پیش ثبت نام مدارس، ممنوع!

0

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام اینکه برخورد با مدارسی که اقدام به پیش‌ثبت‌نام و دریافت وجه می‌کنند شامل ممنوعیت یک‌ساله از ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود است گفت: بدیهی است که تمام مدارس موظفند بعد از ابلاغ دستورالعمل ثبت‌نام نسبت به تقاضای تمام داوطلبان اقدام و نتیجه را اعلام کنند.

مسعود ثقفی، با اشاره به موضوع پیش ثبت نام مدارس برای سال تحصیلی 95-94 اظهار کرد: پیش ثبت نام در مدارس قبل از اعلام رسمی و عمومی باعث تضییع حق و عدم شفافیت در فرآیند پذیرش دانش آموز و تخلفات گسترده خواهد بود.

وی افزود: هیچ فرآیندی تحت عنوان پیش ثبت نام مشروعیت قانونی ندارد و هرگونه اقدام در این زمینه در صورت احراز، تخلف محسوب و با متخلفان در شورای نظارت بر مدارس غیردولتی شهر تهران پس از بررسی برخورد خواهد شد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام اینکه برخورد با مدارسی که اقدام به پیش ثبت نام و دریافت وجه می کنند شامل ممنوعیت یک ساله از ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود است گفت: بدیهی است که تمام مدارس موظفند بعد از ابلاغ دستورالعمل ثبت نام نسبت به تقاضای تمام داوطلبان اقدام و نتیجه را اعلام کنند.

ثقفی اضافه کرد: هرگونه عذر یا دلیلی مبنی بر تکمیل ظرفیت به علت پیش ثبت نام و خودداری از پذیرش تقاضای داوطلبان احراز تخلف تلقی شده و مسئولیت محرومیت فوق الذکر و پاسخگویی به اولیا بر عهده مؤسس است.

وی با بیان اینکه به خانواده ها اکیدا توصیه می کنم قبل از اعلام زمان رسمی شروع ثبت نام از انجام هرگونه اقدام تحت عنوان پیش ثبت نام بویژه پرداخت شهریه خودداری کنند عنوان کرد: در شهر تهران این فرآیند غیررسمی، غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: اعتقاد داریم پیش ثبت نام زمینه ساز دریافت بدون موقع و مازاد شهریه است و شاید مهم ترین انگیزه برای پیش ثبت نام نیز همین باشد.

ثقفی با اشاره به اینکه وقتی شهریه مدارس غیرانتفاعی هنوز اعلام نشده است، مدارس اجازه ندارند که بابت پیش ثبت نام وجه دریافت کنند گفت: هرگونه اعتراض نسبت به شرایط ثبت نام که خارج از ضوابط تعیین شده باشد، از طریق واحد ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: خانواده ها گزارش های خود از اقدام مدارس غیردولتی به پیش ثبت نام و دریافت وجه بابت این موضوع را به صندوق الکترونیک اداره آموزش و پرورش شهر تهران به شماره 09121540640 و شماره 09123804414 اعلام کنند. همچنین واحدهای ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات در مناطق آموزش و پرورش آماده دریافت گزارش های مردمی در این زمینه و رسیدگی به آن هستند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,645 بازدید

  0 نظر

  درج: 17 فروردین 1394

  توسط: farahani
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir