اطلاعیه نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 97

0
اطلاعیه نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 97

سازمان سنجش و آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای تاریخ برگزاری کنکور سراسری 97 ، آدرس باجه های رفع نقص کارت و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 97 اعلام کرد .

متن کامل اطلاعیه بدین شرح است :

ضمن قبولی طاعات و عبادات شما داوطلبان عزیز در ماه مبارك رمضان و تبریك عید سعید فطر ،  بدینوسیله به اطلاع كلیه خواهران‌ و برادرانی كه‌ در کنکور سراسری‌ 97 ثبت‌‌ نام‌ نموده‌ ­اند می‌ رساند آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه ­های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج­شنبه مورخ 97/04/07 ،  داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعد از ظهر پنج­شنبه مورخ 97/04/07 ،  داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه مورخ 97/04/08 و داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعد از ظهر جمعه مورخ 97/04/08 در 375 شهرستان و بخش مختلف كشور ( به شرح جدول شماره 1 ) برگزار خواهد شد .  كارت‌ ورود به جلسه کنکور سراسری 97 برای‌ كلیه‌ داوطلبان‌ آزمون‌ سراسری سال 1397 براساس‌ مندرجات‌ بند « الف‌ » این‌ اطلاعیه‌ بر روی پایگاه اطلاع ­رسانی سازمان سنجش آموزش كشور قرار می‌ گیرد و داوطلبان پس از پرینت كارت شركت در آزمون ،  در صورت وجود نقص احتمالی می‌بایستی " مطابق بند « ب » این اطلاعیه " به حوزه­های رفع نقص كارت مندرج در جدول شماره 2 و 3 مراجعه نمایند .

الف - نحوه‌ و زمان پرینت برگ راهنما و كارت شركت در آزمون

 كارت‌ ورود به جلسه کنکور سراسری كلیه‌ داوطلبان‌ گروه های‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌ ،  علوم‌ تجربی‌ ،  علوم انسانی‌ ،  هنر و زبان های خارجی‌ به همراه برگ راهنمای شركت در آزمون از بعد از ظهر روز یكشنبه مورخ 3/4/1397 لغایت روز چهارشنبه مورخ 6/4/97 برای مشاهده و پرینت در پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت .  لذا كلیه‌ داوطلبان‌ متقاضی ، برای پرینت كارت شركت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به پایگاه اطلاع‌ رسانی مذكور مراجعه نموده و با وارد نمودن شماره سریال كارت اعتباری ثبت نام ( 12 رقمی ) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و كدپیگیری ثبت‌ نام ( 16 رقمی ) و نام و نام خانوادگی ،  كد ملی و سریال شماره شناسنامه یك نسخه پرینت از برگ راهنما و كارت شركت در آزمون تهیه نمایند .

بدیهی است داوطلبانی كه در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده‌ اند باید علاوه بر پرینت كارت شركت در آزمون گروه آزمایشی اصلی ، برحسب مورد نسبت به پرینت كارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم ( گروه­ های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی ) خود اقدام نمایند . داوطلبان برای پرینت كارت شركت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی كارت شركت در آزمون ، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند . بدیهی است برای شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون و هم چنین اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكس­دار و ارائه آن الزامی است . لذا كلیه داوطلبان باید برای پرینت كارت شركت در آزمون اقدام نمایند .

تذكر مهم : چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا كد پیگیری مورد نیاز ،  موفق به پرینت كارت شركت در آزمون خود نمی شود ، لازم است با مراجعه به پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده ، و یا كد پیگیری ثبت­ نام اقدام نموده و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمایند . لازم به ذكر است این امكان برای داوطلبانی فراهم می ­باشد كه در سیستم پاسخگویی دارای عضویت باشند . لذا ضرورت دارد داوطلبانی كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند .
 
ب - محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون :  

محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون كلیه داوطلبان گروه­ های آزمایشی علوم ریاضی و فنی‌ ، علوم انسانی‌ ، علوم‌ تجربی‌ ، هنر و زبان های ‌خارجی‌ بر مبنای‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلی‌ آنان‌ كه‌ در بند 44 تقاضانامه‌ ثبت‌‌ نام‌ ، مشخص‌ كرده‌ اند به‌ شرح‌ جدول شماره‌ 1 و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره 2 و 3 این اطلاعیه می‌ باشد .
 
ج - درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات كارت شركت در آزمون ، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند :  

1 - داوطلبانی كه مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی می‌ باشند و نسبت به مندرجات كارت شركت در آزمون در بند های 1  ، 3  ، 4 ،  7  ، 12 ،  15 ،  16 ،  21 ،  22 ،  23 و 24 شامل نام خانوادگی و نام ، سال تولد ، شماره شناسنامه ،  سال اخذ و نوع دیپلم ، شماره ملی ، كد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم ، سال و بخش محل اخذ مدرك پیش دانشگاهی ، عنوان مدرك پیش دانشگاهی ، منطقه یا ناحیه اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی ، كد دانش آموزی مقطع پیش‌ دانشگاهی مغایرتی مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذكور حداكثر تا تاریخ 97/04/10 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند .  ضمناً داوطلبانی كه مشمول اعمال سوابق تحصیلی نمی‌ باشند چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بند های فوق مشاهده نمودند می‌ توانند نسبت به ویرایش آنها اقدام نمایند .

تذكر مهم : دانش‌آموزان پیش‌ دانشگاهی سال جاری كه در خرداد ماه سال 1397 موفق به اخذ مدرك پیش دانشگاهی می‌شوند ، لازم است از تاریخ 97/04/17 با مراجعه به سامانه جمع‌ آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ ها به نشانی : http: //dipcode.medu.ir كد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود را دریافت نموده و از همان تاریخ لغایت 97/04/20 نسبت به درج آن كد سوابق تحصیلی در سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org اقدام نمایند .

2 - داوطلبانی كه نسبت به مندرجات كارت شركت در آزمون در بندهای 13 ،  14 ،  17 ،  18 ،  19 ،  20 و 26 شامل سری و سریال شناسنامه ، محل تولد ، سهمیه ، معدل كتبی نهایی دیپلم ، محل اخذ مدرك ماقبل دیپلم ، محل اخذ مدرك دیپلم و وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذكور حداكثر تا تاریخ 97/04/08 منحصراً به سایت اینترنتی سازمان سنجش ( قسمت ویرایش اطلاعات ) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند .

تبصره 1 - داوطلبان نظام جدید كه سال اخذ مدرك دیپلم آنان سال 1384 به بعد می­باشد و مدرك پیش دانشگاهی خود را در یكی از سالهای 91 الی 96 اخذ نموده‌ اند و مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند . چنانچه خواستار ویرایش اطلاعات مندرج در بند های 1  ، 3  ، 4 ،  7  ، 12 ،  15 ،  16 ،  21 ،  22 ،  23 و 24 كارت شركت در آزمون خود می باشند با توجه به اینكه در زمان ثبت‌ نام اولیه نسبت به تأیید بند های فوق اقدام و كد سوابق تحصیلی دریافت نموده­ اند در این مرحله هیچ گونه ویرایشی درخصوص اطلاعات فوق انجام نخواهد شد ، لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذكور حداكثر تا تاریخ 97/04/10 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند .

تبصره 2 - در صورت مشاهده هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش وپرورش ، اطلاعات سوابق تحصیلی ، عدم ارسال آنها به سازمان سنجش ، مشمول یا غیر مشمول بودن لازم است حداكثر تا تاریخ 97/04/10 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ دیپلم خود مراجعه نمایید .

 - داوطلبان درصورتی كه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 2 ،  6 ،  8 ،  9 و 10 ( جنس ،  دین ،  زبان خارجی امتحانی ،  معلولیت و بهیار) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند ضروری است از روز سه‌شنبه 5/4/97 لغایت روز چهارشنبه 97/04/06 از ساعت 8 : 30 الی 12 : 00 و 14 : 00 الی 18 : 00 با به همراه داشتن كارت شناسایی معتبر ( كارت ملی و یا شناسنامه عكس­دار ) شخصاَ به نماینده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره 2 و 3 این اطلاعیه پرینت كارت مراجعه نمایند .

3 - چنانچه سهمیه درخواستی داوطلبی شامل سهمیه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران ، رزمندگان ستاد كل نیروهای مسلح ، وزارت جهاد كشاورزی و رزمنده داوطلب بسیجی و همچنین همسر و فرزندان بوده ولی در بند 17 كارت شركت در آزمون عنوان سهمیه « مناطق » درج گردیده لازم است جهت اعلام مغایرت و تكمیل اطلاعات مربوط به سهمیه حداكثر تا تاریخ 97/04/08 منحصراً به قسمت ویرایش اطلاعات در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح و تكمیل موارد اقدام نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط ، سهمیه برای آنها اعمال گردد . در غیر این صورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ گونه اعتراضی قابل قبول نمی‌باشد .

ضمناً تأكید می­گردد داوطلبانی كه سهمیه آنان مورد تایید قرار نگرفته است برای اطمینان بیشتر و بررسی وضعیت عدم تایید سهمیه خود ( بعد از ویرایش ) به ارگانهای ذیربط نیز مراجعه نمایند . در غیر اینصورت با سهمیه مناطق گزینش خواهند شد و هیچ‌ گونه اعتراضی قابل قبول نمی‌ باشد .

4 - چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب دارای اشكالاتی از جمله ؛ فاقد مهر عكس ، واضح نبودن عكس ، درج عكسی به جزء عكس داوطلب ( اشتباه عكس ) و ... می­باشد ضروری است از روز سه شنبه 97/04/05 الی روز چهارشنبه مورخ 97/04/06 از ساعت 8 : 30 الی 12 : 00 و 14 : 00 الی 18 : 00 با همراه داشتن 2 قطعه عكس 4×3 ،  كارت ملی یا شناسنامه عكسدار شخصاَ به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص‌ حوزه مربوطه بر اساس جدول شماره 2 و 3 مراجعه نمایند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل بر طرف گردد .

تبصره : در صورتی كه در این خصوص كارت داوطلب دارای اشكال می باشد و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام ننماید مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد .

5 - چنانچه شماره داوطلب مندرج بر روی كارت شركت در آزمون چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا می‌ باشد ضروری است از روز سه ­شنبه 97/04/05 الی روز چهارشنبه مورخ 97/04/06 از ساعت 8 : 30 الی 12 : 00 و 14 : 00 الی 18 : 00 شخصاَ به نماینده این سازمان آموزش كشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط براساس جدول شماره 2 و 3 این اطلاعیه مراجعه نمایند و موضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد .

 

دانلود جدول شهرستان و یا بخش محل اجرای آزمون داوطلبان متقاضی شركت در آزمون سراسری سال 1397

 

jadval-makan-bargozari.pdf 16 pdf 1.57 مگابایت 31 خرداد 1397  

 

دانلود جدول نشانی محل رفع نقص كارت شركت در آزمون سراسری سال 1397

 

jadval-raf-naghs.pdf 18 pdf 537.16 کیلوبایت 31 خرداد 1397  

 

6 - داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه‌ مندی به رشته ­های ذیل به منظور شركت در آزمون عملی می­ بایست نسبت به انتخاب حداكثر دو مجموعه از رشته‌ های تحصیلی جدول ذیل منحصراً به صورت اینترنتی از تاریخ 97/04/09 تا 97/04/15 از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان اقدام نمایند . با توجه به اینكه پذیرش دانشجو در رشته‌ های تحصیلی مورد نظر در آزمون سراسری سال 1397 بصورت متمركز و با شرایط خاص صورت می‌ پذیرد داوطلبانی كه اقدام به انتخاب یك ( 1 ) مجموعه از مجموعه‌ های رشته‌ های تحصیلی ذیربط برای شركت در آزمون عملی اقدام می‌نمایند ، می­بایست نسبت به پرداخت مبلغ 400000 ( چهارصد هزار ) ریال بابت هزینه آزمون عملی در هر یك از مجموعه‌ های فوق به صورت اینترنتی به وسیله كارت‌ های بانكی عضو شبكه شتاب ، از تاریخ فوق اقدام نمایند . داوطلبان در صورتی كه متقاضی و علاقمند به شركت در آزمون عملی دو/2 مجموعه از مجموعه‌های رشته‌های تحصیلی ذیل می‌باشند می‌بایست نسبت به پرداخت مبلغ 800000 ( هشتصد هزار ) ریال بصورت اینترنتی اقدام نمایند . بدیهی است عدم اعلام علاقمندی و عدم پرداخت هزینه آزمون عملی در تاریخ تعیین شده به منزله عدم امكان پذیرش آنان در این رشته‌ ها خواهد بود .

 

ردیف عنوان رشته ها
1 نقاشی ـ ارتباط تصویری ـ هنرهای تجسمی ـ طراحی پارچه و لباس
2 طراحی صنعتی
3 ادبیات نمایشی
4 مجسمه سازی
5 موسیقی ایرانی
6 موسیقی جهانی
7 کتابت و نگارگری
8 آهنگسازی
9 بازیگری -کارگردانی
10 طراحی صحنه
11 نمايش عروسكی
12 طراحی صحنه
13 عکاسی

 

لازم به توضیح است آزمون عملی برای كلیه رشته‌ های فوق در مردادماه برگزار خواهد شد . اطلاعیه حاوی زمان دقیق برگزاری آزمون عملی ، زمان پرینت كارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون در روز چهارشنبه مورخ 97/04/20 در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد .

7- آن دسته از داوطلبانی كه در زمان ثبت­ نام آزمون موفق به اعمال بند موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور نشده ­­اند ،  می­توانند با پرداخت مبلغ 110000 ( یازده هزار ) ریال بصورت الكترونیكی به وسیله كارت های عضو شبكه بانكی شتاب از طریق سایت سازمان سنجش و در قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به علامت‌ گذاری بند فوق از تاریخ 97/04/03 لغایت 97/04/08 اقدام نمایند .

8 - به اطلاع داوطلبان علاقه­مند به رشته ­های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه­ های تربیت دبیر شهید رجایی و پردیس­ های دانشگاه فرهنگیان می‌ رساند ، توضیحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه­ مندی از داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاه ها در مرحله انتخاب رشته اطلاع‌ رسانی خواهد شد .

9 - آن دسته از داوطلبان علاقه‌ مند به انتخاب رشته‌ های تحصیلی مراكز و واحد های دانشگاه آزاد اسلامی كه پذیرش در آنها براساس آزمون صورت می‌ پذیرد ،  می‌بایست ضمن شركت در آزمون ، پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری و دریافت كارنامه برای انتخاب رشته به سایت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند .

د - تذكر های‌ مهم‌

1- در زمان حضور در جلسه آزمون ،  همراه داشتن پرینت كارت شركت در آزمون ،  اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكس­دار الزامی است .

2- درِ حوزه­­ های امتحانی صبح­ ها رأس‌ ساعت‌ 7 : 00 ( هفت ) صبح و بعد از ظهرها رأس ساعت 14 :  30 ( دو و نیم بعد از ظهر ) بسته خواهد شد و فرآیند برگزاری آزمون صبح­ها راس‌ ساعت‌ 7 :  30 (هفت و سی‌دقیقه) و بعداز ظهرها راس ساعت 15 :  00 ( سه بعد از ظهر ) آغاز می­گردد .  لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درِ حوزه­های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد .

3 - هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت كارت شركت در آزمون گروه آزمایشی مربوط‌ ،  لازم است اصل كارت ملی و یا اصل شناسنامه عكس­دار ،  چند مداد سیاه نرم پررنگ ، مدادتراش ، مداد پاكن و یك سنجاق و یا سوزن به همراه داشته‌ باشد .

4 - داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله كیف دستی ، ساك دستی ، هرگونه دستگاه ارتباطی ( از قبیل پیجر ، تلفن همراه ،  تبلت ، قلم نوری ، ساعت هوشمند ، دستبند هوشمند ، انگشتر هوشمند و  ... ) ، جزوه ، كتاب ، ماشین حساب ، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اكیداً خودداری نمایند . بدیهی است كه به همراه داشتن هر كدام از وسایل مندرج در این بند :  

4-1- به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری كه بخشی از آن در بند « هـ » آمده است ، رفتار خواهد شد .

4-2- درصورت همراه داشتن وسایل ذكر شده و تحویل آنها به هنگام ورود به محل حوزه در صورت مفقود شدن وسایل ، حوزه برگزاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت .

5 - برای‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌ ، علوم‌ انسانی‌ ، علوم‌ تجربی و زبان های خارجی‌ كه علاقه‌ مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمایشی‌ هنر با گذاشتن‌ علامت‌ در ردیف‌ 39 تقاضانامه‌ اعلام‌ داشته‌اند ،  كارت‌ شركت در آزمون‌ گروه هنر نیز جداگانه‌ صادر گردیده‌ است‌ . این‌ دسته ‌از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرینت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ هنر را نیز علاوه‌ بر پرینت كارت‌ شركت در آزمون ‌گروه آزمایشی‌ مربوط‌ از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور دریافت نمایند . به عبارت دیگر برای‌ این‌ قبیل‌ داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون‌ صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم‌ است‌ پرینت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور ‌دریافت‌ نمایند .

6 - برای‌ آن دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌ ، علوم‌ انسانی‌ ، علوم‌ تجربی و هنر كه علاقه‌ مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در آزمون‌ گروه‌ آزمایشی‌ زبان های‌ خارجی‌ نیز با گذاشتن‌ علامت‌ در ردیف‌ 40 تقاضانامه‌ مشخص‌ كرده‌اند ، كارت‌ شركت در آزمون گروه زبان های‌ خارجی‌ نیز صادر گردیده‌ است‌ . این‌ دسته‌ از داوطلبان‌ لازم‌ است‌ پرینت كارت‌ شركت در آزمون گروه‌ آزمایشی‌ زبانهای‌ خارجی‌ را نیز علاوه‌ بر كارت‌ گروه‌ آزمایشی‌ مربوط‌ از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور دریافت‌ نمایند . به‌ عبارت دیگر برای‌ این‌ قبیل‌ از داوطلبان‌ دو كارت‌ شركت در آزمون صادر شده‌ است‌ كه‌ لازم است‌ پرینت هر دو كارت‌ شركت در آزمون را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور دریافت‌ نمایند .

7 - برای‌ آن دسته‌ از داوطلبان‌ متقاضی شركت در آزمون گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌ ، علوم‌ تجربی‌ و علوم‌ انسانی‌ كه علاقه‌مندی‌ خود را برای‌ شركت‌ در گروه‌ هنر و همچنین‌ گروه‌ زبانهای‌ خارجی‌ با علامتگذاری‌ در ردیفهای‌ 39 و 40 تقاضانامه‌ مشخص‌ كرده‌ اند ، سه‌ كارت‌ شركت در آزمون ( یك‌ كارت‌ مربوط‌ به‌ گروه‌ آزمایشی‌ اصلی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی یا علوم‌ تجربی‌ و یا علوم‌ انسانی‌ و دو كارت‌ دیگر به‌ ترتیب‌ برای‌ گروه‌ هنر و زبانهای‌ خارجی‌ ) صادر شده‌ است‌ . این‌ قبیل‌ از داوطلبان‌ باید پرینت هر سه‌ كارت‌ شركت در آزمون را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور دریافت‌ نمایند .

8- داوطلبان شاغل در شغل بهیاری كه دارای دیپلم بهیاری بوده و در آزمون سراسری سال 1397 در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت‌نام نموده‌ اند علاوه بر پاسخگویی به دروس عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوط ، بایستی به دروس اختصاصی بهیاری نیز كه در دفترچه شماره 3 درج گردیده ، پاسخ دهند . برای این قبیل داوطلبان بر روی كارت شركت در آزمون در قسمت بهیاری ،  كلمه « بلی » مشخص شده است .

9 - داوطلبان‌ نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ گروه‌ آزمایشی‌ علوم‌ انسانی‌ كه دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی و عنوان‌ گواهینامه‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ نظام جدید آنان‌ علوم‌ و معارف‌ اسلامی‌ ( كد 18 ) می‌ باشد با توجه‌ به‌ ضوابط‌ ، لازم‌ است‌ علاوه‌ بر دروس‌ اختصاصی‌ گروه‌ مذكور ، درس ‌اصول ، عقاید و فقه‌ را نیز امتحان‌ دهند . لذا به این داوطلبان توصیه‌ می‌شود كه‌ به‌ مندرجات‌ برگ راهنما كه‌ به همراه‌ كارت‌ شركت در آزمون از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور قابل دریافت‌ و پرینت می‌باشد توجه‌ نمایند .  وضعیت‌ چنین‌ داوطلبانی‌ كه‌ با توجه‌ به‌ ضوابط‌ ( از لحاظ‌ نوع‌ گواهینامه‌ دیپلم و دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ ) ،  لازم ‌است‌ درس‌ اصول‌ ، عقاید و فقه‌ را امتحان‌ دهند دقیقاً در برگ راهنمای‌ شركت‌ در آزمون‌ مشخص‌ شده‌ است‌ .

10 - برای‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ كه‌ یكی‌ از بندهای‌ 1یا 2 یا 3 یا 4 و یا 5 ردیف‌ 29 (بند معلولیت) تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌ را علامتگذاری‌ نموده‌ و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان مورد تایید قرار گرفته است در مقابل‌ عنوان‌ معلولیت‌ در كارت‌ شركت در آزمون ، نوع‌ معلولیت‌ درج‌ شده‌ است‌ .  چنانچه‌ داوطلبی‌ یكی‌ از بندهای‌ مذكور را علامتگذاری‌ نموده لیكن معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته بند معلولیت وی حذف گردیده‌ است . لذا لازم‌ است‌ در یكی از روزهای سه‌شنبه مورخ 97/04/05 یا چهارشنبه مورخ 97/04/06 ( روزهای قبل از آزمون ) با همراه داشتن گواهی معلولیت مراتب‌ را سریعاً به‌ نماینده این ‌سازمان‌ مستقر در باجه رفع‌ نقص‌ براساس جدول شماره 2 و 3 اطلاع‌ دهد تا قبل‌ از برگزاری‌ آزمون‌ وضعیت‌ وی‌ مشخص‌ گردد .

11 - داوطلبان‌ مشمول‌ هر یك‌ از بندهای 3 و 4 مندرج در بند ( ج ) و همچنین بند 10 مندرج در بند ( د ) فوق لازم‌ است‌ قبل‌ از برگزاری‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص براساس جدول شماره 2 و 3 اطلاعیه وضعیت‌ خود را مشخص‌ كرده ‌باشند ، بدیهی‌ است‌ در حین‌ اجرای‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامی‌ انجام‌ نخواهد شد .

12 - از آنجا كه‌ براساس‌ ضوابط‌ آزمون‌ سراسری‌ سال 1397 منحصراً آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ كه‌ دارای مدرك‌ پیش‌ دانشگاهی‌ بوده‌ و یا دانش‌ آموز دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ می‌باشند ، مجاز به‌ ثبت‌ نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسری ‌بوده‌ اند ،  بنابراین‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبان‌ نظام‌ جدید آموزش‌ متوسطه‌ كه‌ به‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ راه‌ نیافته‌اند ، مجاز به‌ شركت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1397 نمی‌ باشند و بدیهی‌ است‌ در صورت‌ شركت‌ در آزمون‌ از گزینش‌ نهایی‌ حذف‌ خواهند شد .

13 - با توجه به اینكه سازمان سنجش آموزش كشور در جهت بهبود و ارتقاء كیفی حوزه­های برگزاری آزمون ، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه­ ها دارد ، خواهشمند است نسبت به تكمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال 1397 از تاریخ 97/04/07 لغایت 97/04/14 بصورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمائید .

14 - نكاتی مهم در خصوص دفترچه‌ های سوال گروههای آزمایشی پنج‌ گانه و شخصی‌ سازی آنها :  

در آزمون سراسری سال 1397 به هر داوطلب در كلیه گروه های آزمایشی یك پاسخنامه و 2 دفترچه سوال ( آزمون عمومی « دفترچه شماره 1 » و آزمون اختصاصی « دفترچه شماره 2 » ) در قالب دو بسته نایلونی داده می‌شود .  این بسته‌ ها شخصی سازی شده و مشخصات داوطلبان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج گردیده است . داوطلبان شاغل در شغل بهیاری كه دارای دیپلم بهیاری هستند در گروه آزمایشی علوم تجربی و داوطلبان دارای مدرك دیپلم و پیش‌ دانشگاهی علوم و معارف اسلامی در گروه آزمایشی علوم انسانی علاوه بر پاسخگویی به سوالات دفترچه‌ های عمومی ( دفترچه شماره 1 ) و اختصاصی ( دفترچه شماره 2 ) می‌ بایست به سوالات دفترچه اختصاصی شماره 3 نیز پاسخ دهند . داوطلبان در كلیه گروه های آزمایشی می‌ بایست پاسخ سوالات دفترچه‌ های عمومی و اختصاصی را در همان یك برگ پاسخنامه تحویل شده علامت گذاری نمایند .

ه‍- مواردی از قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری

ماده 5 - تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است :  

الف - ارتكاب هرگونه عملی كه موجب بی‌ نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الكترونیكی و دستگاه های حافظه‌ دار .

ب - ارتكاب هرگونه عمل خلاف مقررات كه آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل :  

1 - ارائه مدرك یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شركت در آزمون .

2 - تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌ اندركاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون .

3 - ثبت‌ نام در آزمون با هویت مجعول یا شركت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی .

ج - استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الكترونیكی و دستگاه های حافظه‌ دار .

د - كمك به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات .

ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیرمجاز از آنها .

و - هر گونه تغییر غیرمجاز سوالات ، اوراق و پاسخنامه‌ های داوطلبان یا سایر مدارك و دفاتر مربوط به آزمون .

ز- افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شركت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو .

ح - خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شركت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینكه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد .

ماده 6 - هیأت‌های رسیدگی به تخلفات ،  صلاحیت صدور حكم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند :  

الف - در مورد مشمولان بند ( الف ) ماده ( 5 ) : اخطار كتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال .

ب - در مورد مشمولان بند ( ب ) یا بند ( ج ) ماده ( 5 ) : محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شركت در آزمون از یك تا ده سال بعد .

تبصره - آراء هیأت‌ های بدوی جز در مورد مشمولان بند ( الف ) ماده ( 6 ) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ ها می‌ باشد .

ماده 7 - در مورد مشمولان بندهای (د) ،  (هـ) ،  (و) (ز) و (ح) ماده (5) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون ( 10000000 ) ریال تا یك میلیارد ( 1000000000 ) ریال یا حبس از یك تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاكم دادگستری معرفی می‌ نمایند .

ماده 8 - ارتكاب هر یك از اعمال موضوع ماده ( 5 ) چنانچه در قالب عضویت در یك گروه یا شبكه باشد موجب تشدید مجازات می‌شود و تشكیل دهنده و سركرده گروه یا شبكه به حداكثر مجازات محكوم می‌گردد .  مجازات هر یك از اعضاء كه در ارتكاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذكر شده برای مرتكب می‌باشد .

ماده 9 - رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌ های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌ های انتظامی اعضای هیأت علمی یا كمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتكب علاوه بر مجازات مندرج در مواد ( 6 ) و ( 7 ) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محكوم می‌ گردد .

ماده 10 - در صورت محكومیت قطعی فردی به یكی از مجازاتهای مندرج در این قانون ، به استثنای مجازات مندرج در بند ( الف ) ماده ( 6 ) ، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها ، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید . در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرك به وی خودداری خواهد نمود و چنانچه گواهی فارغ‌ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی می‌ باشند .

ماده 11 - چنانچه با بررسی‌ های فنی و علمی ، بین نمرات و رتبه اكتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیر متعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌ دانشگاهی با رتبه و نمره اكتسابی در آزمون وجود داشته باشد ، با تأیید هیأت‌ های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ ها از داوطلب در یك یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌ آید .  تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب ، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی می‌ باشد .

ماده 12 - هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی كه برای افزایش آمادگی داوطلبان شركت در آزمون‌ های مورد بحث این قانون فعالیت می‌ كند چنانچه در تخلفات ماده ( 5 ) مشاركت داشته باشد مجوز تاسیس آن لغو می‌ شود و مدیران مسوول آنها علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراكز به مجازات‌ های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محكوم می‌ شوند و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مدیران مسوول آنها حداكثر مجازات مندرج در ماده ( 6 ) می‌ باشد .

تبصره - در مورد آموزشگاههایی كه فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی‌ العموم نیز می‌ تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید .

در خاتمه‌ اضافه‌ می‌ نماید كه‌ واحد پاسخگویی‌ غیر حضوری‌ آزمون‌ سراسری‌ سال 1397 برای‌ كلیه‌ داوطلبان‌ همه‌ روزه‌ به غیر از ایام تعطیل و در وقت اداری آماده‌ پاسخگویی‌ به‌ سوالات‌ می‌باشد . لذا داوطلبان‌ درصورت‌ نیاز می‌ توانند سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org و یا با شماره‌ تلفن 42163 – 021 به‌ طور مستقیم‌ ( واحد پاسخگویی‌ غیرحضوری ‌آزمون‌ سراسری‌ سال‌ 1397 با روابط‌ عمومی‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور ) تماس‌ و یا در میان بگذارند .

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,527 بازدید

  0 نظر

  درج: 31 خرداد 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir