور زیر ۳۰ نفر دانش آموز و ۵۷ درصد مدارس، کمتر از ۷۰ نفر دانش آموز دارند. بیش از ۶۲ درصد مدارس، دانش آموزانی کمتر از ۱۰۰ نفر را در خود جای می‌دهند بنابراین در این مناطق فاصله گذاری اجتماعی را نخواهیم داشت.
باقرزاده ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش در تمام سطوح به مدت سه ماه در حال آماده سازی مقدمات و تولید محتوا و آماده سازی کلاس‌ها هستند.
رئیس مرکز هماهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: قاعده بر این بود که میان مدرسه و خانواده ارتباطی برای گفتگو در خصوص نحوه ادامه کار بوجود آید، ولی این ارتباطات برای پایه‌هایی که دانش آموزان برای اولین بار در مدرسه حضور یافته اند و با معلم آشنا می‌شوند، باید حضوری شکل گیرد.
باقرزاده گفت: شورای مدرسه متشکل از اولیا، مسئولان مدرسه و نمایندگان معلمان، مرجع تصمیم گیری و سیاست گذاری در خصوص نحوه مدیریت کلاس‌ها طی سال تحصیلی پیش رو است.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش افزود: بر اساس مساحت مدارس، کلاس‌ها، طول زمان رسیدن به مدرسه و سطح تحصیل خانواده‌ها بررسی و دانش آموزان گروه بندی می‌شوند.
باقرزاده با بیان اینکه برخی دانش آموزان بر اساس سطح دانش، باید  آموزش حضوری بیشتری را دریافت کنند، افزود: برخی دانش آموزان هم به روش آموزش غیر حضوری دسترسی ندارند و باید زمان بیشتری را در مدرسه بگذرانند.
او گفت: آموزش‌هایی هم در منزل و قسمتی بصورت تجمعی است و ارتباطات به هر حال در قالب حضوری شکل می‌گیرد.
باقرزاده افزود: خانواده‌ها اگر نگران مشکلات بهداشت مدرسه هستند، باید بدانند در خرداد یا اوایل تیر۲ میلیون دانش آموز پایه نهم و دوازدهم را در امتحانات داشتیم که هیچ مسئله‌ای هم برای هیچ کس ایجاد نشد.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  702 بازدید

  0 نظر

  درج: 15 شهریور 1399

  توسط: mahini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir