آیین نامه اجرایی مدارس متناسب با سند تحول بازتعریف می شود

0
آیین نامه اجرایی مدارس متناسب با سند تحول بازتعریف می شود

مدیر کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آیین نامه اجرایی مدارس مشتمل بر 110 ماده است که متناسب با اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین نظام آموزشی باز تعریف و بازتولید خواهد شد.

 

حسین ریاحی نژاد گفت: این آیین نامه شامل ارکان مختلف از جمله شوراها، مقررات انضباطی، بهداشتی و امور مالی مدارس است و از آنجا که مصوبه های آن به سال 1379 و پیش از تدوین سند تحول نظام آموزشی باز می گردد، نیاز به بازنگری دارد.
وی ادامه داد: براساس سند تحول اکنون سیستم آموزشی 3-3-6 است و با توجه به 6 ساله شدن دوره ابتدایی و از آنجا که ساختار دوره تحصیلی بر اساس این آیین نامه پنج ساله است باید اصلاحاتی صورت گیرد.
مدیر کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش یادآورشد: در این آیین نامه شرح وظایف شوراها، ترتیب اعضای شوراها و انجمن های دانش آموزان مشخص شده است که باید بررسی شود که آیا اولیا مدرسه و دانش آموزان از این ظرفیت استفاده کرده اند؟ چگونه می توان از ظرفیت های تعریف شده در سند تحول نظام آموزشی را برای دادن اختیارات بیشتر به مدارس درراستای تصمیم گیری ها، بهبود امکانات و منابع و اداره مناسب تر مدارس بهره برد.
ریاحی نژاد تاکید کرد که آیین نامه اجرایی مدارس باید ابتدا با استفاده از اسناد تحولی بازتعریف شده و موارد مناسب را تقویت شود؛ همچنین مصوبه های جدید را جایگزین مواردی کنیم که نیاز به اصلاح دارند.
وی ادامه داد: در فراخوانی از کارشناسان تعلیم و تربیت، معلمان و اولیا دانش آموزان خواسته شده تا نظرهای خود را برای اصلاح این آیین نامه که حدود 16 سال از تدوین آن می گذرد، به نشانی اینترنتی ravabet.sce@medu.ir ارسال کنند.
مدیر کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت: قرار است کارگروه های تخصصی با حضور متولیان امر در این رابطه فعال شود و مواردی همچون ویژگی های مدرسه در اسناد تحولی، رویکرد جدید در سند تحول و تصویر مدرسه مورد نظر سند مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت برای اداره بهتر مدارس مقررات جامع و کاملی تدوین شود.
ریاحی نژاد با بیان اینکه هرگونه تغییر در این آیین نامه در نهایت باید در صحن علنی شورای عالی آموزش و پرورش مطرح و تصویب شود، افزود: این کار از آنجا که زمان بر است به سال تحصیلی امسال نمی رسد.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  935 بازدید

  0 نظر

  درج: 29 اردیبهشت 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام پایتخت ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام این مال لغات خارج از کتابه. میشه یکیش رو معرفی کنید که هم
  سلام من این کتاب رو امسال خریدم ولی یه مشکل دارم کتاب من از اول
  سلام وقتتون بخیر، برای رشته ریاضی کی میاد؟
  امیر 1400/10/30 - 20:20
  سلام وقت بخیر من پایه هفتم هستم می تونم از این کتاب استفاده کنم؟
  سلام اقا ابراهیم سلامم مارا به امام حسین برسان مارا دعا بکن
  سلام مهروماه جان، روی این کتاب زده دهم و یازدهم، یعنی برای

  نظرسنجی

  آمار سایت

  کل مطالب: 17932
  کل نظرات: 27048
  کل اعضا: 96904
  جدیدترین عضو: u-146967
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir