تکذیب خبر تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها

0

وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای اعلام نظر جدید وزیر علوم درباره تفکیک جنسیتی را که در برخی رسانه ها منتشر شده بود تکذیب کرد.

روابط عمومی وزارت علوم با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد : با عنايت به انتشار خبري در برخی رسانه‌های گروهی تحت عنوان " نظر جديد وزير علوم در مورد تفكيك جنسيتي " "فکر اجرای اصلی آن با من نبوده است" نکاتی را برای تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند.

دكتر كامران دانشجو در نشستي خبري در حاشيه مراسم نكوداشت دانش آموختگان غير ايراني در دانشگاه فردوسي مشهد در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه جز تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها اقدامات وزير علوم براي اسلامي شدن دانشگاه چه بوده است گفت: اصل اصطلاح تفكيك جنسيتي هيچگاه كلام من نبوده و هميشه ساماندهي جنسيتي در دانشگاه را مطرح كرده و به اين روش که مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است معتقد بوده ام اما واژه تفكيك جنسيتي توسط برخی رسانه ها هميشه به عنوان يك بحث جنبي و حاشيه اي مطرح مي‌شود که جای متن را پر می کند و البته اين امر به عمد صورت مي گيرد .

وی با اشاره به چند بعدی بودن موضوع اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: یکی از مواردی که در چند سال اخیر در دانشگاه رخ داد بحث علمی است که یک دانشگاه اسلامی باید از نظر علمی طراز مناسب خود را داشته باشد که دانشگاه‌های ما الان این طراز را دارند و با افزایش سریع رشد تولیدات علمی در سال 1390 یعنی چهارده سال زو دتر از افق پیش بینی شده در سند چشم انداز بیست ساله به مقام اول علمی منطقه رسیدیم و هم اکنون نیز در رتبه پانزدهم علمی دنیا قرار داریم.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون 175 هزار مقاله از پژوهشگران ایرانی در پایگاه های علمی ISI ثبت شده است که بیش از 103 هزار مقاله یعنی حدود 60 درصد آن مربوط به چهار سال اخیر است.

دانشجو همچنين در خصوص ساير اقدامات انجام گرفته در دولت دهم برای اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: برنامه ریزی و اقدام برای تغییر محتوی دروس علوم انسانی با همکاری شور ای تحول علوم انسانی وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی و تغییر سه هزار سرفصل درسی در رشته های مختلف دانشگاهی از دیگر اقدامات برای اسلامی شدن و روزآمدی محتوای علمی دروس در دانشگاه هاست که در تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر است.

وی افزود: در راستای سیاست اسلامی شدن دانشگاه ها در این مدت 25 دانشگاه تک جنسیتی در کشور تاسیس کرده ایم که 15 مورد دولتی و 10 دانشگاه نیز غیرانتفاعی بوده و بنا داریم این دانشگاه ها را به 30 مورد افزایش دهیم تا در هر استان یک دانشگاه دخترانه داشته باشیم.

وزیر علوم تصریح کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه را نیز با تشکیل یک گروه کارشناسی قوی تدوین کردیم که در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها نیز تصویب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است.

وی همچنين پیشرفت های بدست آمده در علوم مختلف در چهار سال اخیر را نیز ناشی از وجود آرامش و پویایی در دانشگاه ها و حاکمیت بینش اسلامی عنوان کرد .

دانشجو افزود: با توجه به آنچه گفته شد در طی چهار سال گذشته در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها هم در بعد محتوایی و علمی در دانشگاه‌ها حرکت کردیم و هم در بعد ظاهری که موضوع ساماندهی جنسیتی یکی از موضوعاتی بود که پیگیری و اجرا شده است .

بنابراین با توجه به صراحت اظهار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نظر جدید یا تغییر موضعی درخصوص اسلامی شدن دانشگاهها صورت نگرفته است و آنچه در برخی رسانه ها مطرح شده با اصل گفتگوی وزیر محترم علوم تطابق ندارد.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  3,690 بازدید

  0 نظر

  درج: 18 تیر 1392

  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام علیکم خسته نباشید ببخشید من امروز صبح بسته سفارش دادم اما
  سلام ببخشید کی چاپ 1403 میزنید؟
  خوب بود ممنون
  سلام من در تصحيح هوشمند ورودیوم نمره کل 46453 را دریافت کردم این

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir