حضور ۸۴ درصد دانش آموزان در مدارس در روز بازگشایی

0
حضور ۸۴ درصد دانش آموزان در مدارس در روز بازگشایی
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: در روز اول پس از تعطیلات نوروز شاهد حضور بیش از ۸۴ درصد از دانش آموزان در مدارس سراسر کشور بودیم.

 صادق ستاری فرد افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، دانش‌آموزان، ملزم به بازگشت مجدد به مدارس و شروع آموزش حضوری هستند. یعنی دوره آموزش صرفا مجازی به پایان رسیده و از این به بعد آموزش‌ها قرار است تنها در مدارس و از طریق حضوری دنبال شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس مقرر شد که مدارس از ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۱ بازگشایی شود و از عصر ۱۲ فروردین نیز ستادهای اسکان مدارس تعطیل شدند تا برای حضور دانش‌آموزان، کلاس‌های درس ضدعفونی و گندزدایی شوند.

ستاری فرد گفت: پس از مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس، شیوه نامه ای در مورد بازگشایی مدارس تدوین و به استان ها ابلاغ شد که در آن چگونگی حضور دانش آموزان در مدارس، نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی، زمان کلاس های درسی، شرایط سرویس تردد دانش آموزان و... و. به صورت دقیق، ذکر شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با توجه به ضرورت از سرگیری آموزش های حضوری گفت: تاکنون درصد زیادی از معلمان و دانش آموزان واکسینه شده اند. از طرفی بنا بر اقتضائات یادگیری، یاددهی، ارزشیابی و تحلیل نمرات ارزشیابی امتحانات پایان ترم اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که به صورت حضوری برگزار شده بود، متاسفانه شاهد افت تحصیلی شدید در دانش آموزان بودیم و برای جبران این افت تصمیم به بازگشایی حضوری مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و آموزش خودمراقبتی به دانش آموزان گرفته شد.

ستاری فرد بیان اینکه پژوهش های انجام شده در مجامع بین المللی نشان دادکه مدارس باید بازگشایی شود، گفت: خوشبختانه در جریان بازگشایی با استقبال بی نظیری از سوی معلمان و خانواده ها روبرو شدیم و در بازدیدهایی که در دو روز اول بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات نوروز انجام دادیم به نتایج بسیار خوبی رسیدیم که نشان داد خانواده ها و دانش آموزان از بازگشایی مدارس استقبال کرده اند.

وی با بیان اینکه در روزهای ۱۴ و ۱۵ فروردین، از حدود ۱۲ هزار مدرسه، توسط تیم نظارتی وزارت آموزش و پرورش،  بازدید میدانی به عمل آمده است، گفت: از مجموع ۱۲ هزار و ۵۳۶ بازدید مدرسه در هر سه مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم و در مدارس پسرانه و دخترانه، شهری، روستایی و عشایر، در مجموع در حدود ۲میلیون و ۳۳۲ هزار معلم و دانش آموز در این مدارس ثبت نام شده بود که یک میلیون و ۹۵۹ هزار دانش آموز، یعنی در حدود ۸۴ درصد دانش آموزان در دو روز اول بعد از تعطیلات در مدارس حضور داشتند.

ستاری فرد گفت: استقبال بی نظیر معلمان و خانواده ها از بازگشایی مدارس نشان داد که خانواده و دانش آموزان نسبت به مدارس و آموزش حضوری احساس نیاز کردند.

وی د خصوص آمار حضور دانش آموزان به تفکیک مقاطع تحصیلی تصریح کرد: در مقطع متوسطه اول و دوم استقبال بیشتری نسبت به مقطع ابتدایی داشته ایم. آمار استقبال دانش آموزان از حضور در مدارس در مقطع ابتدایی درحدود  ۸۳ درصد و در مقطع متوسطه در حدود ۸۶ درصد بوده است.

ستاری فرد در مورد آمار دانش آموزان غایب در این روزها گفت: تنها تعداد ۱۶ درصد دانش آموزان در این دو روز غیبت داشتند که از این تعداد در حدود ۶ درصد به علت بیماری، ۵۸ درصد به دلیل مسافرت، ۳۶ درصد عدم همراهی خانواده بوده است ولی در کل آمار حضور دانش آموزان رضایت بخش بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: علی رغم احساس نیازی که در بسیاری از خانواده ها و دانش آموزان برای شروع مجدد آموزش های حضوری حس شد یکی از مهم ترین دلایل استقبال دانش آموزان از آموزش های حضوری تبیین گری خوب رسانه و صدا و سیما در اقناع افکار عمومی و البته تلاش همکاران آموزش و پرورش در ایجاد حس امنیت در خانواده ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس بود.

ستاری فرد درخصوص دغدغه خانواده ها از حضور دانش آموزان در مدارس گفت: در مورد دانش آموزان مبتلا، سامانه ای تحت عنوان سامانه «ایران من» را پیش بینی کرده ایم که تمام مدیران به آن دسترسی دارند و مشخصات هر دانش آموز که خودش یا خانواده اش مبتلا باشند از طریق مربیان بهداشت در سامانه ثبت می شود. برای رسیدگی سریع  و درمان دانش آموزان مبتلا، به این سامانه هم وزارت آمورش و پرورش و هم وزارت بهداشت دسترسی دارند.

ستاری فرد افزود: در حال حاضر، تعداد ۵  هزار و ۸۰۰ مراقب بهداشت در مدرسه داریم و تعداد زیادی از همکاران اداره آموزش و پرورش نیز مسئولیت نظارت بر حضور دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: آموزش «خود مراقبتی» و «دیگر مراقبتی» را در دستگاه تعلیم و تربیت و مدارس ترویج خواهیم داد تا دانش آموزان بتوانند با آموزش های لازم، مهارت حفظ سلامت را به دست بیاورند.

ستاری فرد گفت: موضوع درمان دانش آموزان مبتلا و آموزش مجازی دانش آموزانی که مبتلا شده اند یا به هر دلیلی قادر به حضور در مدرسه نیستند در جلسه ستاد ملی کرونا ۰۸ مطرح خواهد شد و مصوبات آن جلسه متعاقبا  اطلاع رسانی می شود.

به گزارش ایرنا،  احمد وحیدی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ششم فروردین ماه در نشست هماهنگی بازگشایی مراکز آموزشی در ۱۴ فروردین که با حضور وزیران آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان وزارت بهداشت برگزار شد، تاکید کرد: همه مدارس و مراکز آموزشی باید از ۱۴ فروردین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به برگزاری کلاس‌های حضوری برای همه دانش‌آموزان و دانشجویان اقدام کنند.

براین اساس آموزش و پرورش دستورالعمل حضوری شدن مدارس را روز نهم فروردین ماه به ادارات کل مناطق و استان‌ها ابلاغ کرد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز  ۱۴ فروردین تاکید کرد: همه دانش‌آموزان با حفظ و رعایت مسائل بهداشتی در کلاس‌های درس حاضر شوند و خانواده‌ها نیز همکاری لازم را در این باره انجام دهند تا هم زمان با بهار طبیعت و بهار قرآن، بهاری نو در نظام تعلیم و تربیت را نیز رقم بزنیم.

براین اساس مدارس سراسر کشور از روز ۱۴ فروردین ماه آموزش حضوری را آغاز کردند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  391 بازدید

  0 نظر

  درج: 17 فروردین 1401

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های واقعا جامع انسانی
  همراه من
  کنکوریوم
  کتاب های لقمه

  دسته بندی مطالب

  کتاب های موضوعی
  کتاب های پاور تست

  آخرین نظرات ارسالی

  فقط تنها مشکلی که هست نمیدونم هجده سالگی کیو انتخاب کنم به
  سلام وقتتون بخیر با پرداخت این مبلغ 740 تومان جلد 1 شامل درسنامه
  سلام. ایا این کتاب تو چاپ 1403 ویرایش شده؟؟
  سلام کنکور خارج اردیبهشت رو نمی زارین؟
  لطفا صادقانه و بدون هیچگونه تبلیغی به سوالی که دارم جواب بدید
  من پرستاری میخوامممممم

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir