دست اندر کاران ورزش بدون کنکور ادامه تحصیل می دهند

+19

«مهدي طالب پور» روز يكشنبه در نشست خبري افزود: قبلا كميسيون پذيرش قهرمانان در دانشگاه ها داشتيم كه ورود اين عزيزان را بدون شركت در كنكور به دانشگاه هاي كشور فراهم مي كرد.

وي با بيان اينكه ملاك پذيرش در دانشگاه ها در كميسيون پذيرش قهرمانان، كسب مدال طلا در المپيك بود، افزود: برخي دانشگاه ها و موسسات دانشگاهي حتي قهرمانان بازي هاي آسيايي را بدون شركت در كنكور در دانشگاه هاي خود پذيرش مي كردند كه اين موضوع مشكلاتي بوجود آورد.

رييس پژوهشگاه تربيت بدني و علوم ورزشي تصريح كرد: يكي ديگر از موضوعات اين بحث امكان استفاده ديگر دست اندكاران ورزش كشور از اين سهميه بود كه در نهايت باعث افزايش علمي ورزش كشور خواهد شد. وي با بيان اينكه از سوي وزير علوم، تحقيقات و فناوري ماموريت دارد به اين موضوع رسيدگي كند، گفت: در جلسات با نمايندگان وزارت ورزش و جوانان به توافقات جديدي دست يافتيم كه در قالب «آيين نامه جديد ورود قهرمانان و دست اندركاران ورزشي به دانشگاه ها و موسسات آموزشي» در تاريخ ۲۱ فروردين ماه سال جاري به امضاي دو وزير ورزش و علوم رسيد.

خبرنگاران ورزشي نيز سهميه ورود به دانشگاه ها دارند

رييس پژوهشگاه تربيت بدني و علوم ورزشي در تشريح «آيين نامه جديد ورود قهرمانان و دست اندركاران ورزشي به دانشگاه ها و موسسات آموزشي» افزود: علاوه بر قهرمانان كه آيين نامه جداگانه دارد، دست اندركاران شامل سردبيران، دبيران، مديران مسئول، خبرنگاران، عكاسان و گزارش گران ورزشي، مربيان تيم هاي ملي، روسا، نواب، دبيران كل و كارشناسان فدراسيون ورزشي و مديران كل استاني و ستادي وزارت ورزش و جوانان نيز در اين سهميه قرار مي گيرند كه ۵۰ درصد به حوزه خبرنگاران و ۵۰ درصد ديگر حوزه ها تعلق خواهد گرفت.

طالب پور با تاكيد بر اينكه شيوه نامه اجرايي اين آيين نامه به زودي تدوين و ابلاغ خواهد شد، در مورد ضرورت پذيرش نمايندگان رسانه هاي گروهي در دانشگاه ها بدون شركت در كنكور بر اساس اين آيين نامه گفت: رسانه هاي ورزشي بيشترين نقش در رشد و توسعه ورزش را دارند و نقش بسيار مهمي نيز در قهرمان پروري دارند كه نبايد اين موضوع را ناديده گرفت. به همين دليل ۵۰ درصد سهميه اين آيين نامه را به آنان داديم.

وي در مورد روش پذيرش نمايندگان ورزشي رسانه هاي گروهي در دانشگاه ها گفت: كليه اصحاب رسانه در اين طرح به دو گروه تقسيم مي شوند كه درخواست آنان در ستاد مستقر در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بررسي مي شود. يك گروه نمايندگان تلويزيوني هستند كه با معرفي سازمان صدا و سيما و گروه ديگر نمايندگان مطبوعات، خبرگزاري ها و سايت ها هستند كه با معرفي معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درخواست آنان در «كمسيون ملي» بررسي خواهد شد.

طالب پور با بيان اينكه پذيرش دانشجويان در سه مقطع كارشناسي، ارشد و دكتري خواهد بود، تاكيد كرد: معرفي شدگان تنها در رشته هايي كه به نوعي با ورزش در ارتباط باشد، پذيرفته خواهند شد و حتما جزوه سهميه بالاتر از تعداد پذيرش عادي آن دانشگاه است.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  6,779 بازدید

  0 نظر

  درج: 21 خرداد 1392

  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  لطفا برای کنکور ۱۴۰۳ رو منتشر کنید🙏🏻
  سلام انشالله حتما به هدفتون میرسید
  خیلی عالی و جالب بود
  با سلام پیشنهاد می کنم با کتاب های زوج نویسنده ی ایرانی(دکتر
  واقعا دوره عالی بود واقعا دوره عالی بود
  نه تنها مناسبه زیادم هست

  آمار سایت

  کل مطالب: 19936
  کل نظرات: 30099
  کل اعضا: 286302
  جدیدترین عضو: u-336382
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir