تعیین ساعت جبرانی درسی دوره ابتدایی

0
تعیین ساعت جبرانی درسی دوره ابتدایی

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران ، ضمن تشکر از مدیران مدارس بر جبران ساعت درسی و تعطیلات ناشی از برودت و آلودگی هوای تهران تاكيد نمود.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران، مهندس باقري با تقدير از همه ی عوامل و فرهنگيان عزيزي كه در فرایندهای یاددهی -یادگیری تاثيرگزار مي باشند، با اشاره به برنامه درس ملی مصوب 91/6/20شورای عالی آموزش و پرورش در اجرای بند 2/13 آیین نامه مذکور مبنی بر صیانت از برنامه درسی اظهارداشت: در جهت اجرای ساعات آموزشی در دوره ابتدایی و به دلیل شرایط خاص شهر تهران و تعطیلات به وجود آمده ناشی از ورود آلاينده ها و آلودگی هوا, فعالیت های آموزشی مدارس دوره ابتدایی شهر تهران حداقل تا  تاريخ 97/03/13 برقرار مي باشد.

وي افزود: به منظور جبران ساعات درسی و بر اساس مصوبات شورای معاونین و شورای مدیران مناطق، با عنایت به بند 1/13 برنامه درس ملی، زمان آموزش در دوره ابتدایی حداقل ۹۲۵ ساعت در طول سال تحصیلی بوده, بنابراین تاکید می گردد تمامی فعالیت های آموزشی مدارس دوره ابتدایی حداقل تا 97/03/13 دایر و بايد نسبت به ارائه محتوای آموزشی کتاب های درسی اقدام گردد.

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران، فعاليت پایه های اول تا پنجم ابتدایی را تا تاریخ 97/03/09  اعلام نموده و گفت: مدارس ابتدايي باید نسبت به ارائه برنامه‌های آموزشی و درسی و تعمیق فعالیت های یادگیری تا زمان فوق الذكر اقدام نمايند و از اين تاریخ به بعد نيز نسبت به برگزاری برنامه جشن یادگیری و برنامه ریزی سال تحصیلی آینده برنامه ريزي كنند.

وي ادامه داد: با استناد به مصوبه هشتصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 91/1/22 با موضوع اجرای آزمون هماهنگ منطقه ای در پایه ششم , لازم است همچون سنوات گذشته به نحوی برنامه‌ریزی به عمل آید که پایه ششم ابتدایی از تاريخ 97/03/05 لغایت 97/03/13 نسبت به تدوین برنامه آزمون هماهنگ منطقه ای نوبت دوم اقدام گردد.

مهندس باقري تاکید نمود، دانش آموزان پایه ششم ابتدايي مي بايست با حضور در کلاس ها, از آموزش‌های لازم اعم از برنامه‌های درسی و تعمیق آموخته ها , تکرار و تمرین , رفع اشکال و .... استفاده نمایند و در روزهای آزمون از ساعت 10 الی 12 در آزمون دروس (ترجیحا در فضای کلاس) شرکت نموده و در این ایام دانش‌آموزان تعطیلی ساعتی نخواهند داشت .

وي تصريح كرد: با عنایت به تعطیلات پيش آمده، مقتضی است مدیران مدارس در راستای اختیارات و شرح وظایف شورای مدرسه مندرج در بند (ب ماده ۱۰ و ماده ۹۶) آیین نامه اجرایی مدارس، نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام نموده و در فرصت مناسب برای جبران كمبود ساعت های آموزشی به علت تعطیلی های مذکور تصمیم گیری و اقدام لازم را مبذول نمایند .

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران نسبت به جبران کسری ساعات آموزشی خاطر نشان كرد: با توجه به اینکه شرایط مدارس ابتدایی و همچنین پایه های تحصیلی این دوره متفاوت میباشد، بنابراین فعالیت هایي از قبيل افزودن ساعات آموزشي مدرسه با تشكيل كلاس ها قبل از شروع و بعد از پايان ساعت رسمي آموزشي مدرسه، تشکیل کلاس ها در روزهای پنجشنبه در صورت فراهم بودن شرايط لازم به ویژه برای مدارس دو شیفت، استفاده از فرصت‌های یادگیری بیشتر برای دانش آموزان از قبيل؛ یادگیری شامل آموزش معکوس، ارائه پروژه های آموزشی و علمی؛ آموزش های جبرانی و تقویتی در سایت و فضای مجازی مدارس و مناطق پيشنهاد مي گردد.

مهندس باقري يادآور شد: در برنامه‌ها و فعالیت‌های جبرانی کسري ساعت آموزشی که به تصویب شورای مدرسه می‌رسد؛ دریافت رضایت از اولیا برای حضور دانش آموزان در خارج از ساعات درسی مدرسه و در روزهای پنج‌شنبه مطابق با ماده ۱0 (بند ب-18) آیین‌نامه اجرایی و ماده ۶ مصوبه ۵۸۳ شورای عالی آموزش و پرورش و هماهنگی در خصوص سرویس اياب و ذهاب الزامی است. همچنين شورای مدرسه می‌توانند به منظور اجرای مطلوب پیشنهادهای مطرح شده، از راهكارهاي تشويقي استفاده نمایند.

شايان ذكر است، اخذ هرگونه وجهي از اولیاي دانش آموزان بابت برگزاری فعالیت ها و کلاس ها ممنوع می باشد .

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,417 بازدید

  0 نظر

  درج: 18 فروردین 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir