عادت هایی که فقط یک انسان موفق دارد!

0
عادت هایی که فقط یک انسان موفق دارد!
در اینجا عادات افراد بسیار موفق وجود دارد که باید یاد بگیرید!
باید باور کنید که موفقیت را خواهید دید:
ذهن ما به آنچه در اطرافمان رخ می دهد تمرکز می کند و از دیدن آنچه که ممکن است رخ دهد خودداری می کند. تنها زمانی که ممکن است به موفقیت دست یابید که اعتماد کنید ، جرات داشتن یک رویایی بزرگ را داشته باشید و مطمئن باشید که چیزهای بزرگ می توانند برایتان اتفاق بیفتند.

مشکلات در واقع یک هدیه عالی هستند برای رسیدن به موفقیت :
در حالی که عده ی زیادی فقط مشکلات را می بینند و تسلیم می شوند، افراد موفق از این مشکلات به عنوان یک درس برای بهبود یافتن شخصیت خود یا کارشان به صورت درست استفاده می کنند.

راه حل تنها چیزی است که آن ها به دنبالش هستند:
افراد موفق بر یافتن راه حل متمرکز خواهند بود ،حتی اگر در برابر مشکلات زیاد زانو بزنند . پس مشکلات آنها را از هدف اصلی دور نخواهند کرد.

هدف از کنار هم بودن و باهم کار کردن چیز دیگری است:
افراد موفق کسانی هستند که می توانند موفقیت خود را به وجود آورند و آن ها تنها به این امید که به موفقیت می رسند دور هم جمع نمی شوند، بلکه به این امید که موفقیت آن ها را پیدا می کند کار می کنند.

ترس را احساس می کنند و اما در هر حال کارشان را انجام می دهند:
ترس زیادی در راه موفقیت وجود دارد، اما به جای آن که اجازه دهید ترس شما را کنترل کند و محدود تان کند ،قوی تر و مسمم تر از قبل به راهتان ادامه دهید و ناامید نشوید .

جادوی سوالات مولد:
همه چیز در مورد پرسیدن سوالات درست است و افراد موفق اطمینان حاصل می کنند که سوالاتی می پرسند که منجر به کسب اطلاعات برای یک طرز فکر سازنده، خلاق و مثبت خواهند شد و از آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده خواهند کرد.

بهترین راه برای هدر رفتن انرژی گله کردن و نگرش به جنبه های منفی است:

موفق ها می دانند که راه دادن جنبه منفی مسائل ،فقط یک کار بی فایده و بی حاصل است و همیشه  نکات مثبت مسائل را می بینند و به منفی ها اجازه ورود به افکارشان را نخواهند داد .

نقش مقصر را بازی نکنید:
مسئولیت در قبال فعالیت ها و پیامد ها نوعی از توانمند سازی است که می توانید با آن موفقیت خود را به دست آورید. در حالی که سرزنش کردن دیگران و یا خارج از شرایط این قدرت را از شما دور می کند.

حداکثر قدرتشان را افزایش می دهند:
افراد موفق استعداد بیشتری نسبت به دیگران ندارند ، بلکه آن ها از آنچه که می دانند استفاده می کنند تا به نتایج موفقیت آمیز بیشتری دست یابند.

موفقیت موفقیت را جذب می کند:
افرادی که موفق شده اند خود را با موفقیت احاطه کرده و مانند افراد روشنفکر به دنبال آن می گردند. آن ها اهمیت بخشی از یک تیم و ایجاد روابط برد - برد را درک می کنند و همیشه موفقیت را به سمت خودشان جذب می کنند .

تصویر سازی، تصویر سازی، تصویر سازی!
حتی قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، باید موفقیت خود را در ذهنتان تصور کنید ، افراد موفق اتفاقشان را  در ذهن خود روشن می کنند و این را به صورت یک قطعیت می بینند، به جای اینکه صرفاً تماشاگر زندگی باشند.

زمان مناسب برای عمل کردن ، الان است:
انتظار برای رسیدن زمان مناسب برای اقدام  ،اساساً به تعویق اندازی است و افراد موفق می دانند که هرگز زمان مناسبی برای این کار وجود ندارد . بنابراین آن ها هم اکنون می توانند کار خود را انجام دهند و آن را به فردا موکول نکنند .

یادگیری شان مدام در حال افزایش است:
یادگیری پیوسته کلید زندگی موفق است و چه علمی باشد، چه دانش آموزی باشد یا یادگیری عملی، همه چیز در مورد گسترش دانش و توسعه شخصی است.

همیشه به جنبه روشن زندگی نگاه می کنند:
موفق ها برای یافتن جنبه های مثبت در تمام افراد و شرایط، مهارت دارند.

از نظر آن ها گاهی اوقات کسب و کار پر ریسک مورد نیاز است:
بررسی خطرات محاسبه شده برای موفقیت ضروری هستند و بررسی مزایا و معایب آن هنگام حرکت به سمت جلو کار درستی است.

چالش پذیر هستند :
برخورد با مشکلات باید موفقیت آمیز باشد و موفق ها همیشه با چالش ها رو به رو می شوند تا شخصیت و زندگی خودشان را بهبود ببخشند.

شانس خود را به دست می آورند:
در طرز فکر یک فرد موفق، چیزی به عنوان "شانس" یا "سرنوشت" وجود ندارد و آن ها کنترل فعال را به دست می گیرند و به طور آگاهانه بهترین زندگی خود را خلق می کنند.

افراد خلاق و دارای ابتکار عمل هستند:
در حالی که بسیاری از مردم واکنشی هستند، مردم موفق فعال هستند و اقدامات لازم را پیش از هر چیزی انجام می دهند.

مدیران عاطفی:
موثر بودن در مدیریت احساسات کلید راه رسیدن به موفقیت است و این به معنی این نیست که افراد موفق احساس ما را ندارند، بلکه آن ها فقط برده احساسات خود نیستند و منطق را هم در نظر می گیرند .

سعی در بهبود ارتباطات:
کار روی مهارت های ارتباطی، هر کسی را به موفقیت نزدیک تر می کند.

در آنچه که انجام می دهند استثنایی هستند:
برای اینکه استثنایی شوید، معمولاً باید کارهایی انجام دهید که بیشتر افراد در آن ها برنده نمی شوند. برای موفق شدن، تصمیم های سخت باید گرفته شوند و عمل کردن روی آن ها حیاتی است.

انتخاب برای زندگی در خارج از حاشیه امن:
در حالی که  بیشتر مردم از کارهای بی فایده لذت می برند و از درد و ناراحتی در تمام هزینه ها اجتناب می کنند، افراد موفق ارزش و مزایای انجام کارهای سختی را درک می کنند که اغلب ، آن ها را نادیده می گیرند.

 زندگی با ارزش های هسته ای:

موفق ها که ابتدا ارزش های اصلی خود را مشخص می کنند و برایشان مهم است، بهترین تلاش خود  برای زندگی انجام می دهند تا این ارزش ها را منعکس کنند.

خود ارزشی به موفقیت گره نخورده است:
موفق ها ایمن هستند و آن ها ارزش خود را با آنچه دارند، کاری که می دانند، جایی که زندگی می کنند و ظاهری که دارند برابر نمی دانند.

مهربانی بخشی از موفقیت است :
مهربانی و بخشندگی یک ویژگی مشترک بین افراد موفق در بلند مدت است و مهم است که از کمک به دیگران لذت ببرند .

فروتنی بیشتر، تکبر کم تر:
افراد موفق متواضع هستند و از اشتباهاتشان معذرت خواهی می کنند ، زیرا آن ها در توانایی خود مطمئن هستند و خوشحال هستند که از دیگران یاد می گیرند . افراد موفقاز اینکه به دیگران خوشحالی هدیه دهند بیشتر شاد می شوند تا به دنبال افتخار شخصی خود باشند.

تغییر ، درهای جدید را باز می کند:
افرادی که موفق هستند سازگار هستند و تغییر را در بر می گیرند، در حالی که اکثریت موجودات راحتی و عادت را دوست دارند ، آن ها با آغوش باز به استقبال چیزهای جدید و نو می روند.

بدن سالم برای موفقیت:
این فقط حرف نیست، بلکه راهی برای موفقیت است و افراد موفق اهمیت سلامت فیزیکی خود را درک می کنند، نه به دلایل پوچ، بلکه چون در حالت بسیار خوبی از زندگی شخصی می خواهند به موفقیت برسند.

انعطاف زیادی دارند:
زمانی که به سختی ها می رسند، اغلب افراد بهم می ریزند، اما افراد موفق تنها با آنها گرم می شوند. و برای ادامه راه شارژ خواهند شد .

بازخورد ، شانس دیگری برای بهبود است:
نحوه واکنش مردم نسبت به بازخورد، پتانسیل آن ها برای موفقیت را مشخص می کند و باز بودن ذهن برای دریافت انتقادات سازنده و عمل کردن به آن برای بهبود بیشتر در کسانی که موفق هستند دیده می شود.

شنا در برابر جزر و مد:
موفق ها کسانی نیستند که برای پیشروی به جلو، نیازی به تایید دیگران داشته باشند ، آن ها به خودی خود به سمت اهدافشان روانه خواهند شد.

نمی توانید آن را کنترل کنید؟ فراموشش کنید:
افراد موفق زمان و یا انرژی احساسی را روی چیزهایی که هیچ کنترلی روی آنها ندارند ، نمی گذارند.

زمان تنهایی یک زمان ارزشمند برای آن ها است:
خود ارزشی بیشتر به این معناست که با روابط خود راحت باشید ، موفق ها بیشتر خوشحال می شوند اما ارزش زمان تنهایی را می دانند.

برای آن ها خود استانداری بالاتر از هر چیزی است:
هر کسی حق انتخاب استانداردهای بالایی برای خود دارد و افراد موفق این کار را انجام می دهند که به نوبه خود باعث ایجاد تعهد بیشتر، حرکت بیشتر، اخلاق کاری بهتر و البته نتایج بهتر می شود.

شکست منطقی نیست:
در حالی که بسیاری افراد از سن، سلامتی، فقدان زمان، شانس بد، یا فقدان فرصت برای توضیح شکست خود استفاده می کنند، اما کلید موفقیت یافتن راهی برای موفقیت علی رغم مواجهه با این چالش ها است.

پایین آوردن زمان بخش مهمی از برنامه روتین است:
گرفتن زمان برای انجام کارهایی که باعث خوشحالی شان می شود، یک ویژگی مشترک در بین افراد موفق است.

آن ها به مسیر های میان بر علاقه ای ندارند:
در حالی که اکثر مردم به ساده ترین راه و یا میان بر نگاه می کنند، افراد موفق بیشتر به موثرترین راه علاقه نشان می دهند . آن ها به دنبال مسیر حرکت هستند که بهترین نتایج را در طول مدت طولانی تولید خواهد کرد.

آن ها پیروی می کنند:
بسیاری از افراد زندگی خود را با شروع چیزهایی سپری می کنند که هرگز به پایان نمی رسند، اما افراد موفق این کار را انجام می دهند و حتی وقتی که هیجان و تازگی آن از بین رفته است، آن ها هنوز هم به دنبال آن هستند و کارشان را تمام می کنند و چیزی را نیمه کاره رها نخواهند کرد.

آن ها در تمام ابعاد مختلف سرمایه گذاری می کنند:
ما نه تنها موجودات فیزیکی و روانی هستیم، بلکه عاطفی و معنوی نیز هستیم و موفق ها آگاهانه کار می کنند و در تمام سطوح ، مفید و خوب عمل می کنند . همچنین در هر جایی که به صلاح باشد سرمایه گذاری خواهند کرد .

سحرخیزی قانون مهم افراد موفق است:
یکی از ویژگی مشترک تمامی افراد موفق سحر خیز بودن است. بارها در بخش رازهای موفقیت انسان های مشهور دنیا در نمناک گفته ایم که سحرخیزی بدین معنا است که شما زمان بیشتری دارید تا کارهایتان را بدون استرس انجام دهید.
سحر خیزی عملکرد حافظه و هوشیاری و توجه را افزایش می دهد و افراد سحر خیز از سلامت ذهنی بهتر و شخصیت پایدارتری برخوردارند ،بنابراین از سایرین موفق تر هستند. پس اگر می خواهید در راه موفقیت گام بردارید ، تا لنگ ظهر نخوابید.

افراد موفق هر روز ورزش می کنند:
بسیاری از افراد موفق ورزش روزانه را در برنامه خود قرار می دهند . این افراد که بسیار سحرخیزند پس از برخاستن از خواب ورزش می کنند، زیرا ورزش در صبح باعث افزایش سطح انرژی بدن در طول روز خواهد شد و کارآیی افراد را بالا می برد .

 مراقبه و تاثیر آن بر ذهن افراد موفق:
مراقبه راهکار بسیار رایجی برای خالی کردن ذهن و تمرکز کردن است. مراقبه فواید فراوانی مانند خواب بهتر، بهبود روابط زناشویی، بهبود روابط با فرزندان و همکاران دارد . همچنین مراقبه موجب بهره وری و خلاقیت بیشتر می شود بنابراین افراد موفق هر روز بیست دقیقه مراقبه می کنند . مراقبه موجب بهبود میگرن نیز می شود.

 افراد موفق خلاق و مبتکرند:
افراد موفق افراد خلاقی هستند که در کارهای خود دست به نو آوری می زنند . این افراد خلاق و مبتکر تمایل به همرنگی و همگونی نداشته و دچار عادت زدگی نمی باشند ، همچنین از انتقاد و شکست پذیری نمی ترسند. مدیران خلاق و مبتکر، مدیرانی هستند که از ابتکار، اعتماد به نفس، تمرکز ذهنی، انعطاف پذیری و … برخوردارند و خلاقیت را فقط در ایجاد ارتباط میان مسائل می دانند.
نوآوری و خلاقیت بیشتر یک فعالیت فکری و ذهنی است و به معنای توانایی ترکیب ایده ها در یک روش منحصر به فرد یا ایجاد پیوستگی بین ایده هاست. افراد موفق معمولا نسبت به وضعیت موجود احساس نارضایتی می کنند . آنها اعتقاد دارند که روش های جاری انجام کار را می توان بهبود بخشید ، بنابراین به موفقیت دست می یابند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  739 بازدید

  0 نظر

  درج: 20 آبان 1400

  توسط: u-120852
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  گمنام دیروز, 10:53
  خوش به حالتون شهید هادی شهید معجزه هاست ، معجزه میکنه ، ناممکن
  سلام من فقط یه سال تا سال کنکورم باقی مانده و تا حالا هیچی
  سلام وقت بخیر ، واقعا عالی بود کلاساشون پر از مطالب مفید و کلا
  لطفا این کتاب رو برای پایۀ یازدهم و دهم رشتۀ هنر هم موجود کنید.
  سلام.چاپ ۱۴۰۳ این کتاب را کی منتشر میکنید؟
  بهترین ماشین کدام است

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir