داوطلبان کنکور در دوهفته باقی مانده تا کنکور دقت کنند

داوطلبان کنکور در دوهفته باقی مانده تا کنکور دقت کنند

مهدی نکویی ، مشاور آموزش گفت: در دو هفته باقی مانده تا کنکور سراسری و پیش گرفتن شیوه رفتار مناسب با این زمان، کاری لازم ،‌ضروری و تاثیر گذار است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه در این دو هفته باقی مانده تا کنکور چه درسی باید مرور شود گفت: در اوایل هفته اول شرایط نسبت به قبل چندان تغییر نمی کند یعنی داوطلبان باید مشغول دفترچه های کنکور سراسری سال های قبل باشند و در کل شرایط کامل کنکور را نیز برای خود فراهم کنند.

نکویی تصریح کرد: اگر داوطلبان هنوز در بعضی مباحث تسلط کامل ندارند بهتر است تا پایان هفته اول با ارزیابی دقیق به مرور دروس بپردازند تا تسلط کامل حاصل شود.

وی تصریح کرد: تکیه اصلی داوطلبان کنکور در این روزهای باقی مانده به کنکور بر مطالعه و مرور خلاصه ی دروس و یادداشت برداری های قبلی باشد، دروس عمومی، واژگان، تاریخ ادبیات و معانی و مفاهیم کلمات را مرور کنند و در قواعد دروس عربی، زبان انگلیسی و زبان فارسی نیمی از وقت خود را به مرور درس ها و نیمی را به بررسی تست این مطالب اختصاص دهید.

نکویی تصریح کرد: در دروسی مثل زیست و شیمی، 70 درصد وقت مطالعه باید صرف مرور درس و 30 درصد صرف تست زدن گردد و در ریاضی و فیزیک و مباحث محاسبه ای شیمی 70 درصد وقت برای تست و 30 درصد برای مرور مطالب و یادداشت های دروس اختصاص یابد.

وی درخصوص برنامه برای دروس اختصاصی اظهار داشت: در دروس اختصاصی نیز مرور خلاصه ها، روابط و فرمول ها مفید و تاثیر گذار است چنانچه در رشته علوم انسانی بهتر است خط کشی ها، خلاصه ها و یادداشت ها همه ی دروس مرتب مرور شود و کتاب ها کنار گذارده نشود.

Avatar
فرستنده: mahdiyeh noorali [آفلاین]

امتیاز دهید :
+13
آمار
9,944 نفر بازدیدکننده
4 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (1 مورد)

به نظر من تست های یکی دوسال قبل رو مثل یه ازمون برگزار کنیم بهتره
.
1392/08/12 - 21:54
 • +3
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir