چیزهایی که تازه امسال درباره بدن انسان کشف شده!

0
چیزهایی که تازه امسال درباره بدن انسان کشف شده!
چیز های عجیبی که امسال در مورد بدن انسان کشف شد

بدن انسان چیز های عجیب و غریبی دارد که هنوز بسیاری از آن ها کشف نشده است. در این قسمت قصد داریم چیزهای عجیبی را در مورد بدن انسان معرفی کنیم که سال 2021 به آن ها دست پیدا کردند و احتمالاً برایتان جذاب است که در موردشان اطلاع پیدا کنید.

مردمک قدرت شمارش دارد
مردمک توانایی های بسیار زیادی دارد که یکی از آن ها قدرت شمارش است. سایز مردمک ما انسان ها بسته به عدد یا تعداد لوازمی که در اطرافمان می‌ بینیم، تغییر می‌ کند. مطالعه ای در 12 اکتبر سال 2021 انجام شد و تیم تحقیقاتی متوجه شدند که سایز مردمک بستگی به تعداد نقاطی که در صفحه وجود دارد، تغییر پیدا می‌ کند که آن ها را برای 18 و 24 نقطه امتحان کردند و متوجه شدند این موضوع شدند و این اتفاق؛ می تواند یک مسئله بسیار جالب باشد که پیش از این نمی دانستیم.سایز مردمک با دستور ما تغییر می کند
یکی دیگر از چیز های جالبی که انسان در مورد چشم کشف کرده و قبلاً فکر می‌ کرد که غیر ممکن است، این است که مردمک با احساسات مختلف تغییر سایز می دهد. به عنوان مثال زمانی که می‌ خواهید ریلکس باشید، مردمک گشاد و بزرگ می‌ شود و زمانی که می‌ خواهید روی موضوعی دقت کنید، مردمک کوچک می شود و این به دستور ما و فرمان مغز ما بستگی دارد اما زمانی که می خواهید روی چیزی متمرکز شوید، مردمک تان کوچک‌تر می شود تا تمرکز بیشتری داشته باشید.

هزاران ویروس داخل شکم وجود دارد
دانشمندان متوجه شدند که بیش از 70 هزار ویروس ناشناخته داخل شکم یا معده و روده بدن انسان وجود دارند. باکتری های عفونی که در این ناحیه زندگی می کنند، بی شمار هستند. در حالی که فقط 28 هزار نمونه از آن ها مورد بررسی قرار گرفته است؛ در صورتی که تعداد آن ها خیلی بیشتر است.

ژنوم منحصراً فقط برای انسان نیست
به نظرشما ژنوم چقدر منحصر به انسان‌ های مدرن است؟ شاید کمتر از 10 درصد. این موضوع از طریق مطالعات و تحقیقات گسترده به اثبات رسیده است. دانشمندان الگوریتم‌ هایی را تجزیه تحلیل کردند و 279 ژنوم مربوط به انسان‌ های مدرن را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که فقط بین یک و نیم تا 7 درصد از ژنوم انسان منحصر به انسان مدرن است.

صدای بعضی از انسان ها جهانی هستند
بعضی از صداها بدون توجه به زبانی که با آن صحبت می شود، جهانی است. محققان مطالعاتی را در ماه می به انجام رساندند و صداهایی مثل صدای خروپف را در افراد مورد بررسی قرار دادند‌. در حالی که همگی به زبان مختلف صحبت می‌ کردند اما به این نتیجه رسیدند که ممکن است بیس صدای بعضی از انسان ها کاملاً با یکدیگر مشابه باشد.

عضلات به خوبی خودشان را ترمیم می کنند
دانشمندان همچنین به این نتیجه رسیدند که عضلات بعد از ورزش به خوبی خودشان را ترمیم می‌ کنند و حتی توانسته اند از ترمیم ماهیچه ها، عکس ها و فیلم هایی هم به دست بیاورند. یعنی آن ها بعد از ورزش تغییرات خود را کاملاً نشان می دادند و دوباره با دریافت پروتئین؛ خودشان را از آسیب ترمیم می کردند.

مکش موجود در فضا خیلی با بدن انسان خوب رفتار نمی کند
دانشمندان در سال 2021 اطلاعات زیادی در مورد فضا به دست آوردند و به این نتیجه رسیدند؛ زمانی که انسان بدون لباس مخصوص داخل فضا باشد، به طور ناگهانی منفجر نمی شود یا یخ نمی زند، بلکه چند دقیقه طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. مکش موجود در فضا به خاطر نبود فشار اتمسفری، باعث نابودی انسان می شود؛ نابودی که قبلاً فکر می‌ کردیم در عرض چند ثانیه است اما بعد از مطالعات گسترده، به این نتیجه رسیدیم که چند دقیقه زمان می برد.

مغز شیوه های عجیبی را برای حافظه به کار می گیرد
مغز انسان تفاوت بین خاطرات مشابه را خیلی خوب درک می کند و همین باعث می شود که ما چیزهای مختلف را از یکدیگر تفکیک کنیم. گروهی از محققان روی 29 نفر این آزمایش را انجام دادند و 24 صورت متفاوت همراه با یک جسم برای هر کدام نشان دادند؛ سپس از آن ها خواستند که صورت ها را به اجسام وصل کنند. در صورتی که فقط شاید رنگ اجسام با یکدیگر متفاوت بود؛ تفاوتی که خیلی به چشم نمی آمد. آن ها به این نتیجه رسیدند وقتی که تفاوت رنگ از لحاظ ذهنی اغراق شده باشد، راحت تر می توانند صورت افراد را نیز به یاد بسپارند که این توانایی اعجاب انگیز مغز را نشان می دهد.

مرحله ای از خواب که باعث افزایش خلاقیت می شود
مرحله ای از خواب وجود دارد که جزء مراحل اول است و باعث می شود که جنبه فکری شما به کار بیفتد. مطالعات جدید به اثبات رسانده اند که اگر 15 ثانیه در این مرحله از خواب قرار بگیرید، 83% احتمال پیدا کردن قوانین پنهان در ذهن تان برای حل یک مسئله افزایش پیدا می‌ کند.

ژن خلاقیت؛ به انسان مدرن کمک بسیار زیادی می‌ کند
ژن خلاقیت باعث می‌ شود که انسان ها بتوانند جهان را بهتر بشناسند. خلاقیت یکی از اصلی‌ترین درس‌ ها و مهارت هایی است که در زندگی به آن نیاز داریم. گروهی از محققان، تعدادی مردم را مورد آزمایش قرار دادند. آن ها به این نتیجه رسیدند که ژن‌ های مربوط به واکنش‌ های احساسی در مغز، توانایی برقراری ارتباط در اجتماع را در افراد تعیین می‌ کند؛ در صورتی که همین موضوع را در شامپانزه هم بررسی کردند و متوجه شدند که فاقد این توانایی است و این فقط منحصر به انسان ها می باشد.


بشکن زدن، سریع ترین فرایند در بدن انسان است
بشکن زدن احتمالا سریع ‌ترین فرایندی باشد که در بدن انسان پردازش می شود و شاید سرعت آن 20 برابر چشمک زدن باشد و احتمالا این موضوع برایتان عجیب خواهد بود.

ویروس کرونا روی سیر تکاملی انسان‌ ها اثرگذار است
ویروس های خطرناکی که مدت زمان طولانی دوام می‌ آورند، سیر تکاملی انسان ها را تغییر می‌ دهند که کرونا هم از این قاعده مستثنا نیست. همیشه در همه دوران ها ویروس هایی بوده اند که هر کدام تغییراتی را در سیر تکاملی انسان ها ایجاد کرده اند.

روش حافظه شرلوک-هلمز مؤثر است
روش معروف حافظه شرلوک هلمز که در آن فضایی را در ذهن ایجاد می کرد و اطلاعات را در طول مسیر کنار هم می چید، یکی از روش های مؤثر برای حافظه است و از لحاظ ذهنی ارزیابی شما را در هر موردی بهبود می‌ بخشد. این آزمایش روی افراد مختلف انجام شده و به اثبات رسیده است که این روش قطعا می‌ تواند مؤثر باشد.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  101 بازدید

  0 نظر

  درج: 5 بهمن 1400

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: تامین محتوا

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام وقت بخیر امکان خرید pdf جامع علوم و فنون هست تو سایت شما؟
  سلام برای رفع خطای ۵۹ باید چیکار کنیم تا بتونیم وارد همایش بشیم
  سلام چرا نمیتونم وارد کارنامه ساز بشم .میگه ک شما از کاربری
  سلام وقت بخیر چاپ جدید برای 1402 کی میاد؟
  خیلی خفن دانشمندان اختر شناسان ستاره شناسان فیزیکدا ها باید فکر
  درآمد آن چقدر است؟

  آمار سایت

  کل مطالب: 18872
  کل نظرات: 28785
  کل اعضا: 161314
  جدیدترین عضو: u-211380
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir