توزیع کتب جدید پایه دوازدهم از مهر 97

0
توزیع کتب جدید پایه دوازدهم از مهر 97

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش، ضمن اعلام تدوین و تولید کتب پایه دوازدهم از توزیع این کتب در مهر سال 97 خبر داد.
امانی طهرانی در خصوص نحوه بازنگری و تالیف کتب جدید مقاطع مختلف تحصیلی با بیان اینکه تدوین و تالیف کتب درسی از پایه ششم دبستان آغاز شد گفت: دانش آموزان در سال 91 از پایه پنجم به ششم آمدند و این روال ادامه پیدا کرد و امسال نیز  کتاب های پایه یازدهم عوض و برای مهر 97 کتاب های پایه دوازدهم جدیدی در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
امانی طهرانی در ادامه در خصوص تدوین و بازنگری کتب درسی اظهار کرد: در سال های اخیر فلسفه تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی را وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان مبانی نظری تحول بنیادین چاپ کرد که مبنای نظری گسترده ای نیز دارد که مبنای نظری سندی است تحت عنوان تحول بنیادین که تولید و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و یکی از زیر نظام های سند تحول برنامه درسی ملی است.
وی گفت: برنامه درسی تولید شده در سال 91 به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید که مبنای اسنادمان است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش افزود: نیاز سنجی و خواست سنجی‌های دانش آموزان در فرآیند های مشخص و پژوهشی انجام می شود؛ برای  هر کتاب درسی یک مطالعه برنامه های درسی دیگر کشورها و همچنین مطالعه تطبیقی هم انجام شده که مبنای تالیف های جدید را تشکیل می دهند ، این مبناهای پژوهشی، نیاز سنجی و مطالعه تطبیقی کار پژوهشی است.
امانی طهرانی افزود: برای تدوین و تالیف کتب درسی هر ماده درسی محتوا، هدف، رویکرد، یادگیری ها و نقشه کلی درس، شورای برنامه‌ریزی درسی تشکیل می‌شود که از متخصصان حوزه محتوا، برنامه ریزی، روانشناسی درسی، علوم تربیتی و تربیت اسلامی و نماینده معلمان حضور دارند که نقشه یادگیری یک موضوع درسی را تالیف می کنند.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد گفت: هر گروه درسی برای هر تالیف جدیدی دست به نیاز سنجی می زند و این نیاز سنجی‌ها بستگی به گستردگی آن دارد.
امانی طهرانی در خصوص نقدی که به محتوای کتابهای درسی شده است افزود: کتاب با مجله فرق می کند و یک کتاب فرایند تولید و چاپش به دو سال زمان نیاز دارد و  فضای کتاب درسی فضای پرداختن به عمق ها و مسائل بنیادی است و در کتاب درسی مهارت‌ها و فرایندهای علمی آموزش داده می شود.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  2,230 بازدید

  0 نظر

  درج: 10 آبان 1396

  توسط: zinatlou
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  لطفا برای کنکور ۱۴۰۳ رو منتشر کنید🙏🏻
  سلام انشالله حتما به هدفتون میرسید
  خیلی عالی و جالب بود
  با سلام پیشنهاد می کنم با کتاب های زوج نویسنده ی ایرانی(دکتر
  واقعا دوره عالی بود واقعا دوره عالی بود
  نه تنها مناسبه زیادم هست

  آمار سایت

  کل مطالب: 19935
  کل نظرات: 30063
  کل اعضا: 285112
  جدیدترین عضو: u-335192
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir