چطور بتوانم مدیر موفقی باشم

چطور بتوانم مدیر موفقی باشم

آیا شما به عنوان یک نوجوان یا جوان شهرت خوبی دارید؟ میتوانید مدیر خوبی باشید؟ سعی کنید این فعالیت‌ها را با هم تلفیق کنید و در کارهای روز‌مره خود بگنجانید تا اطمینان حاصل کنید که در آینده و حتی در حال حاضر واقعا چنین باشید.

شما می‌توانید مدیری باشید که سایرین دوستش دارند، به او احترام می‌گذارند و اعتماد دارند، کسی که کارها را به خوبی و درستی انجام می‌دهد.

ما از انجمن کارآفرینان جوان پرسیدیم که: «کدام کار است که تمامی مدیران کارآمد بسیار انجام می‌دهند؟» و این است چیزی که آنان گفتند:

1. لبخند بزنید

از حالا تمیرین کنید که لبخند بزنید.چند بار تاکنون شنیده‌اید که کسی بگوید: «او مدیر خوبی است همیشه بداخلاق است» هیچ وقت. مدیران خوب می‌دانند که نمی‌توانید الهام‌بخش باشید اگر رفتار بدی با دیگران داشته باشید. مدیران خوب مثبت‌اندیشی و جذبه را در هر کاری که انجام می‌دهند،‌ تزریق می‌کنند.


2. بفروشید

به پدر مادر ، دوستان یا آشنایان ایده بدهید .اگرچه رویکرد آن کمی با چیزی که باید برای مشتری احتمالی باشد متفاوت است، یک مدیر خوب همیشه در حال فروش ایده‌آل‌ها به کارکنان خود است. این امر الزامی‌ است که کارمندان به اصول کسب‌وکار باور داشته باشند تا خود نیز بتوانند آن را در خروجی کارهای خود بازتاب دهند.


3. بازخورد داشته باشید

بسیار اهمیت دارد که از روزمرگی خارج شوید و در مورد چیزی که در سطوح بالاتر آموخته‌اید فکر کنید. بازگردید و بنگرید که فردا بر اثر یادگیری چه کاری را متفاوت انجام خواهید داد و این یادگیری چه بازخوردی بر عملکرد فردایتان خواهد داشت. تمام وقت خود را صرف کارهای پیش پا افتاده و بازی وسرگرمی نکنید.

 

 
 

 


4. مکالمه غیررسمی داشته باشید

از حالا باید سعی کنید بتوانید دایره ی لغات رسمی و اداری و کاریتان را وسیع تر کنید. اما نباید هر بار که صحبت می‌کنید حس رسمی بودن را القا کنید. مدیران کارآمد در انسانی عادی بودن موفقیت کسب کرده‌اند. آن‌ها با احساسات والا با افراد معاشرت دارند و برای نزدیک‌تر کردن افراد به هم همدلی ایجاد می‌کنند. مردم به انسان‌ها پاسخ می‌دهند و مدیران بزرگ می‌دانند که چگونه افکار مردم را بخوانند و قلبشان را حس کنند.


5. سوالات خوب بپرسید

بیاموزید که چگونه سوالات تفکر برانگیز جالب بپرسید و وسعت دانش را افزایش دهید و الگوی شناخت خود را با پرسیدن سوالات بهتر تنظیم کنید. نه تنها به کلمات گوش دهید بلکه به احساسات پشت آن‌ها هم گوش بسپارید. تعمق کنید که منظور واقعی افراد چیست و بدانید که گاهی باید آنجا توقف کنید به جای اینکه خودتان چیزی به آن بیفزایید. تایید کنید،‌ هضم کنید، بازخورد نشان دهید و سپس پاسخ دهید.


6. بر اساس بازخورد سازنده رفتار کنید

بهترین راه پیشرفت و ارتقا این است که بیاموزید چه چیزی را می‌توانید بهتر انجام دهید. به خانواده ، دوستان و یا اطرافیانتان و در آینده کارمندان خود فرصت ارائه بازخوردی صادقانه و سازنده در مورد مدیریت خودتان به روشی غیر‌حضوری و بدون نام بدهید. (بسیار دشوار است که در مورد مدیر انتقاد کنی وقتی خودش در اتاق حضور دارد) و اگر آن‌ها موافق باشند آن‌ها را ثبت کنید. سپس حالت دفاعی نداشته باشید و اظهارات آنان را بشنوید و برای ارتقای کار و خودتان قدم بردارید.

 

 
 

 


7. مطالعه کنید

مدیریت متفکرانه نوعی از مدیریت است که تلاش می‌کنیم به آن برسیم و بهترین راه برای مدیر متفکر بودن خواندن با ولع و حریصانه است. چه در حال خواندن آخرین کتاب بازاریابی باشیم یا انواع وبلاگ‌ها، باید سعی کنیم حداقل هر روز یک چیز جدید یاد بگیریم. فایده دیگر خواندن و مطالعه مستمر این است که از شما نویسنده بهتری می‌سازد. این امر مدیریت افکارتان را هم قدرت می‌بخشد. همه کتابها مفید هستند که در حال حاضر فعلا شما کتب درسی خود را مطالعه میکنید که در مورد مدیر خوب شدن شما بی تاثیر نیست. اما سعی کنید از کتابهایی که آینده شغلی شما را تضمین میکند هم بهره ببرید . حتما نیاز نیست خود کتاب را بخرید میتوانید به سایت های اینترنتی مربوطه مراجعه کنید.


8. الهام‌بخش باشید

مدیران کارآمد الهام بخش ما هستند تا وجه بهتری از خودمان ارائه دهیم. آن‌ها اهمیت و ارزشمان در سازمان را با ما سهیم می‌شوند. وقتی که با چالش‌ها روبه‌رو می‌شویم، توانایی‌های منحصربه‌فردمان را به ما یادآوری می‌شوند و از طریق این آگاهی تلاش می‌کنیم تا بهترین کاری را که می‌توانیم انجام دهیم.


9. متمرکز باشید

به عنوان یک کارآفرین همه ما می‌خواهیم که به هدف درخشان بعدی برسیم. موقعیت‌های فراوانی در پیرامون ما پرسه می‌زنند اما مفیدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بگویید نه و بر چیزی که واقعا اهمیت دارد متمرکز شوید. چگونه این کار ار انجام می‌دهید؟ اهداف و بینش خود را تعیین کنید و همیشه و هر روز آن‌ها را به خود یادآوری کنید.

 

 
 

 


10. خطرات بی‌تصمیمی را بشناسید

کارآمدترین مدیران در می‌یابند که برای احاطه بر تمامی حقایق تصمیماتی که هر روز اتخاذ می‌کنند، وقت ندارند. در عوض، تنها باید اطلاعات کافی جمع‌آوری کنند تا تصمیم درستی بگیرند. برخی از آن تصمیمات اشتباه خواهد بود، اما بهتر است از اشتباهات درس بگیرید و دوباره تلاش کنید به جای اینکه راکد و بی‌تصمیم باقی بمانید.

با خانواده که در اولویت هستند مشورت کنید تا به شما در تصمیم گیری کمک کنند و مطمئن باشید که موجب میگردد آنها از حالا به شما ایمان بیاورند و شما را یک ابر قهرمان ببینند و به شما پرو بال بدهند تا به اوج برسید.


11. به طور مستمر با افراد مختلف ملاقات کنید

مدیران بزرگ همیشه تحت تاثیر بهترین رفتارهای افراد قرار می‌گیرند. مدیرانی که زمانی را بیرون از محیط خود می‌گذرانند این شانس را دارند که از افرادی با دیدگاه‌های مختلف درس بگیرند. این موضوع به آن‌ها امتیاز رقابتی نسبت به اطرافیانشان می‌بخشد و همچنین توانایی فکر کردن از چشم‌اندازی متفاوت را نیز به آن‌ها می‌دهد. مدام کنج اتاق ننشینید و خود را با گوشی و لپ تاب و ... سرگرم کنید. 


12. گوش کنید

کارآمدترین مدیران چالش‌هایی را که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند و موقعیت‌هایی را که برای کارمندانشان فراهم است، درک می‌کنند. به منظور مدیریت کارآمدتر، باید به سخنان افراد تیمشان صادقانه و با خوش‌رویی گوش کنند. هر چه بیش‌تر گوش کنند و سپس در عمل پاسخ مناسب بدهند،‌ بیشتر می‌توانند اعتماد و وفاداری افراد تحت مدیریت خود را کسب کنند.

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 20008484 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2021 Mehromah.ir