نشست ویژه درباره طرح حذف کنکور تا سال ۱۴۰۰

0
نشست ویژه درباره طرح حذف کنکور تا سال ۱۴۰۰

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از نشست ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رئیس مجلس به منظور بررسی چگونگی حذف کنکور تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

قاسم احمدی لاشکی افزود: نگاه ما این است که بعد از سال ۱۴۰۰ باید یک فکر اساسی برای کشور شود و کنکور باید به نوعی حذف شود. اما حذف کنکور منوط به این است که یک جایگزین مناسب برای کنکور طراحی شود. تا جایگزین مناسب نداشته باشیم محکوم به ادامه این رویه هستیم.

وی گفت: به همین خاطر با دکتر لاریجانی مشورت کردم ، پیشنهاد دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بود که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلسه تخصصی در این زمینه برگزار کند و اعضای کمیسیون و مسئولان مربوطه با حضور رئیس مجلس نظرات مختلف را ارائه دهند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این جلسه باید راهکار پیدا کنیم که چرا غالب کشورهای پیشرفته دنیا کنکور ندارند و به راحتی هم افراد در دانشگاه ها پذیرفته می شوند و مدارج عالیه را طی می کنند و ما هر ساله جمع زیادی از جوانان را برای کنکور جمع می کنیم تا یک امتحان از سر بگذرانند.

وی افزود: این موضوع نیاز است که در یک نشست بررسی شود تا به راهکارهای اصولی و عملیاتی و اجرایی برسیم.

احمدی لاشکی درباره اینکه این طرح را برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است، گفت: پیش از این زمان شدنی نیست و بالاخره باید جایگزین پیدا شود. اینکه بگوییم از یک سال مشخصی اجرایی می شود اما جایگزین آن تهیه نشده باشد، قابل اجرا نیست.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: طرح جایگزین باید قابلیت اجرایی داشته باشد، اگر می خواهیم آزمون هایی را طراحی کنیم باید ببینیم قابلیت اجرا در ۳۱ استان را دارد یا خیر. عدالت آموزشی در آن رعایت می شود یا نه.

وی خاطرنشان کرد: نامه ای برای مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نوشته می شود تا آنها این موضوع را بررسی کنند و راهکارهای مختلف دنیا را مورد پژوهش قرار دهند.

احمدی لاشکی گفت: تا یک ماه آینده این بحث را آماده می کنیم و آن را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارائه می دهیم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: اصل بحث این است که کنکور چه زمانی حذف شود و اگر قرار است حذف شود آیا جایگزینی که تعیین می شود قابلیت برقراری عدالت آموزشی و همچنین اجرای صحیح را دارد یا خیر. تا حقی از افراد ضایع نشود و افراد صرفا بر اساس علاقه، شایستگی و انگیزه ملاک ورود به دانشگاه را داشته باشند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,151 بازدید

  0 نظر

  درج: 19 آبان 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  پیام احمدی امروز, 10:16
  سلام کی چاپ ۱۴۰۱ رو موجود میکنید؟
  سلام پیام آیات در این کتاب بررسی شده ؟
  نحوه استفاده از آزمون هایی که گفتین با استفاده از qrcodرو چطور
  سلام ببخشید من چاپ 99 این کتاب رو دارم آیا برای کنکور 1402
  سلام تست های کنکور در این کتاب مشخص شده ؟
  سلام کتابنامه شامل تست هم می باشد ؟

  آمار سایت

  کل مطالب: 19218
  کل نظرات: 29073
  کل اعضا: 167412
  جدیدترین عضو: u-217479
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir