15 عضو از بدن انسان که در آینده وجود نخواهد داشت

0
15 عضو از بدن انسان که در آینده وجود نخواهد داشت
از اعضای بدن انسان ها 15 عضو جزو قسمت هایی هستند که انسان نیازی به آن ها ندارد و بی استفاده بدن انسان را اشغال کرده اند.

چارلز داروین در کتاب تبار انسان یک دهم قسمت های بدن را به عنوان "بی فایده و یا تقریبا بی فایده" توصیف کرده است، کاتالوگ داروین خیلی کامل نبود - بدن ما با قسمت هایی که نیازی به آن نداریم ، اشغال شده است ، می خواهیم در ادامه این اندام ها را مورد بررسی قرار دهیم.


1.موهای بدن

ابرو هایمان عرق را از چشم های ما دور می کنند و باعث جذب آن به چشم نخواهند شد، ریش و سبیل (موهای صورت مردان ) هم نقش مهمی در جذابیت آن ها به خصوص برای جنس مخالف دارد، اما احتمالا اکثر مو های باقی مانده روی بدن بی فایده هستند و کاربردی ندارند .

2.سینوس های پارانازال یا مجاور بینی

هیچکس نمی داند چرا ما این سینوس ها یا همان حفره های دردسرساز پوشیده از مخاط را حفظ کرده ایم که همیشه باعث سردرد و غیره می شوند، کسی چه می داند شاید آن ها سر را سبک تر می کنند .

3. ماهیچه های بیرونی گوش

بعضی از حیوانات مثل خرگوش ها و سگ ها با کمک این ماهیچه ها توانایی تکان دادن گوش هایشان را پیدا میکنند، ما هم آن ها را داریم به همین خاطر برخی می توانند گوششان را تکان دهند، اما در کل کاربرد دیگری ندارند.

4.دنده های گردن

دنده های گردن به احتمال قریب به یقین از دوران خزندگان باقی مانده است و اما هنوز در یک درصد از جمعیت جهان وجود دارد، بعضی از آنها فقط در سمت چپ و بعضی در سمت راست هستند، در حالی که برخی دیگر آن را در هر دو طرف بدن دارند ، آنها اغلب باعث عوارض و مشکلات شریانی می شوند.

5. دندان های عقل

انسان های اولیه مجبور بودند گیاهان را بجوند تا کالری کافی برای زنده ماندن را دریافت کنند، اما امروزه فقط 5% از مردم این دندان های سالم، اما بدون کاربرد را دارند، امیدواریم این دندان ها اولین چیزی باشد که ناپدید می شود و خرج دندانپزشکی و درد کشیدن های ما را کمتر کند .

6. ماهیچه پالماریس دست

این ماهیچه باریک و طولانی از آرنج تا مچ دست امتداد دارد و 11٪ از افراد امروزه این ماهیچه را ندارند، این ماهیچه برای آویزان شدن و بالا رفتن مهم است، بنابراین اگر رزمی کار یا صخره نورد هستید ، دوست دارید که آن را داشته باشید.

7.نوک سینه های مردان

هر دو مرد و زن دارای نوک سینه هستند، زیرا در مراحل اولیه رشد جنین بدون جنسیت است، بنابراین، نوک سینه ها در هر دو مرد و زن وجود دارد، مردان به طور کلی سطح پرولاکتین لازم برای تحریک شیردهی ندارند و نمی توانند شیر تولید کنند، پس می توان جز یک اندام بی فایده در نظر گرفت .

8. ماهیچه هایی که باعث راست شدن موی بدن می شوند

این نوع از ماهیچه های کوچک به حیوانات کمک می کند تا بدنشان را گرم نگهدارند و بتوانند حیوانات دیگر را بترسانند و از خود دور کنند، انسان ها هم همچنان این توانایی را دارند ، اما اکثر موهای بدن شان از دست رفته است .

9. انگشت های پا

دانشمندان دریافته اند که انسان ها برای پیاده روی و تعادل بیشتر از میان قسمت پایینی پاهای خود استفاده می کرده اند، اما اکنون ما بیشتر در جهت انگشت شست پاها تعادل خود را حفظ می کنیم، مطالعات همچنین نشان می دهد که مرکز تعادل ما همچنان در حال تغییر است، این بدین معنی است که انسان ها برای داشتن تعادل بر روی انگشتانشان تکیه می کردند، اما امروزه به آنها تکیه نمی کنند، اگر این روند ادامه داشته باشد ، دیگر نیازی به انگشتان پاها نخواهیم داشت.

10.سیزدهمین دنده

نزدیکترین پسر عموهای ما، شامپانزه ها و گوریل ها، دارای مجموعه ای از دنده های اضافی می باشند، اکثر ما 12 دنده داریم ، اما تقریبا 8٪ از بزرگسالان یک دنده اضافی هم دارند که کاربرد خاصی ندارد و با 12 دنده تفاوتی ایجاد نمی کند .

11. آپاندیس

این لوله عضلانی که متصل به روده بزرگ است، زمان هایی که رژیم غذایی انسان ها بیشتر اوقات از گیاهان تشکیل می شده است تا پروتئین حیوانی، کار هضم سلولز را بر عهده داشت، اما امروزه تقریبا بی فایده است و کاربردی ندارد .

12.دنبالچه

دنبالچه یک استخوان باقیمانده از دم است ، که همچنان بیشتر پستانداران برای حفظ تعادل و ارتباطات از آن استفاده می کنند، اما در انسان ها کاربردی ندارد و بی فایده است.

13.پلک سوم

به احتمال بسیار قوی یک اجداد مشترک بین پرندگان و پستانداران وجود داشته است و چشم های هر دو لایه ای برای محافظت و دفع گرد و خاک داشته است، از این پلک سوم پر کاربرد در بدن ما انسان ها تنها یک لایه ی کوچک در گوشه ی داخلی چشم ها مانده است، که هیچ گاه کاربردی نداشته است و بود و نبودش بی تاثیر خواهد بود .

14.نقطه داروین

نقطه کوچکی از پوست در سمت بالای هر گوشی وجود دارد که در بعضی انسان های امروزه وجود دارد، این قسمت از پوست تاخورده ممکن است که باقیمانده یک بخش بزرگ تر باشد و به شنیدن صداهای دور کمک کند، اما بدون آن هم انسان ها همچنان قادر به شنیدن صداها هستند.

15.ماهیچه سابکلاویوس یا زیر ترقوه

این ماهیچه ی کوچک که در پایین کتف و ترقوه قرار دارند، از دنده ی اول شروع می شود و تا ترقوه امتداد دارد و اگر انسان ها هنوز چهار دست و پا راه می رفتند و قادر به راه رفتن بر روی پاهایشان نبودند، ماهیچه ی زیر ترقوه برایشان کاربرد داشت و مفید واقع می شد، اما امروزه و با تکامل انسان ها چنین ماهیچه هایی دیگر کاربردی نخواهند داشت و جز اندام های بی فایده هستند، بعضی افراد از این ماهیچه یکی و بعضی ها چند تا دارند و برخی دیگر هم اصلا این ماهیچه را ندارند .

روزیاتوگر انسان هنوز چهار دست و پا راه می رفت، این عضله کوچک که زیر شانه از دنده اول به به سمت ترقوه کشیده شده مفید می بود. برخی افراد یکی از این عضلات و برخی دوتا دارند و بعضی هم اصلا ندارند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,274 بازدید

  0 نظر

  درج: 6 تیر 1401

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های واقعا جامع انسانی
  همراه من
  کنکوریوم
  کتاب های لقمه

  دسته بندی مطالب

  کتاب های موضوعی
  کتاب های پاور تست

  آخرین نظرات ارسالی

  ببخشید کتاب که الان در دسترس هست برای کنکور 1404 مناسبه؟
  سلام وقت بخیر این چاپ کتاب مخصوص کنکور 1404 هست؟
  سلام ببخشید کتاب برای چاپ 1403 کس موجود میشه؟
  سلام روزتون بخیر کتاب رو موجود نمی کنید ؟
  سلام خسته نباشید ایا این چاپ اخرین چاپ مخصوص کنکور 1404 عه یا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir