بهترین و بدترین مدارس تهران «غیردولتی‌ها» هستند

0
 رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به انجام تحلیل نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان گفت: بر اساس تحلیل نمرات، در برخی مناطق، «مدارس دولتی» و در بعضی مناطق هم «مدارس غیردولتی» نمرات مطلوبی در امتحانات نهایی داشتند.

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا وضعیت نمرات امتحان نهایی دانش آموزان مدارس دولتی نسبت به غیردولتی متفاوت است؟»، اظهار داشت: نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان در سال گذشته تحلیل شد که بر اساس دانش آموز، مناطق و دروس متفاوت بود.

وی افزود: بر اساس تحلیل نمرات، در برخی مناطق مدارس دولتی و در برخی مناطق مدارس غیردولتی نمرات مطلوبی در امتحانات نهایی داشتند.

عمادی گفت: در مدارس غیردولتی و در مراکز استان ها و شهرهای برخوردار، نمرات امتحان نهایی خوبی نسبت به مدارس دولتی داشتیم، اما در مناطق کم برخوردار و شهرستان ها، نمرات امتحان نهایی دانش آموزان مدارس دولتی نسبت به مدارس غیردولتی بهتر بود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افرود: این موضوع نشان دهنده این است که توسعه مدارس غیردولتی در مناطق محروم نتیجه مطلوبی به همراه نداشته است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا میانگین نمرات امتحان نهایی دانش آموزان مدارس غیردولتی استخراج شده است؟» گفت: میانگین نمرات امتحان نهایی در مدارس دولتی و غیردولتی متفاوت است و نمی توان گفت که برآورد چگونه است.

عمادی افزود: برای این موضوع می توانیم منطقه به منطقه تحلیل نمرات را بر اساس مدارس دولتی و غیردولتی اعلام کنیم؛ وضعیت نمرات امتحان نهایی دانش آموزان مدارس غیردولتی تهران نسبت به مدارس دولتی بهتر است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بهترین مدارس تهران غیردولتی و بدترین مدارس تهران هم غیردولتی ها هستند، تصریح کرد: علت این موضوع، تعداد زیاد مدارس غیردولتی است که برخی از این مدارس، استانداردهای بالایی دارند و برخی استانداردهای پایینی دارند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,451 بازدید

  0 نظر

  درج: 10 تیر 1394

  توسط: farahani
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام این کتاب متناسب کنکور ۱۴۰۱ کی میاد ؟
  سلام ببخشید اصلا قرار هست جلد درسنامه برای کنکور ۱۴۰۱ چاپ بشه؟!
  کتابی فوق العاده عالی😍😍
  حسین 1400/09/1 - 17:56
  جلد دوم کتاب (درسنامه) کی منتشر نصف سال تحصیلی گذشته و بهش نیاز
  چرا امادش نمیکنید بخدا خیلی دیر شده
  جلد دوم پلیز

  نظرسنجی

  آمار سایت

  کل مطالب: 17651
  کل نظرات: 27334
  کل اعضا: 90610
  جدیدترین عضو: u-140673
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir