نکاتی درباره جمع بندی و مرور دروس کنکور

نکاتی درباره جمع بندی و مرور دروس کنکور

شاید تعجب کنی اگه بگم راه درست مرور مخصوصا برای درسایی که جنبه حفظیشون کمتره اینه که اول تست بزنی و بعد درس و مرور کنی نه اینکه کل کتاب و درسنامه رو بخونی تازه بخوای شروع کنی به تست زدن! من محمد یاسین ایزدی ، رتبه 170 منطقه 2 کنکور تجربی 99 و دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی هستم. جهت مطالعه مقاله نکاتی درباره جمع بندی و مرور دروس کنکور به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید.

آره اولش عجیبه برا آدم و حتی ممکنه به خاطر نتیجه ای که میگیره تو نخونده تست زدن، اعتماد به نفسش بیاد پایین و اعصابشم خورد شه اما…

ببینین این کار چند تا خوبی داره:

اولی اینه که خب با این کار ما خیلی سریعتر میتونیم اون بخش و مرور کنیم و فرصت بیشتری داریم برای بقیه کارامون و از اونجا که ثانیه ثانیه وقتمون تو سال کنکور بارزشه این نکته خیلی خیلی مهمه.

دومی اینه که این کار به مرور زمان به ما این توانایی و میده که هر لحظه آماده امتحان دادن باشیم حتی اگه درس و نخونده باشیم و خب دانش آموز کنکوری به این مهارت نیاز داره چون قطعا نمی تونه تو شب قبل کنکور همه چی و از اول تا آخر بخونه و باید به درجه ای برسه که بتونه نخونده آزمون بده.

اما سومی و از همه مهمتر  اینه که وقتی ما مستقیم میریم کتاب و میخونیم بدون هیچ زحمتی به اون مطلبی که فراموشش کردیم دست پیدا میکنیم ولی اگه با تست مرور کنیم داریم  تلاش میکنیم که اون مطلب و از ته ذهنمون بکشیم بیرون و اینه که باعث میشه اون مطلب قشنگ تو ذهنمون بشینه.

یکی از چیزایی که میتونه مرور ما رو خیلی سریعتر و باکیفیت تر کنه خلاصه نویسیه. یه نکته درباره نحوه نوشتن خلاصه اینه که کلا خلاصه بیشتر به درد درسای محسباتی و فرمولی مث ریاضی و فیزیک میخوره. و توی خلاصه باید فقط نکات مهم و فرمولا و یک سری از تیپ های سوالات معروف رو بنویسیم. و خب وقت درست نوشتن خلاصه هم بعد تسلط کامل رو درسنامه و تستای یه فصله.

اگه توی طول سال بعد خوندن هر درس خلاصه بنویسیم وقتی به دوران جمع بندی میرسیم میتونیم با یه نگاه ساده به خلاصه بریم سراغ تستا و خودمون و از دردسر خوندن دوباره درسنامه خلاص کنیم و کلی توی زمانمون صرفه جویی کنیم.

و خب حالا میخوایم یه اشتباه رایج تو تایم بندی مرور و جبران درسای ضعیف و بررسی کنیم. خیلی از دانش آموزا هستن که ممکنه حالا به هر دلیلی یه درس و خوب نخونده باشن یا تستاش و کامل نزده باشن و دائم نگران اون درسان و بعضی وقتا دست به کارایی میزنن برا جبرانشون که باعث میشه نه تنها اون درسا جبران نشن بلکه از باقی درسا هم عقب بمونن.

ببینین اغلب دانش آموزایی که برا کنکور جدین تو یه آزمون آزمایشی شرکت میکنن و بر اساس برنامه اون جلو میرن و خب توی همه این برنامه ها یه سری آزمون هایی هستن که برمیگردن و مباحث قبلی و مرور میکنن و اینا  فرصت خیلی خوبین برای جبران نقطه ضعفامون. بجز این آزمونا یه تایمایی مثل عید اگه ازشون خوب استفاده بشه برای مرور و رفع اشکال عالین.

 و قطعا نیاز نیست خودمون و از برنامه آزمون جدا کنیم و روندی که داریم میریم و خراب کنیم فقط به خاطر یه سری درسایی که سر فرصت میشه بهتر و کامل تر و با استرس کمتر جمع و جورشون کرد.

اینجوری هم مسیری که توش داریم حرکت میکنیم و خراب نمیکنیم و یه دفعه ای خودمون و بی برنامه نمیکنیم هم به درسای عقب مونده  با خیال راحتتری میپردازیم.

در کل توی مرور درسا دو چیز خیلی مهمن یکی تایم بندی مناسب و به موقعه و یکی دیگه اینه که با روش درست و با برنامه مرور کنیم تا هم سرعت و هم کیفیت مرورمون بره بالا.

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir