چرا پرندگان آواز می خوانند؟

0
چرا پرندگان آواز می خوانند؟
پرندگان از زیباترین موجودات در طبیعت هستند و آواز خواندن پرندگان را می توان یکی از بهترین موسیقی ها در طبیعت توصیف کرد، البته آواز خواندن پرندگان رازهای جالبی دارد.

پرندگان را می توان جزء زیباترین دسته های خلقت در طبیعت معرفی کرد. این موجودات در نهایت استقلال تمام امور مربوط به زندگی را خودشان انجام می دهند ، ظاهر پرندگان تنها قسمت زیبای آن ها نیست و صدای آن ها نیز زیبا است.

آواز خواندن پرندگان هنگام تخم گزاری را می توان یکی از زیباترین موسیقی ها و ویژگی ها در طبیعت دانست اما واقعا چرا پرندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای آواز خواندن می کنند؟

 دلیل آواز خواندن پرندگان 

دو هدف اصلی برای این کار وجود دارد ، اولین این که پرندگان برای نشان دادن قلمروی خود زیر آواز می زنند و با این کار به دیگران می گویند که این قسمت مربوط به من است و فقط خودم از آن مراقبت می کنم و هیچ نوع پرنده دیگری حق ورود به آن را ندارد و دومین دلیل آواز خواندن پرندگان این است که آن ها این کار را برای پیدا کردن و جذب جفت انجام می دهند.

پرندگان ماده اغلب شریک آینده خود را از روی ترکیب زیبایی ظاهر و همچنین آواز و صدا انتخاب می کنند و حتی پرندگان نر با صدای نه چندان زیبا در پیدا کردن جفت دچار مشکل می شوند.

به عنوان یک قانون هر کدام از پرندگان قانون خاصی در آواز خواندن دارد و این اتفاق به آن ها اجازه می دهد که از طریق صدای خود شناخته شوند و حتی والدینشان آن ها را از یکدیگر شناسایی کنند.پرندگان در زمان آشیانه کردن بیش از همیشه آواز می خوانند مثلا در فلوریدا پرندگان از ماه دی شروع به خواندن آواز می کنند و در پایان دوره آشیانه گزاری، کم کم صدای آن ها کمتر می شود.

بسیاری از پرندگان در فصل بهار و پاییز مهاجرت می کنند و در طول سال در یک مکان نمی مانند و آن ها در طی این زمان ها سیگنال های ریزی را ارسال می کنند که به آن ها اجازه می دهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در بسیاری از انواع پرندگان ، پرندگان نر آواز زیبایی دارند و در بعضی از آن ها ماده ها نیز آواز می خوانند. لذت تشخیص پرندگان از روی صدای آن ها کمتر از لذت تشخیص آن ها از روی ظاهرشان نیست.

در حقیقت شنوایی خوب اغلب به اندازه بینایی خوب قوی است و باعث درک بهتر محیط می شود ، پس از همین امروز هنگام طلوع خورشید یا غروب آفتاب به طبیعت بروید، هدفون ها را از گوش خود در بیاورید و مطمئن باشید که از صدای جذاب پرندگان اطراف شگفت زده خواهید شد.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  861 بازدید

  0 نظر

  درج: 23 خرداد 1401

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir