حذف ۳۰درصد مطالب کتب درسی برای آزمون‌‌ها

0
حذف ۳۰درصد مطالب کتب درسی برای آزمون‌‌ها
غلامرضا کریمی مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و ارزشیابی در برنامه انتهای الوند شبکه دو سیما اظهار کرد: براساس مصوره شورای عالی آموزش و پرورش در شرایط بیماری های همه گیر شرایط خاصی را برای ارزیابی و ارزشیبابی امتحانات درنظر گرفتیم که در 12 پایه تحصیلی آزمون ها و ارزشیابی ها بجز در پایه 9 و 12 غیرحضوری است.

او درباره حضوری برگزار شدن امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم گفت: در پایه نهم پایان مقطع متوسطه اول را داریم و و هدایت تحصیلی دانش آموزان صورت می گیرد اگر آزمون های استاندارد نداشته باشیم تا یافته های دانش آموزان را مبتنی بر سنجش تحصیلی حساب کند حق دانش اموزان ضایع می شود.

کریمی با بیان اینکه طراحی سوالات در سطح مدرسه توسط معلم نیست ادامه داد: در هدایت تحصیلی موظف هستیم براساس استاندارد دقیق آزمون دقیق و استاندارد حضوری برگزار کنیم. بنابراینآزمون غیرحضوری این امکان را ندارد که شرایط دانش آموزان را برای انتخاب رشته برابر کند لذا در این پایه به دلیل اهمیت این موضوع آموزن حضوری است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و ارزشیابی با تاکید براینکه معدل پایه نهم در انتخاب های دانش آموزان مهم است افزود: یک میلیون و 120 هزار دانش اموز پایه نهم داریم که حوزه های امتحانی را گسترش دادیم و شرایط برگزاری آزمون را طوری درنظر گرفتیم که دانش‌آموزان تجمع نکنند.

او تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش برای طراحی آزمون ها 30 درصد از حجم مطالب درسی را کاهش داده است. اگر فردی در پایه نهم کرونا دارد می تواند در آزمون اواخر خرداد امتحان دهد یا در آزمون شهریور شرکت کنند برای پایه دوازدهم نیز می تواند در آزمون شهریور ماه شرکت کند.

کریمی در پایان اشاره کرد: در دوره ابتدایی آزمون پیشرفت تحصیلی داریم و تمام موارد برعهده مدرسه و معلم است وزارت آموزش و پرورش نیز سامانه سیدا را طراحی کرده تا نمرات از سوی معلمان وارد سامانه شود و اولیا با مراجعه به سامانه کارنامه را دریافت کند.کریمی درباره برگزاری آزمون برای پایه نهم برای هدایت تحصیلی ادامه داد: یک دانش آموز نیاید در یک روز چند امتحان دهد. اگر کسی کرونا داشت در اواخر خرداد و تیر شرکت کرد و در غیر اینصورت می تواند در شهریور شرکت کنند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  897 بازدید

  0 نظر

  درج: 21 اردیبهشت 1400

  توسط: e.timsari
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir