آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98

+2
آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98

مشاور عالی سازمان سنجش آمار نهایی داوطلبان کنکور سراسری 98 را تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ نفر اعلام کرد.

حسین توکلی افزود: ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ برای پذیرش دانشجو در رشته‌ های با آزمون و دوره‌های روزانه ، شبانه ، نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد.

وی گفت : ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و دوشنبه ۶ اسفند پایان یافت . در مهلت مجدد نیز داوطلبان در روزهای ۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷ در آزمون ثبت نام کردند .

توکلی گفت : در مجموع با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در فرصت اول و فرصت مجدد ثبت نام ، تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای کنکور ۹۸ ثبت نام کرده‌اند .

وی خاطرنشان کرد : از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۳۱ نفر از نظام آموزشی ۶-۳-۳ که هم اکنون دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم هستند در کنکور ثبت نام کرده‌اند . همچنین تعداد ۵۴۱ هزار و ۵۶۲ نفر از نظام آموزشی سالی واحدی ( دارنده پیش‌ دانشگاهی ) ، ترمی واحدی ( دارنده پیش‌ دانشگاهی) و نظام قدیم دیپلم چهار ساله داوطلب کنکور شده اند .

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: در واقع از میان داوطلبان کنکور ۵۱.۵۹ درصد داوطلبان از نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ و ۴۸.۴۱ درصد داوطلبان از نظام آموزشی قدیم داوطلب کنکور هستند.

 

آمار تعداد داوطلبان کنکور سراسری 98
گروه آزمایشی تعداد داوطلب تعداد کارت
علوم ریاضی و فنی ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ کارت
علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب ۶۳۷ هزار و ۹۴ کارت
علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ کارت
هنر ۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب ۱۰۳ هزار و ۶۶۵ کارت
۷۸ هزار و ۸۹۶ مورد علاقمندی
زبان‌ های خارجی ۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب ۱۶۵ هزار و ۵۳۳ کارت
۱۵۵ هزار و ۳۲ مورد علاقمندی
جمع یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت

 

وی یادآور شد : همچنین از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۶۴۸ هزار و ۷۵۴ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۳۹ نفر مرد هستند. به این ترتیب ۵۷.۹۹ درصد داوطلبان کنکور زن  و ۴۲.۰۱ درصد داوطلبان مرد هستند .

توکلی درباره آمار داوطلبان کنکور به تفکیک گروه‌های آزمایشی گفت : در گروه علوم ریاضی و فنی تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب، در گروه علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب ، در گروه علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب ، در گروه هنر ۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب و در گروه زبان‌ های خارجی ۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب ثبت نام کرده‌اند .

وی اضافه کرد : با توجه به اینکه امکان شرکت تمام داوطلبان گروه‌ های آزمایشی در دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌ های خارجی وجود دارد تعداد ۷۸ هزار و ۸۹۶ داوطلب علاقمندی خود را به گروه هنر و تعداد ۱۵۵ هزار و ۳۲ داوطلب علاقمندی خود را به گروه زبان‌های خارجی اعلام کرده اند .

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت : با توجه به اینکه هر داوطلب که در یک ، دو یا سه گروه آزمایشی ثبت نام کرده باشد باید یک ، دو یا سه کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ دریافت کند و با توجه به تعداد علاقمندی ثبت شده برای گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی تعداد یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت برای داوطلبان کنکور ۹۸ صادر می‌ شود .

وی اضافه کرد : کارت‌های ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۸ از روز ۱۰ تیر ماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود و داوطلبان تا روز ۱۲ تیر امکان دریافت کارت خود را دارند. آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳و ۱۴ تیرماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌ شود .

توکلی گفت : برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ با توجه به نوع نظام آموزشی دو نوع سوال متفاوت تهیه و در جلسه آزمون تحویل خواهد شد . برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ ( دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم ) یک نوع سوال و برای نظام آموزشی سالی واحدی ( دارنده پیش‌دانشگاهی ) و ترمی واحدی ( دارنده پیش‌دانشگاهی ) و نظام قدیم یک نوع سوال دیگر طراحی می‌ شود .

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,664 بازدید

  0 نظر

  درج: 28 اسفند 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir