فضانوردان فضانوردی ایستگاه فضایی بین المللی را برای آرایه

0
فضانوردان فضانوردی ایستگاه فضایی بین المللی را برای آرایه های خورشیدی جدید آماده می کنند
دو فضانورد پیاده روی فضایی از روز یکشنبه (28 فوریه) آماده سازی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای آرایه های خورشیدی جدید شدند و با پیچ و مهره های سخت مبارزه کردند تا یک نسخه بزرگ ازدیاد آزمایشگاه در حال چرخش را آغاز کنند.

Expedition 64 مهندس پرواز Kate Rubins و Victor Glover - هر دو فضانورد ناسا - بیش از هفت ساعت را در طول راهپیمایی فضایی خارج از ایستگاه کار کردند تا کیت های اصلاح آرایه های جدید خورشیدی را نصب کنند. آنها در لبه کنار ایستگاه کار کردند تا یک براکت و تکیه گاه پشتیبانی را روی دو قوطی دکل در پایه بال های خورشیدی کنونی پاسگاه در آنجا نصب کنند ، اما فقط توانستند یکی از کیت ها را نصب کنند در حالی که ثانیه ای را جمع می کنند و برای بعد ذخیره می کنند.

فضانوردان ناسا کیت روبینز (بالا سمت راست با نوارهای قرمز) و ویکتور گلوور در 28 دسامبر سال 2021 بر روی پایه قوطی دکل در آرایه های خورشیدی خرپای ایستگاه فضایی بین المللی بندر 6 کار می کنند تا پشتیبانی از آرایه های خورشیدی جدید را نصب کنند.

 

 
 

 


(اعتبار تصویر: تلویزیون ناسا)

مقامات ناسا در به روزرسانی گفتند: "آنها ساخت سخت افزار پشتیبانی فوقانی را به پایان رساندند و آن را در ساختار بیرونی ایستگاه فضایی ایمن کردند تا اینکه جمعه ، 5 مارس کار در پیاده روی بعدی انجام شود."
ISS که بخشهایی از آن از سال 1998 در مدار است ، برای صفحات خورشیدی جدید آماده می شود. ناسا می گوید قدیمی ترین مجموعه پانل ها از دسامبر 2000 به طور مداوم کار می کنند و با وجود عمر مفید 15 ساله تبلیغ شده ، هنوز هم عملکرد خوبی دارند. (جفتهای دیگر در سپتامبر 2006 ، ژوئن 2007 و مارس 2009 تحویل داده شدند.) اما آرایه ها به اندازه گذشته برق تولید نمی کنند ، از این رو یک سری راهپیمایی های فضایی اکنون آغاز می شود.

آرایه های جدید به دلیل پیشرفت در فناوری خورشیدی کوچکتر از آرایه های قبلی خواهند بود. به گفته ناسا ، آنها نصب می شوند تا در جلوی شش آرایه فعلی قرار بگیرند و به تاسیسات جدید اجازه می دهد تا از زیرساخت های موجود برای مجموعه موجود استفاده کنند. بوئینگ (پیمانکار اصلی عملیات ایستگاه های فضایی) آرایه ها را با کمک شرکت تابعه Spectrolab و یک تامین کننده عمده یعنی سیستم های فضایی قابل استقرار فراهم می کند.
فضانوردان ناسا ، کیت روبینز (پیش زمینه با نوارهای قرمز) و ویکتور گلوور در 28 دسامبر سال 2021 بر روی پایه قوطی دکل در آرایه های خورشیدی خرپای ایستگاه فضایی بین المللی بندر 6 کار می کنند تا نصب آرایه های خورشیدی جدید را نصب کنند که در اواخر سال نصب می شوند .

 

 
 

 


(اعتبار تصویر: تلویزیون ناسا)

هدف مسافران فضایی نصب سازه های پشتیبانی جدید آرایه به 4B و 2B ایستگاه با استفاده از یک کیت اصلاح آرایه های خورشیدی و چندین ابزار بود که در یک کیسه بزرگ به طول 8 فوت (2.5 متر) و 1 فوت (0.3 متر) عرض وجود داشت و عمیق روبینز و گلاور با استفاده از دستگاه مخصوص "تیرکمان بچه گانه" کیت و پایه های آرایه خورشیدی را برای کار خود به لبه سمت راست ایستگاه منتقل کردند تا از اتصالات ایمنی خدمه دور از هسته ISS استفاده کنند.

افسر راهپیمایی فضایی Art Thomason در یک کنفرانس خبری که روز چهارشنبه (24 فوریه) برگزار شد ، گفت: "متأسفانه ، این کیت mod بسیار بزرگ است و در شرایط فعلی درب مناسبی ندارد." "بنابراین ما باید آن را قطعه قطعه کنیم ، به نوعی مانند مونتاژ مبلمان."

توماسون خاطرنشان کرد که جرم تجهیزات تقریباً 330 پوند است. (150 کیلوگرم) ، و اعضای خدمه باید مراقب باشند و همه چیز را به لبه های دور ایستگاه فضایی ، جایی که آرایه های خورشیدی در آن قرار دارند ، برسانند.

وی گفت: "اگرچه ما در فضا جاذبه ای برای مقابله نداریم ، اما هنوز اینرسی و جرم داریم. خدمه می دانند که باید در این مورد مراقب باشند." "همانطور که آنها [در حال انتقال] آنجا ترجمه می کنند ، آنها راحت کار می کنند و مطمئن می شوند که در حال چرخش هستند و مواردی از این دست به هدایت کیف کمک می کنند زیرا این یک چیز بزرگتر از چیزی است که آنها دارند" دوباره عادت کرده ام. "
تاماسون گفت ، خدمه امیدوارند که دو مجموعه پایه را در دو محل کار در نزدیکی آرایه های خورشیدی نصب کنند. در هر سایت ، آنها باید از مهار پایه قابل حمل و اتصال دهنده های اتصال برای لنگر انداختن در محل خود ، قبل از نصب یک پایه چپ ، یک پایه راست و یک پایه میانی استفاده کنند. فضانوردان قصد داشتند پتوهای حرارتی را روی هر یک از پایه ها محکم کنند. روبینز همچنین یک دوربین فیلمبرداری جدید با کیفیت بالا را بر روی لباس فضایی خود حمل کرد ، که اولین بار برای راهپیمایی های فضایی ایالات متحده است تا دید واضح تری داشته باشد.

با این حال ، در عمل ، Glover و Rubins از برنامه عقب افتادند زیرا در ابتدا یکی از پیچ و مهره های اولین پایه درگیر نشد.

مقامات ناسا در به روزرسانی نوشتند: "یکی از پیچ و مهره ها در اولین تلاش کاملاً درگیر نشده بود ، بنابراین روبینز از یک مته برق برای عقب نگه داشتن آن و تحقیق مجدد آن استفاده کرد ، سپس با استفاده از آچار جغجغه ای پیچ و مهره را محکم کرد و به یک پیکربندی ایمن رسید". . . "احتمالاً قبل از نصب یکی از آرایه های خورشیدی جدید که اواخر امسال با 22 مأموریت خدمات تأمین برق تجاری SpaceX به ایستگاه فضایی تحویل داده می شود ، پیچ و مهره باید بیشتر ایمن شود."
تبلیغات

سپس فضانوردان موفق به جمع آوری پشتیبانی فوقانی برای مجموعه دوم آرایه ها شدند ، سپس آن را در محل کار خود محکم کردند تا بتواند در راهپیمایی فضایی آینده در 5 مارس نصب شود.

روبینز و سوئیچی نوگوچی ، فضانورد ژاپنی در آن سفر بعدی ، که انتظار می رود کار آغاز شده در راهپیمایی فضایی امروز را به اتمام برساند ، در خارج از ایستگاه حرکت خواهند کرد. همچنین شامل مجموعه ای از کارهای نگهداری: تخلیه آمونیاک ، از بین بردن و تعویض مجموعه گیرنده گیرنده ویدئو بی سیم ، و نصب "سخت کننده" روی پوشش حرارتی قفل هوا Quest برای جلوگیری از منفجر شدن پوشش در هنگام راهپیمایی های فضایی (در صورت باقی ماندن هوا از این ایستگاه فضایی به فضا فرار می کند.) برای آن سفر ، Rubins EV 1 و Noguchi EV 2 خواهد بود.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  90 بازدید

  0 نظر

  درج: 11 اسفند 1399

  توسط: e.timsari
  وضعیت: آنلاین
  گروه کاربری: تامین محتوا

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.

  دسته بندی مطالب

  آخرین نظرات ارسالی

  سلام من دفترچه سوال کنکوریوم رشته انسانی سال ۱۴۰۰ رو خریداری
  بهترین مدرسه دنیا
  این کتاب رو من تهیه کردم به پیشنهاد پشتیبانم خیلی خوبه ممنون
  سمپادیوم ازمون های فوق العاده ای داره خیلی کاربردی و جامع هست
  خیلی خوبه این کتاب من داشتم ممنون مهروماه

  نظرسنجی

  از نظر شما کنکور 99 نسبت به کنکور سال گذشته چگونه بود؟

  آمار سایت

  کل مطالب: 16466
  کل نظرات: 25548
  کل اعضا: 46293
  جدیدترین عضو: u-96354
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2020 Mehromah.ir