الزام نصب هزینه فوق برنامه در تابلوی اعلانات مدرسه

0
الزام نصب هزینه فوق برنامه در تابلوی اعلانات مدرسه
مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت نام در مدارس هیات امنایی شرط معدل ندارد گفت: شهریه‌ای در مدارس هیات امنایی دریافت نمی شود بلکه هر مدرسه با توجه به آیتم هایی چون منطقه جغرافیایی و خدماتی که ارائه می کند هزینه‌ای بابت خدمات فوق برنامه دریافت می کند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر آدوسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مهمترین نکته درباره مدارس هیات امنایی این است که مدیریت مدارس را به مردم بسپاریم گفت: هرجا مردم ورود می کنند تاثیر عمیق و مثبتی می گذارند و باعث رشد کمی و کیفی برنامه ها می شوند.

وی افزود: مدارس هیات امنایی مصداق مشارکت مردمی هستند. سه هزار مدرسه هیات امنایی داریم و طبق قانون اختیاراتی به مردم برای مشارکت در امور مدرسه داده شده است.

مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش با بیان اینکه مشارکت و حضور مردم را باید گسترش دهیم زیرا تجربه مدارس هیات امنایی موفق بوده است عنوان کرد: مدارس هیات امنایی، مدارس دولتی هستند، اما شیوه مدیریت در آنها هیات امنایی است و هیات امنا در چارچوب مقررات آموزش و پرورش تصمیم گیری می کنند.

وی افزود: مهمترین خصیصه مدارس هیات امنایی مدیریت و مشارکت مردم است که در ارتقای کیفیت آموزش و امکانات موجود در مدرسه کمک کننده است.

آدوسی با بیان اینکه به دلایل عدیده ای این مدارس رشد خوبی داشته اند گفت: با رشد حدود 20 درصدی مدارس هیات امنایی در هرسال روبروییم و این نشان دهنده استقبال مردمی است. این مدارس مختار هستند خدمات آموزشی و پرورشی فراتر از خدمات مصوب ارائه کنند. پولی که قانون اختیار داده است مدارس از اولیاء دریافت کنند به میزان حداقلی است و نسبت به مدارس غیردولتی بسیار کمتر است.

وی درباره شاخص های ارزشیابی مدارس هیات امنایی گفت: پیمایش ملی و کشوری درباره کیفیت آموزش مدارس هیات امنایی انجام نشده اما نتایج پژوهشی کوچک در چند مدرسه نشان می دهد که میانگین معدل ورودی دانش آموزان در مدارس دولتی 13 و در مدارس هیات امنایی 18.43 است.

مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شهریه‌ای در مدارس هیات امنایی دریافت نمی شود گفت: هر مدرسه با توجه به آیتم هایی چون منطقه جغرافیایی و خدماتی که ارائه می کند هزینه ای بابت خدمات فوق برنامه دریافت می کنند که در هر منطقه‌ای متفاوت است. مدارس ابتدای سال با خانواده ها به توافق می رسند که هزینه‌ای دریافت کنند.

آدوسی افزود: نرخ خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه در شورای شهرستان ها تصویب می شود و در سطح کشور یکسان نیست، اما در سال گذشته میانگین گرفتیم که مشخص شد شهریه ها از ابتدایی تا پیش دانشگاهی از 500 هزار تا یک میلیون و دویست هزار تومان متغیر بود.

وی با بیان اینکه شکایت از مدارس هیات امنایی پایینتر از مدارس غیردولتی است عنوان کرد: ماهانه بازدیدهایی از این مدارس داریم. مدارس مشکل دار داشته‌ایم اما گسترده نیست. سال گذشته 26 مدرسه متخلف از حالت هیات امنایی به حالت دولتی عادی برگشتند.

مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش درباره چگونگی اطلاع اولیاء از نرخ مصوب فوق برنامه گفت: مصوبات مربوط به نرخ فوق برنامه از سوی شورای آموزش و پرورش شهرستان ها تایید و به مدارس ابلاغ می شود و پوستری تهیه شده که مدارس موظف‌اند آن را به همراه مبلغ مصوب نرخ فوق برنامه در تابلوی اعلانات نصب کنند.

وی با بیان اینکه جلسات هیات امنا در مدارس باید ماهانه یکبار تشکیل شود عنوان کرد: تخفیف ها و معافیت‌هایی برای برخی دانش آموزان و فرزندان فرهنگیان در مدارس هیات امنایی در نظر گرفته می شود.

آدوسی افزود: تابستان هرسال مدیر مدرسه موظف به تدوین برنامه سالانه است و باید زمان اجرا و اعتبار مورد نیاز را مشخص کند. زمان ثبت نام اولیاء توجیه هستند و می دانند که این خدمات از مهر ماه ارائه می شود. در واقع خدمات قبل از ثبت نام مشخص و اعلام می‌شوند.

مدیر امور شوراهای آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مدارس هیات امنایی شرط معدل ندارند و شرط همان محدوده جغرافیایی است مگر آنکه متقاضی زیاد باشد و مدرسه ناچار شود شرط معدل تعیین کند گفت: وقتی اسم مدارس هیات امنایی را می شنویم، شهریه به ذهنمان می‌آید در حالی که نرخی که می پردازند به جهت آن خدمات اضافه فوق برنامه است. در این میان آنچه برای ما مهم است مشارکت مردم در مدرسه است و بسیار مهم است مردم که در حوزه های مختلف تخصص دارند به کمک آموزش و پرورش بیایند و مشارکت را فقط مشارکت پولی ندانیم.

وی با بیان اینکه در زمینه اجرای قوانین شوراهای آموزش و پرورش و درآمد زایی استان ها، سال گذشته استان یزد اول، شهرستان های تهران دوم و کردستان سوم بود گفت: سال گذشته شوراها توانستند 1500 میلیارد تومان درآمد داشته باشند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,563 بازدید

  0 نظر

  درج: 21 خرداد 1396

  توسط: goljah
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir