دانشگاه آزاد اهواز

1,240
  دانشگاه آزاد اهواز

  تاریخچه واحد اهواز

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز جزء پنج واحد اول دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و نخستین واحد دانشگاهی استان خوزستان می باشد که درتاریخ اول دی ماه ۱۳۶۱ تاسیس و در سال ۱۳۶۲ با پذیرش دانشجو در رشته ریاضی فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود که به دلیل وجود پاره‌ای مشکلات این رشته پس از مدتی منحل گردید لذا مجدداً در بهمن ماه سال ۱۳۶۳ با پذیرش دانشجو در دو رشته عمران و کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) تجدید حیات نمود و به دانشجویان رشته ریاضی اعلام شد که می‌توانند به واحدهای دیگر انتقال یافته و یا در دو رشته مذکور ادامه تحصیل دهند.

  اولین ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز یک ساختمان ملکی در منطقه زیتون کارمندی بوده است که در آن دو رشته کشاورزی (زراعت – اصلاح نباتات) و عمران راه اندازی گردید. پس از راه اندازی رشته حقوق قضایی دو ساختمان دیگر به صورت استیجاری در منطقه کیانپارس اهواز به ساختمان‌ها افزوده شد.

  درسال ۱۳۷۲ ساختمان منطقه چهارشیر از واحد آبادان –خرمشهر خریداری گردید. در سال ۱۳۷۳ قطعه زمینی در منطقه گلستان (کوی سعدی) جهت مدرسه سماوابسته به دانشگاه خریداری شد.

  در راستای توسعه فضای آموزشی نسبت به خرید پنج هکتار و نیم زمین در منطقه گلستان اهواز اقدام گردید که فعالیت آن در سال تحصیلی ۷۴-۱۳۷۳ آغاز شده است و در حال حاضر این واحد دانشگاهی دارای ساختمان هایی با اعیان ۹۵۸۷۱ متر مربع و عرصه ۱۰۰۶۱۰۸۴ متر مربع مجتمع دانشگاهی واحد اهواز را تشکیل می‌دهد.

  پرسنل این واحد که در ابتدای تاسیس ۹ نفر و اعضای هیئت علمی واحد نیز ۳ نفر بوده است، در حال حاضر دارای ۴۹۵ کارمند و۳۵۰ عضو هیات علمی و ۲۵ هزار نفر دانشجو میباشد.

  در سال ۱۳۹۳ این واحد دانشگاهی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان ادغام گردید که در حال حاضر با ۵۴ رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی، ۸۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۰ رشته در مقطع دکترای تخصصی با کادری مجرب به طالبان علم و دانش ارائه خدمت میدهد.

  در حال حاضر 24650 دانشجو و 350 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 9383 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز صاحب امتیاز و ناشر 4 مجله تخصصی است و تا کنون 18 همایش توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 1239 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. 

  دانشکده فنی و مهندسی

  دانشکده علوم انسانی

  دانشکده علوم پایه

  دانشکده پرستاری و مامایی

  دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
کتاب های پرسوال
کتاب های تیزهوشان
کتاب های جامع انسانی
کنکوریوم

دسته بندی مطالب

کتاب های تیزهوشان
کتاب های جامع

آخرین نظرات ارسالی

منتشر کنین لطفا سریع تر
امیدوارم انسان ها هرچه بیشتر دست به دنبال کردن حقایق هستی بزنند
محمد 1402/08/21 - 18:58
وافعا عالی مدیر مدرسمون من به نشر مهر و ماه معرفی کرد بسیار عالی
سلام وقتتون بخیر.....این کتاب اگه سفارش بدیم چند روزه به دستمون
سلام اسب هاشون رو عوض کردن
سلام. نوشته کتاب کارآموز ریاضی پنجم موجود نیست . کی دوباره چاپ

آمار سایت

کل مطالب: 19974
کل نظرات: 30150
کل اعضا: 310358
جدیدترین عضو: u-360438
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir