نوشا

0
نوشا

مازندران

نوشا

سرد کوهستانی

جاذبه ها: 0 تا

روستای نوشا تنکابن از جمله زیباترین و چشم نوازترین روستاهایی است که در شمال ایران قرار دارد. شمال ایران منطقه‌ای بسیار سرسبز و پر بارش است که جز تراز اول‌ترین مقاصد برای گردشگران است. استان مازندران نیز از جمله سرسبزترین و زیباترین استانهای شمالی ایران است که شهرها و روستاهای بسیار زیبایی دارد بطوریکه از شلوغ‌ترین مناطق در ایام تعطیلات است. روستای نوشا از مناطق ییلاقی و تقریبا بکر مازندران است. این روستای بسیار زیبا دارای طبیعتی سرسبز و آب و هوایی بسیار مطبوع است که بعنوان یک مقصد گردشگری جذاب می‌تواند مورد توجه بیشتر قرار گیرد. روستای نوشا تنکابن در فصول معتدل برای ییلاق انتخاب می‌شود و شاید بتوان گفت که این روستا بهشت این منطقه است. نوشا در لغت به معنای نسیم خنک است و دلیل انتخاب این نام این است که موقعیت جفرافیایی این روستا سبب ایجاد آب و هوای خنک بر فراز کوهها شده است.

تاریخچه روستای نوشا تنکابن

شواهد و آثار به دست آمده گویای این مطلب هستند که روستای نوشا تنکابن از یک پیشینه تاریخی غنی بهره‌مند است. شاید اگر بگوییم که قدمت این روستا به دو هزار سال پیش برمی‌گردد کمی زیاد به نظر برسد ولی با توجه به اشیایی که در اطراف این روستا یافت شده است و همچنین سایر آثار دیگری که وجود دارند همگی بیان کننده این نکته هستند که تاریخچه این روستا غنی است و زمانی محل حکومت حکومت‌های تراز اول بوده است. البته هنوز هم مطالعات باستان شناسی برای قدمت و اصالت این روستای زیبا جای کار دارد.

طبیعت و چشم انداز روستای نوشا تنکابن

روستای نوشا تنکابن با شهر تنکابن حدود ۵۰ کیلومتر فاصله دارد و در منطقه جنگلی و کوهستانی دو هزار قرار دارد. این روستای مرتفع بیشتر با وجود ابرهایی که در اطراف خودش دارد معروف شده است. وجود ابرها نیز به این دلیل است که روستای نوشا تنکابن در ارتفاع زیادی از سطح دریا قرار دارد. در این منطقه که اغلب بعنوان منطقه‌ای برای ییلاق انتخاب می‌شود، روستای نوشا تنها روستای ییلاقی نیست بلکه روستای میانکوه نیز در نزدیکی این روستا قرار دارد. در طبیعت بسیار زیبای این منطقه شاهد رودخانه و چشمه‌ای با آب گوارا و بسیار خنک نیز هستیم. در چهار ماه از سال یعنی از اواخر اردیبهشت تا شهریور ماه این منطقه قابل سکونت است و در این ماهها می توانید برای طبیعت گردی این منطقه را انتخاب کنید و از آب و غذای سالم و همچنین هوای پاک و مطبوع آن لذت ببرید.

چگونه به روستای نوشا تنکابن برویم؟

همانطور که ذکر شد روستای نوشا تنکابن از جمله روستاهای جذابی است که در نزدیکی جنگل قرار دارد و مسیر رسیدن به این روستا نیز بسیار جذاب و دیدنی است که برای رسیدن به نوشا، بعد از رفتن به شهر تنکابن باید از مسیر جنگل دو هزار و پیاده عبور کنید.

ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:

649 بازدید

0 نظر

درج: 3 آبان 1401

افزودن نظر

جهت ارسال نظر در سایت عضو شوید.
نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*

نظرات کاربران

در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir