استمرار طرح 6 ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس

0
استمرار طرح 6 ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس
 رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: براساس تصمیم کمیته برنامه‌ریزی استانها، اجرای طرح 6 ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس همانند سالهای قبل ادامه دارد.

به گزارش ایسنا،  اسفندیار چهاربند با اشاره به موضوع 6ساعت تدریس مدیران و معاونین مدارس، اظهار کرد: طی 4 سال اخیر شیوه نامه‌ای به استان ها، با هدف استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی موجود و سازمان دهی سایر عوامل آموزشی، تحت عنوان سامان دهی نیروی انسانی و توسعه سنواتی ابلاغ شده است.

وی افزود: باید همواره تلاش کنیم نیاز آموزش وپرورش به نیروی انسانی مدیریت شود تا از امکانات موجود، حداکثر بهره برداری حاصل گردد.

چهاربند تفویض اختیار به استان ها برای استفاده از ظرفیت مدیران و معاونین در امر تدریس را یکی از راهکارهای ارائه شده دانست و تصریح کرد: با ارائه این راهکار، بخشی از نیاز نیروی انسانی تأمین می شود، همچنین مهارت ها و شایستگی های آموزشی و تدریس مدیران و معاونین، تقویت و به روز می شود و علاوه برآن، مدیران و معاونین با تعامل بهتر با معلمان به درک بهتری از شرایط کلاس درس و روش های نوین تدریس و فرآیند یادگیری – یاددهی بهره مند می شوند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات، تدریس 6 ساعته مدیران و معاونین، در 4 سال اخیر را از اختیارات کمیته برنامه ریزی استان عنوان و خاطرنشان کرد: در راستای سیاست های جدید وزارت آموزش وپرورش و براساس بخشنامه تفویض اختیار امور مالی وسرمایه انسانی که اخیراً به استان ها ابلاغ شده است، مبنی بر تفویض اختیار به استان ها؛ در سال تحصیلی 97-96 در پیوست 2 آن موضوع 6 ساعت تدریس مدیران و معاونین همچون سال های قبل به استان ها تفویض شده است و طبق بند 6 بخشنامه، تصمیم گیری درخصوص تدریس مدیران و معاونین برعهده کمیته برنامه ریزی استان است.

وی افزود: استان ها حسب دستور کمیته برنامه ریزی خود که براساس وضعیت نیروی انسانی هر استان تصمیم گیری می کنند درخصوص  ادامه یا توقف این رویه اقدام خواهند کرد.

چهاربند گفت: موضوع تدریس 6 ساعته مدیران و معاونین مانند سال های قبل اعمال می شود و هیچ گونه تغییری نکرده است؛ بنابراین استان ها براساس اقتضائات وشرایط نیروی انسانی هر منطقه تصمیم گیری می کنند.

رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات اظهارکرد: هر چند امتیاز مشخصی برای مدیران و معاونینی که تدریس  می کنند در مقایسه با مدیران و معاونینی که تدریس نمی‌کنند تاکنون وجود نداشته، اما به منظور ایجاد انگیزه، طرحی را در دست بررسی داریم که براساس آن در موضوعاتی مانند رتبه بندی، ارزیابی عملکرد و سایر فعالیت ها، امتیازاتی برای مدیران و معاونین تدریس کننده درنظرگرفته شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به حجم بازنشستگی ها در سال های پیش رو تصریح کرد: اجرای طرح تدریس اجباری مدیران و معاونین در مقطع ابتدایی از ضرورت بیشتری برخوردار است، زیرا تقلیل  4 ساعت موظفی آموزگاران دارای سابقه بالای 20 سال که تعدادقابل توجهی را شامل می شود و کمبود نیروی انسانی، اجرای این طرح را بیش از پیش ضروری ساخته است.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,738 بازدید

  0 نظر

  درج: 27 خرداد 1396

  توسط: goljah
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  گمنام دیروز, 10:53
  خوش به حالتون شهید هادی شهید معجزه هاست ، معجزه میکنه ، ناممکن
  سلام من فقط یه سال تا سال کنکورم باقی مانده و تا حالا هیچی
  سلام وقت بخیر ، واقعا عالی بود کلاساشون پر از مطالب مفید و کلا
  لطفا این کتاب رو برای پایۀ یازدهم و دهم رشتۀ هنر هم موجود کنید.
  سلام.چاپ ۱۴۰۳ این کتاب را کی منتشر میکنید؟
  بهترین ماشین کدام است

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir