دانشگاه آزاد رودهن

1,713
  دانشگاه آزاد رودهن

  پس از تأسیس و راه اندازی واحدهای اولیه دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهایی از جمله تهران، با فاصله زمانی تقریباً یک سال، در ۱۴ آبان ۱۳۶۲، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن فعالیت خود را آغاز کرد و با تاسیس این واحد دانشگاهی در شهر رودهن باب جدیدی در مسیر توسعه این شهر گشوده شد.

  روند توسعه واحد رودهن از سال ۱۳۶۵ آنقدر سریع بود که به تغییر روند مهاجرت، افزایش جمعیت و ساخت و ساز و ایجاد تغییرات گسترده اقتصادی_اجتماعی در این شهر منجر شد و این اثرات مثبت در مسیر پیشرفت و آبادانی شهر رودهن همچنان سیر صعودی خود را طی می کند.

  یکی از بانیان اصلی راه اندازی این مرکز آموزش عالی در شهر رودهن مرحوم آیت الله سید احمد میرخانی بود. ایشان از معدود افرادی بودند که در کنار امور مذهبی، تألیف و خلق آثار مذهبی، به فعالیت ها و امور فرهنگی و اجتماعی اشتیاق و شور فراوانی داشتند. از جمله فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برجسته ایشان واگذاری اولین ساختمان و کسب موافقت سازمان مرکزی برای تأسیس دانشگاه در رودهن بود.

  امروز، به لطف خدای متعال و با سخاوت و کوشش پر ارزش آن عالم فقید، هزاران جوان جویای علم و دانش از سراسر کشور با حضور در این دانشگاه از خرمن علم و دانش بهره می جویند و در کنار آن، مردم رودهن و حتی شهرهای اطراف آن از جمله آبعلی، بومهن و مهرآباد از نعمت این مرکز علمی_فرهنگی شاهد رشد و شکوفایی شهر خود هستند.

  پس از موافقت با تاسیس این واحد، آقای سید کاظم شریعت پناهی به ریاست این واحد منصوب شد و در ۱۴ آبان ۱۳۶۲ مراسم افتتاحیه با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان شهرستان و جمعی از معتمدان شهر در ساختمان جنب بانک ملی برگزار شد و این واحد دانشگاهی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و از نیمسال دوم ۶۲-۶۳ دانشجو پذیرفته شد. پس از چندی، آقای شریعت پناهی به دلیل داشتن مسئولیت در دفتر آزمون در سازمان مرکزی و به دلیل آن که این واحد نوپا نیاز به فعالیت بیشتر و مسئول تمام وقت داشت، از سمت خود در واحد رودهن استعفا کرد و آقای سید مهدی حسینی به سمت ریاست واحد دانشگاهی نوپا در شهریور ۱۳۶۵ منصوب شد.

  این واحد دانشگاهی دارای ۱۲۱ باب آزمایشگاه، کارگاه، سایت و تجهیزات رایانه‌ای، کارگاه‌های سمعی و بصری، چهار سالن اجتماعات و آمفی تئاتر با ظرفیت دو هزار نفر است. این دانشگاه با دارا بودن بیش از ۱۱۰ هزار مترمربع ساختمان در قالب دو مجتمع آموزشی، و همچنین حدود ۳۲ هزار مترمربع ساختمان در حال احداث، مالک ۷۶ هکتار زمین ملکی است که ۲۰ هکتار از آن اختصاص به مزرعه آموزش کشاورزی دارد. بیمارستان ۹۶ تختخوابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن نیز در ۱۰ هکتار زمین در حال ساخت بوده و جزو پردیس واحد پزشکی تهران شده‌است. درحوزه مدارس سما نیز یک مجتمع آموزشی با ۳۵۴ دانش آموز درمقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و یک آموزشکده فنی وحرفه‌ای با ۱۲۶۶ دانشجو از جمله ملحقات این واحد است.

  دانشکده هنر و معماری
  دانشکده فنی مهندسی
  دانشکده حسابداری
  دانشکده علوم تربیتی
  دانشکده زبان‌های خارجه
  دانشکده روانشناسی و علوم اجتماعی
  دانشکده حقوق

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
کتاب های لقمه
سمپادیوم
کنکوریوم
مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

دسته بندی مطالب

کتاب های تیزهوشان
کتاب های تست پایه

آخرین نظرات ارسالی

سلام علیکم خسته نباشید ببخشید من امروز صبح بسته سفارش دادم اما
سلام ببخشید کی چاپ 1403 میزنید؟
خوب بود ممنون
سلام من در تصحيح هوشمند ورودیوم نمره کل 46453 را دریافت کردم این

آمار سایت

با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir