قوشچی

0
قوشچی

آذربایجان غربی

قوشچی

سرد کوهستانی

جاذبه ها: 5 تا

قوشچی یکی از شهرهای بخش انزل شهرستان ارومیه در استان آذربایجان غربی ایران است.

قوشچی در فاصله حدود ۵۲ کیلومتری شمال غربی ارومیه واقع شده‌است. قوشچی مرکز بخش انزل بوده و جمعیت آن بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 حدود 2787 نفر با 935 خانوار می‌باشد. از کل جمعیت شهر در سال 1395 تعداد 1437 نفر مرد و ۱۳۵۰ نفر زن می‌باشند.

البته میتوان در بحث آمار این شهر به این مهم نیز اشاره کرد که به دلیل مهاجرت اهالی این شهر به شهرستان ارومیه جمعیت این شهر در ایام مختلف متغیر است، برای مثال در تابستان، تعطیلات نوروز ، پنجشنبه و جمعه و دیگر ایام تعطیل جمعیت این شهر به بیش از ۶۰۰۰ نفر افزایش میابد.

جمعیت مهاجر اهالی این شهر به قدری بوده که منطقه ای در ارومیه(۶۰طناب) به منطقه قوشچولولار مشهور است که اکثر اهالی مهاجر شهر قوشچی در این منطقه ساکن میباشند.

قوشچی شهری است که در آذربایجان غربی مردمانش به دینداری و ولایتمداری مشهور است مردم این شهر هر جمعه به صورت پر شور و باشکوه در نماز جمعه این شهر حضور میابند که هر چند با جمعیت اندک این شهر گاها جمعیت حاضر در نماز جمعه به بیش از ۸۰۰ نفر میرسد که خارج از ظرفیت مصلای این شهر است.این شهر در کنار ساحل دریاچه ارومیه واقع شده و مجتمع تفریحی و توریستی باری در مجاورت این شهر یکی از زیباترین و مدرنترین مجموعه در نوع خود در کشور است دریاچه ارومیه در قسمت شرق و کوه ویریند و بی داغی و باری دره سی در شمال و روستای گولان در جنوب قوشچی قرار دارد.

ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:

923 بازدید

0 نظر

درج: 19 خرداد 1401

افزودن نظر

جهت ارسال نظر در سایت عضو شوید.
نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*

نظرات کاربران

در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir