حذف کنکور برای رشته‌های پرمتقاضی غیرممکن است

0
حذف کنکور برای رشته‌های پرمتقاضی غیرممکن است

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه حذف کنکور برای رشته‌های خاص و پرطرفدار غیرممکن است، گفت: برای سنجش و گزینش متقاضیان ورود به دانشگاه بایستی علاوه بر نتایج امتحانات نهایی فیلتر دیگری مانند کنکور در نظر گرفته شود.

 

حبیب اله دهمرده با اشاره به تصمیم شورای سنجش و پذیرش در رابطه با تاثیر قطعی 20 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۸، گفت: از آنجایی که آموزش و پرورش تاکنون زیرساخت‌های لازم برای برگزاری امتحانات نهایی استاندار را آماده نکرده نمی‌توان تاثیر قطعی معدل در کنکور را اعمال کرد.

حذف کنکور برای رشته‌های خاص و پرطرفدار غیرممکن است

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کیفیت آموزشی در نقاط مختلف کشور متفاوت است و عدالت آموزشی برقرار نیست، افزود: علیرغم اینکه نمایندگان با حذف کنکور موافق هستند اما برای برخی از رشته‌های خاص که پرطرفدار است نمی‌توان آزمون سراسری را حذف کرد.

برای سنجش و گزینش متقاضیان ورود به دانشگاه بایستی علاوه بر نتایج امتحانات نهایی فیلتر دیگری مانند کنکور در نظر گرفته شود

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: در رشته های پرطرفدار مانند رشته پزشکی که ظرفیت داشگاه محدود است و از سوی دیگر تعداد بسیاری از دانش آموزان توانسته‌اند نمره کامل به دست آورند چگونه می توان براساس نتیجه امتحانات و نمرات، افراد را برای ورود به دانشگاه برگزید بنابراین بجز در نظر گرفتن نتیجه امتحانات بایستی فیلتر دیگری برای سنجش داوطلبان در نظر گرفت.

تاثیر قطعی معدل در کنکور ارتباطی با قانون قانون سنجش و پذیرش ندارد

وی با بیان اینکه قانون سنجش و پذیرش در حال حاضر در حال اجراست و تاثیر قطعی معدل در کنکور ارتباطی با این قانون ندارد، اظهار کرد: 80 درصد ظرفیت رشته‌های دانشگاهی براساس سوابق تحصیلی تکمیل می شود و خواسته قانونگذار تحقق پیدا کرده است.

عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس با تاکید بر اینکه از طریق معدل نمی‌توان دانشجو را برای ورود به دانشگاه پذیرفت، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تضییع حقوق افراد باید برای رشته های پرطرفدار علاوه بر معدل فیلتر دیگری نیز برای سنجش و ارزیابی توانایی متقاضیان ورود به دانشگاه تعریف شود.

تاثیر قطعی معدل در کنکور به دانش آموزان المپیادی آسیب می‌زند

دهمرده با بیان اینکه براساس کارشناسی های صورت گرفته تاثیر قطعی معدل در کنکور به دانش آموزان المپیادی آسیب می‌زند و از قبولی آنان در رشته های متناسب با تواناییشان جلوگیری می کند، عنوان کرد: نمی توان بی سبک و سیاق معدل تاثیر قطعی معدل در کنکور را اعمال کرد.

آیا جذب دانشجو توسط دانشگاه‌ها در کشور ما عملی است؟

وی در پاسخ به اینکه آیا جذب دانشجو توسط دانشگاه‌ها در کشور ما عملی است، توضیح داد: در دوره های دکتری تا حدودی زیادی این اختیارات به دانشگاه ها داده شده اما در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی این کار باید با تامل و بررسی انجام شود.

مورد اعتماد ترین آزمون برای جذب دانشجو آزمونی است که سازمان سنجش برگزار می کند

عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: در دوره‌ای این نوع گزینش در مقطع کارشناسی ارشد اعمال شد اما از آنجایی که نحوه اجرا مناسب نبود ادامه پیدا نکرد مناسب ترین و مورد اعتمادترین راه  آزمونی است که سازمان سنجش برگزار می‌کند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,376 بازدید

  0 نظر

  درج: 15 مهر 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir