آیین ملی بدرقه شرکت کنندگان المپیاد های جهانی

0
آیین ملی بدرقه شرکت کنندگان المپیاد های جهانی

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: انحرافات در نظام آموزشی به مسیری رفته که خیل عظیمی از دانش آموزان را وادار به شرکت و حضور در آزمون‌ها و برنامه‌های سنگین آموزشی کرده است.‌ این مساله باعث فدا شدن برنامه‌های پرورشی شده و مشکلات زیادی برای نظام آموزشی ایجاد کرده است.

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در مراسم بدرقه دانش پژوهان جوان کشور به المپیادهای جهانی 2018 گفت: شما به عنوان نمایندگانی از نخبگان جوان کشور اسلامی ایران با تمدن پیشرفته و غنی راهی المپیادهای علمی هستید و امیدوارم با منش و رفتار خود در این المپیاد الگویی برای سایر کشورها باشید.

بطحایی در ادامه این مراسم که در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ودانش پژوهان جوان برگزار می‌شد، گفت:‌ تیم دانش آموزی ما در ۳۰سال گذشته بیش از ۶۰۰ مدال به ارمغان آورده که این برای تک تک ایرانیان باعث افتخار است. البته امروز برای ما تلاش شما بیش از نتیجه‌ای که کسب می‌کنید ارزشمند است.

 

 
 

 

او ادامه داد: در فضای امروز که کشور در مورد هجمه عظیم بیگانگان قرار دارد و دشمنان مدعی هستند که نخبگان ایرانی در انزوا هستند، حضور بین المللی دانش آموزان بسیار ارزشمند است.

وزیر آموزش و پرورش به خاطره‌ای از سفر خود به روسیه اشاره کرد و گفت: در مجامع بین المللی ایران به عنوان پرچمدار علم مطرح می شود و این‌اتفاق برای ما بسیار ارزشمند است.

بطحایی در ادامه درباره حذف آزمون‌ها گفت: انحرافات در نظام آموزشی به مسیری رفته که خیل عظیمی از دانش آموزان را وادار به شرکت و حضور در آزمون‌ها و برنامه‌های سنگین آموزشی کرده است.‌ این مساله باعث فدا شدن برنامه‌های پرورشی شده و مشکلات زیادی برای نظام آموزشی ایجاد کرده است.

او ادامه داد: بر همین اساس از چند ماه پیش برای حذف آزمون‌ها برنامه ریزی کردیم. عده ای اجرای این برنامه را به حاشیه راندن نخبگان دانستند اما حرف آنها بر خلاف واقعیت است.

 

 
 

 

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مجدانه در برابر آزمون هایی که شادی و نشاط دانش آموزان را گرفته ایستاده‌ایم، گفت: اکنون گاهی بچه‌ها را از دوره پیش دبستانی اسیر آزمون های چهار گزینه ای کرده ایم و آنها را در معرض رقابت های سخت قرار داده‌ایم.

او ادامه داد: متاسفانه این مساله در حال افزایش است اما ما از چند ماه پیش علی رغم مقاومت های بسیار در راستای حذف آزمون ها گام برداشتیم.

بطحایی در ادامه به باشگاه دانش پژوهان و نقش آن به عنوان روشی مترقی برای هدایت نخبگان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با اصلاح روش ها باشگاه دانش پژوهان جوان بتواند رونق پیدا کند و در نظر داریم تا امکانات رفاهی برای نخبگان علمی کشور بهبود یابد. این قول را می دهم که امکانات این باشگاه در دوره های آتی بهبود یابد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در نظر داریم تا ارتباط مستمر و بی تکلف تر با جامعه نخبگان داشته باشیم همچنین از نخبگان گذشته و اساتید دانشگاهی بهره می گیریم تا از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

در حاشیه این مراسم چندتن از دانش آموزان اعزامی به المپیاد جهانی دقایقی را در خصوص مشکلات‌موجود به سخنرانی پرداختند. همچنین این مراسم وزیر آموزش و پرورش از بخش های مختلف اندیشکده دانش پژوهان از جمله خوابگاه،آزمایشگاه،کتابخانه بازدید کرد.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,532 بازدید

  0 نظر

  درج: 22 خرداد 1397

  توسط: m.hosseini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  کنکور ۱۴۰۱ هم که گذشت... چاپ جدید کی میاد؟!
  مممنون خیلی کمک کرد به عنوان یه کنکوری نهایت تشکر
  سلام ببخشید این کتاب مناسب استفاده در آزمون نهم به دهم هست؟؟
  سلام دوباره موجود میشه
  پس میخوایید بخش دوم همایش را بعد از کنکور قرار بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما

  آمار سایت

  کل مطالب: 18942
  کل نظرات: 28802
  کل اعضا: 162470
  جدیدترین عضو: u-212537
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir