انتشار دفترچه جداگانه براي مجازنشدگان و غايبان کنکور 92

0

به گزارش خبرنگار مهر، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون سراسري سال 1392 در دو بخش شامل بخش اول مربوط به روش پذيرش با آزمون و بخش دوم مربوط به روش پذيرش با سوابق تحصيلي براي داوطلباني که در آزمون سراسري سال 1392 ثبت‌نام کرده اند، تنظيم شده و از دو طريق در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

روش اول:

دفترچه راهنماي شماره 2 مربوط به هريک از گروههاي آزمايشي 5 گانه در سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org از ساعت 20 امروز يکشنبه منتشر مي شود.

زمان توزيع دفترچه چاپي:

دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون علاوه بر انتشار در سامانه سازمان از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 16 مرداد تا 22 ماه جاري در باجه مرکزي پست شهرستانها و در شهرستانهاي بزرگ در مناطق پستي شهرستانهاي ذيربط توزيع مي‌شود.

نکات مهم در خصوص دفترچه هاي کاغذي:

در باجه‌هاي پستي به هر يک از داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، دفترچه راهنماي انتخاب رشته گروه آزمايشي ذيربط تحويل مي‌شود.

در باجه‌هاي پستي به هر يک از داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني که بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از گروه آزمايشي هنر و يا زبانهاي خارجي و يا هم گروه هنر و هم زبانهاي خارجي هستند، منحصراً دفترچه راهنماي انتخاب رشته گروه آزمايشي اصلي يعني علوم رياضي و فني و يا علوم تجربي و يا علوم انساني داده خواهد شد.

در باجه‌هاي پستي به داوطلباني که منحصراً در گروه آزمايشي هنر و يا منحصراٌ در گروه آزمايشي زبانهاي خارجي و يا در گروههاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، يکي از دفترچه هاي راهنماي انتخاب رشته يعني دفترچه راهنماي انتخاب رشته علوم رياضي و فني و گروههاي هنر و زبانهاي خارجي يا علوم تجربي و گروههاي هنر و زبانهاي خارجي و يا علوم انساني و گروههاي هنر و زبانهاي خارجي داده خواهد شد.

امکان يک بار انتخاب رشته وجود دارد:

داوطلبان به ياد داشته باشند که تنها يک بار امکان انتخاب رشته دارند و پس از انجام مراحل انتخاب رشته، شماه رمز 15حرفي توسط سيستم به عنوان رسيد دريافت مي کنند، پس از دريافت اين رسيد به هيچ عنوان امکان انتخاب رشته مجدد وجود ندارد و تنها در صورتي که نياز به تصحيح و يا ويرايش انتخابهاي خود را داشته باشند مي‌توانند با مراجعه به بخش ويرايش نسبت به اصلاح انتخابهاي خود اقدام کرده و رسيد لازم را دريافت کنند.

تذکرات مهم:

تمام دانش آموزان دوره پيش دانشگاهي به شرط قبولي و دريافت گواهينامه دوره پيش‌دانشگاهي حداکثر تا شهريور ماه 1392 حق انتخاب رشته خواهند داشت. داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسري سال 1391 مشمول بند ذيل، حق انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1392 را ندارند. بديهي است در غير اينصورت به عنوان متخلف تلقي و برابر مقررات مربوط با آنان رفتار خواهد شد.

پذيرفته شدگان دوره‌هاي روزانه (اعم از متمرکز يا نيمه متمرکز) آزمون سراسري سال 1391 که بدون دريافت مجوز شرکت کرده‌اند.

از آنجا که بر اساس ضوابط آزمون سراسري سال 1392 منحصراً آن دسته از داوطلباني که داراي مدرک پيش دانشگاهي و يا شاغل به تحصيل در دوره دانشگاهي بوده‌اند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون بوده، بنابراين آن دسته از داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه که به دوره پيش دانشگاهي راه نيافته‌اند، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري سال 1392 نبوده‌اند. بديهي است چنانچه در آزمون شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته تلقي شده باشند، مجاز به تکميل فرم انتخاب رشته نيستند و در صورت تکميل فرم انتخاب رشته از گزينش نهايي حذف و برابر مقررات با آنان رفتار خواهد شد.

تبصره: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسري سال 1392 که ديپلم آنان کار دانش و يا فني و حرفه‌اي نظام جديد است، طبق ضوابط مجاز به شرکت در آزمون نبوده‌اند، مگر اينکه داراي مدرک فوق ديپلم يا دوره پيش دانشگاهي را گذرانده باشند.

حق انتخاب رشته غايبان، مجازنشدگان و ثبت نام نکرده ها

آن دسته از داوطلباني که در آزمون سراسري سال 1392 ثبت‌نام کرده اما مجاز به انتخاب رشته نشده و يا غايب جلسه آزمون بوده‌اند همچنين داوطلباني که اصولاً در آزمون سراسري سال 92 ثبت‌نام نکرده اند، مي‌توانند منحصراً متقاضي رشته‌هايي شوند که پذيرش براي آنها با سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد.

براي اين قبيل داوطلبان دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته بطور جداگانه پيش‌بيني شده که از روز پنجشنبه 17 مرداد از طريق سايت سازمان منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان لازم است ضمن مراجعه به سايت و مطالعه شرايط و ضوابط و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام (حسب مورد) با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود در محدوده زماني اعلام شده براي انتخاب رشته، اقدام کنند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  5,758 بازدید

  0 نظر

  درج: 15 مرداد 1392

  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های پرسوال
  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های جامع انسانی
  کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های جامع

  آخرین نظرات ارسالی

  منتشر کنین لطفا سریع تر
  امیدوارم انسان ها هرچه بیشتر دست به دنبال کردن حقایق هستی بزنند
  محمد 1402/08/21 - 18:58
  وافعا عالی مدیر مدرسمون من به نشر مهر و ماه معرفی کرد بسیار عالی
  سلام وقتتون بخیر.....این کتاب اگه سفارش بدیم چند روزه به دستمون
  سلام اسب هاشون رو عوض کردن
  سلام. نوشته کتاب کارآموز ریاضی پنجم موجود نیست . کی دوباره چاپ

  آمار سایت

  کل مطالب: 19968
  کل نظرات: 30135
  کل اعضا: 307827
  جدیدترین عضو: u-357907
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir