آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98

+2
آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98

مشاور عالی سازمان سنجش آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98 را تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ نفر اعلام کرد.

حسین توکلی افزود: ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ برای پذیرش دانشجو در رشته‌ های با آزمون و دوره‌های روزانه ، شبانه ، نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد.

وی گفت : ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و دوشنبه ۶ اسفند پایان یافت . در مهلت مجدد نیز داوطلبان در روزهای ۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷ در آزمون ثبت نام کردند .

توکلی گفت : در مجموع با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در فرصت اول و فرصت مجدد ثبت نام ، تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای کنکور ۹۸ ثبت نام کرده‌اند .

وی خاطرنشان کرد : از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۳۱ نفر از نظام آموزشی ۶-۳-۳ که هم اکنون دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم هستند در کنکور ثبت نام کرده‌اند . همچنین تعداد ۵۴۱ هزار و ۵۶۲ نفر از نظام آموزشی سالی واحدی ( دارنده پیش‌ دانشگاهی ) ، ترمی واحدی ( دارنده پیش‌ دانشگاهی) و نظام قدیم دیپلم چهار ساله داوطلب کنکور شده اند .

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: در واقع از میان داوطلبان کنکور ۵۱.۵۹ درصد داوطلبان از نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ و ۴۸.۴۱ درصد داوطلبان از نظام آموزشی قدیم داوطلب کنکور هستند.

 

آمار تعداد داوطلبان کنکور سراسری 98
گروه آزمایشی تعداد داوطلب تعداد کارت
علوم ریاضی و فنی ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ کارت
علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب ۶۳۷ هزار و ۹۴ کارت
علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ کارت
هنر ۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب ۱۰۳ هزار و ۶۶۵ کارت
۷۸ هزار و ۸۹۶ مورد علاقمندی
زبان‌ های خارجی ۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب ۱۶۵ هزار و ۵۳۳ کارت
۱۵۵ هزار و ۳۲ مورد علاقمندی
جمع یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت

 

وی یادآور شد : همچنین از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۶۴۸ هزار و ۷۵۴ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۳۹ نفر مرد هستند. به این ترتیب ۵۷.۹۹ درصد داوطلبان کنکور زن  و ۴۲.۰۱ درصد داوطلبان مرد هستند .

توکلی درباره آمار داوطلبان کنکور به تفکیک گروه‌های آزمایشی گفت : در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب، در گروه علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب ، در گروه علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب ، در گروه هنر ۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب و در گروه زبان‌ های خارجی ۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب ثبت نام کرده‌اند .

وی اضافه کرد : با توجه به اینکه امکان شرکت تمام داوطلبان گروه‌ های آزمایشی در دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌ های خارجی وجود دارد تعداد ۷۸ هزار و ۸۹۶ داوطلب علاقمندی خود را به گروه هنر و تعداد ۱۵۵ هزار و ۳۲ داوطلب علاقمندی خود را به گروه زبان‌های خارجی اعلام کرده اند .

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت : با توجه به اینکه هر داوطلب که در یک ، دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده باشد باید یک ، دو یا سه کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ دریافت کند و با توجه به تعداد علاقمندی ثبت شده برای گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی تعداد یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت برای داوطلبان کنکور ۹۸ صادر می‌ شود .

وی اضافه کرد : کارت‌های ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ از روز ۱۰ تیر ماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود و داوطلبان تا روز ۱۲ تیر امکان دریافت کارت خود را دارند. آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳و ۱۴ تیرماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌ شود .

توکلی گفت : برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ با توجه به نوع نظام آموزشی دو نوع سوال متفاوت تهیه و در جلسه آزمون تحویل خواهد شد . برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ ( دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم ) یک نوع سوال و برای نظام آموزشی سالی واحدی ( دارنده پیش‌دانشگاهی ) و ترمی واحدی ( دارنده پیش‌دانشگاهی ) و نظام قدیم یک نوع سوال دیگر طراحی می‌ شود .

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,557 بازدید

  0 نظر

  درج: 28 اسفند 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام وقت بخیر. میشه بگید چاپ جدید این کتاب کی میاد ممنون .
  سلام علیکم ممنونم خیلی برای امتحان نهایی کمکم کرد.
  امیر سام 1402/03/7 - 14:05
  خوب بود 🤬😐
  یلدا 1402/03/7 - 11:53
  خیلی خوب بود از این جزوه برای امتحان نوبت دوم استفاده کردم خیلی
  بدون نام 1402/03/6 - 22:20
  عالییی عالییی
  دمت گرم‌ خوب بود ولی کم بود

  آمار سایت

  کل مطالب: 19846
  کل نظرات: 29758
  کل اعضا: 249412
  جدیدترین عضو: u-299491
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2022 Mehromah.ir