هیچگاه وقتم را با شبکه های اجتماعی هدر ندادم

+1
بالاخره استرس و هیجان کنکور و نتایج اولیه برای دانش آموزان و خانواده هایشان تمام شد.حالا هر کسی کارنامه کنکورش را در دست دارد و نتیجه زحمات و درس خواندن هایش را می بیند.در شرایطی که خیلی از کنکوری ها تنها برای قبول شدن در آزمون و راهیابی به دانشگاه دولتی تلاش می کردند دسته دیگری هم بودند که هدف شان کسب رتبه ی دو و سه رقمی کنکور بود..
الوند خبر ضمن تبریک و خدا قوت به تمام کنکوری ها، به سراغ یکی از دوستان برتر قصرشیرین رفته و از نزدیک با وی به گفتگویی دوستانه پرداخته است.

لطفا خود را معرفی کنید؟
علیرضامرادی هستم 18 ساله که موفق شدم رتبه 486 منطقه دو رشته تجربی را کسب کنم.
 
آیا انتظار چنین رتبه ای را داشتید؟
بله با توجه به تلاش زیاد پیش از کنکور کاملاً انتظار چنین رتبه ای را داشتم، زیرا در آزمون های شبیه سازی کنکور که شرکت می کردم، همیشه حول و حوش چنین رتبه ای کسب می کردم.
 
تاریخی که خود را برای کنکور آماده کردید؟ روزانه چند ساعت درس می خواندید؟
 ازکلاس پنجم ابتدایی در کارهای تستی و آزمون های برنامه ای شرکت می کردم به همین خاطر نسبت به این آزمون ها آشنایی کامل داشتم. مطالعه جدی برای کنکور را از مقطع دبیرستان شروع کردم که روزانه 6ساعت و درسال چهارم بعد از عید نیز تا 11ساعت هم درس می خواندم.

عامل موفقیت کنکور خود را در چه چیزی میدانید؟
به نظرم هر کسی میتواند موفق شود و موفقیت هرفردی بعدازلطف خداوند، به تلاش و نا امید نشدنش بستگی دارد زیرا طی این چند سالی که مطالعه داشتم همیشه سعی میکردم از اشتباهاتم درس بگیریم و بتوانم به نحوی آن را جبران کنم که همین امر موجب در سال آخری که خودم را برای کنکور آماده میکردم درصد خطای بسیار کمتری در مطالعه و آزمون هام داشته باشم.

به نظر شما خانواده علاوه بر مسائل مادی چگونه میتوانند در موفقیت دانش آموزان نقش داشته باشند؟
خانواده ها در وهله اول باید نسبت به اهمیت موضوع آگاهی کامل داشته باشند که بتوانند با درست کردن جو آرام و بدور از تنش و اضطراب محیطی مناسبی برای درس خواندن دانش آموزان فراهم کنند. خانواده ها باید شرایط فرزندان خود را درک کنند و دید و بازدید های خانوادگی را در این مدت کم کنند همچنین می توانند با پیگیری ونظارت برروندپیشرفت فرزندشان روحیه و قوت قلب بیشتری برای موفقیت به آنان بدهند.

آیا از مراکز و کانون های آموزشی استفاده کرده اید؟ چقدر اینگونه مراکز را مفید و موثر می دانید؟
مراکز آموزشی اگر بدرستی انتخاب شوند در ایجاد رقابت سالم بادیگر دانش آموزان بی تاثیرنیست خصوصا آزمون های برنامه ای وپشتیبانی آموزشی تاثیر بسزایی در نحوه مطالعه آنان دارد البته به شرطی که باهمراهی دانش آموز  باشد.

درس خواندن و برنامه ریزیتان چگونه بود؟
برنامه ریزی های درسی من توسط پدرم که تبحر طولانی مدتی در این خصوص دارد انجام میشد و باتوجه به نتایج آزمون های آموزشی هر دو هفته یکبار در برنامه ریزی هایم تغییراتی می داد خصوصا برنامه ریزی برای جمع بندی وهفته های منتهی به آزمون به طوریکه حتی تا یک روز مانده به کنکور برنامه داشتم ودچار سردرگمی واضطراب نبودم.

قصد انتخاب کدام رشته تحصیلی و دانشگاه را دارید؟
پزشکی دانشگاههای تهران بعدش دانشگاه کرمانشاه

تفریح هم می‌کردید یا فقط درس می‌خواندید؟ روزانه چه میزان برای اینترنت و شبکه های مجازی وقت میگذاشتید؟
تفریحم فقط بعدازظهرهای جمعه با دوستان ساعتی تفریح داشتیم و هیچ گاه وقتم را برای شبکه های اجتماعی هدر ندادم.

به نظر شما موفقیت در کنکور نیازمند هزینه مادی زیاد است؟
به نظر من بیشتر از هزینه، تلاش و همت خود دانش آموز موثر است چرا که تا تلاش و مطالعه نباشد با برترین آزمون ها و کلاس های خصوصی هم نمیتوان به موفقیت رسید.

آیا دانش آموزان مناطق محروم و روستایی جایی در میان نفرات برتر دارند؟
 همانطور که گفتم رسیدن به موفقیت تنها نیازمند تلاش و کوشش است. محروم بودن منطقه زندگی دلیل بر عدم تلاش و درس خواندن نمی شود. نفرات اول ودوم کنکور سراسری تجربی امسال از تربت جام وتربت حیدریه بودند که هردو شهر از مناطق محروم خراسان هستند که نشان میدهد از دل مناطق محروم هم میتوان به عنوان برتری و موفقیت رسید.

جمله که دوست دارید به دانش آموزان شرکت کننده کنکور سراسر سال آینده بگوید؟
 تابستان را به هیچ وجه ازدست ندهند ازمشاورین و متخصص آگاه در این زمینه کمک بگیرند دوستانشان را از درسخوانها انتخاب کنند. فرصت برای تفریح وسرگرمی زیاد است از تلاش دست برندارند. از کامپیوتر، گوشی و تلویزیون به عنوان سرگرمی های وقت گیر و فریبنده دوری کنند.

چه آرزویی دارید ؟
آرزو دارم برای خدمت به کشورم ایران عزیز و اسلامی، خداوند توان زیادی به من بدهد و آرزو دارم همه جوانان همشهریم درمسیر درس وموفققت گام بردارند تابرای جامعه خود مفید باشند و موجب افتخار و سربلندی پدرومادر وجامعه شان باشند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,757 بازدید

  1 نظر

  درج: 2 شهریور 1395

  توسط: goljah
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (1 مورد)

  عالی بود.
  .
  1396/08/18 - 17:57
 • 0
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir