آغاز سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده از فروردین ۱۴۰۱

0
آغاز سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده از فروردین ۱۴۰۱
 وزارت آموزش و پرورش شیوه ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان را برای سال تحصیلی آینده اعلام کرد.

شیوه سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان برای سال تحصیلی 1402 ـ 1401 اعلام شد، بر این اساس دانش‌آموزان باید به سامانه www.irtextbook.com مراجعه و اقدام به ثبت سفارش کتاب‌های درسی کنند.

ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی مختلف براساس جدول زیر انجام می‌شود و در فاز نخست از تاریخ 28 فروردین 1401 ثبت سفارش کتاب‌های درسی آمادگی تکمیلی (پیش‌دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم ابتدایی، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه پیش‌حرفه‌ای استثنایی انجام می‌شود.

مدیران مدارس موظفند از طریق سامانه مربوط نسبت به ثبت‌نام گروهی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع موردی دانش‌آموزان و اولیای آنها به کافی‌نت برای سفارش انفرادی پرهیز کنند.

دانش‌آموزان و خانواده‌ها در صورت تمایل می‌توانند ازطریق سامانه مذکور برای ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند، نام کاربری برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز و رمز عبور آنها 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز است.

بهای کتاب‌های درسی برای ثبت سفارش گروهی صرفاً براساس قیمت‌های پشت جلد کتاب است و دریافت هرگونه وجه اضافه ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تمام دوره‌های تحصیلی از طریق مدرسه محل تحصیل آنها که در سفارش دانش‌آموز قید شده توزیع می‌شود.

در صورت تغییر مدرسه محل تحصیل دانش‌آموز قبل از صدور حواله از منطقه به مدرسه امکان اصلاح سفارش از طریق سامانه وجود دارد؛ درصورت جابه‌جایی دانش‌آموز در سطح مدارس همان استان و ثبت اطلاعات در مدرسه‌های مبدأ و مقصد، اطلاعات محل تحویل کتاب دانش‌آموز به‌طور خودکار در سامانه اصلاح و کتاب‌های درسی در مدرسه جدید تحویل می‌شود.

در صورت جابه‌جایی دانش‌آموز به مدارس استان دیگر و ثبت اطلاعات در مدرسه‌های مبدأ و مقصد، مدرسه مقصد یا دانش‌آموز ملزم به اصلاح سفارش هستند، کتاب‌های درسی دانش‌آموز در صورت اصلاح سفارش در مدرسه جدید تحویل می‌شود.

در صورت تغییر پایه یا رشته تحصیلی دانش‌آموز ، قبل از صدور حواله از منطقه به مدرسه، مدرسه یا دانش‌آموز ملزم به اصلاح سفارش هستند تا امکان تحویل کتاب‌های درسی دانش‌آموز متناسب با پایه و رشته تحصیلی جدید به مدرسه فراهم شود.

در صورت تغییر مدرسه محل تحصیل یا پایه یا رشته تحصیلی دانش‌آموز بعد از صدور حواله از منطقه به مدرسه به‌شرح زیر اقدام می‌شود:

مدرسه مبدأ ملزم به ثبت حواله مرجوعی به منطقه تحویل کتاب به منطقه است.

منطقه ملزم به بررسی و تأیید حواله مرجوعی مدرسه است.

پس از تأیید منطقه، مدرسه محل تحصیل یا دانش‌آموز ملزم به اصلاح سفارش هستند تا امکان تحویل کتاب‌های درسی دانش‌آموز متناسب با پایه یا رشته تحصیلی یا مدرسه جدید فراهم شود.

معلمان می‌توانند از تاریخ 16 مهر 1401 و دانش‌آموزانی که فقط به تعدادی از کتاب‌های درسی نیاز دارند از تاریخ 26 مهر 1401 فرایند سفارش کتاب‌های درسی را از منوی سفارش تک‌جلدی کتاب‌های درسی و بسته آموزشی در سامانه ثبت کنند تا از طریق شرکت پست به آنها تحویل شود، این خدمت تا 30 بهمن 1401 ادامه خواهد داشت.

توزیع کتاب دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای به دانش‌آموزان شاخه کاردانش ممنوع بوده و مسئولیت کمبود کتاب به‌علت توزیع نامناسب برعهده اداره کل آموزش و پرورش استان و منطقه است.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  487 بازدید

  0 نظر

  درج: 23 اسفند 1400

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام وقت بخیر استاد باقری مثل همیشه بی نظیر درمورد جمع بندی به
  بسیار خوب است من همه ی کتاب هایم را از اینجا می خرم
  سلام و وقت بخیر و خسته نباشید به اساتید مهر و ماه و به خصوص
  بسیار عالی . کلاس خیلی مفیدی بود و تشکر میکنم از استاد باقری

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir