بهترین زمان برای یادگیری چه زمانی است؟

بهترین زمان برای یادگیری چه زمانی است؟

 ارایه بهترین ها و بالاترین راندمان کار ساده ای نیست. زمانی که از ذهن خود استفاده می کنیم باید همواره به این فکر باشیم که از ایده های جدید برخوردار باشیم. 

قطعا روش هایی برای تفکر مبتکرانه تر وجود دارد، اما به گفته محققین زمان مهمترین عامل است. دکتر مایکل بروس اعتقاد دارد که تنظیم زمانی امور با ساعت طبیعی بدن کلید موفقیت را دردست شما قرار می دهد تا بهترین و خلاقانه ترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارید.


علم "زمانبندی صحیح" که کرونو بیولوژی نام دارد، نشان می دهد که اوج عملکرد ما به DNA ما بستگی دارد. بروس می گوید که ساعتی درونی در مغز ما وجود دارد که زمان اوج عملکرد ما را از کودکی مان تعیین می کند. این ساعت بسیار دقیق، ساعت بیولوژیکی نام دارد.


بنابراین از این پس هر گاه احساس کردید که عملکردتان مطلوب نیست، سعی کنید با پیروی از ساعت بیولوژیک تان عملکرد خود را ارتقا بخشید.

بهترین زمان برای یادگیری مطالب جدید

یادگیری زمانی که ذهن در وضعیت آمادگی یادگیری قرار دارد که معمولا بین ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر و همچنین 4 عصر تا 10 شب است بسیار راحت تر و موثر تر صورت می گیرد.

اگر از افرادی هستید که شب ها فعالیت بیشتری دارند مراقب باشید: کمترین میزان یادگیری در ساعات 4 تا 7 صبح اتفاق می افتد.

 

 
 

 


بهترین زمان برای تصمیم گیری

ما بدترین تصمیم ها را در ساعات پایانی شب و ساعات اولیه صبح می گیریم. قدرت شناختی افراد زمانی که فرصت کافی برای خلاصی از اینرسی حاصله از خواب داشته باشند به حداکثر می رسد. اخذ تصمیمات مهم و حیاتی را به زمانی بسپارید که از بالاترین سطح هوشیاری برخوردارید که معمولا حدود یک تا سه ساعت پس از بیدار شدن از خواب است.

 

 
 

 


بهترین زمان برای طوفان فکری

تحقیقات نشان داده که معمولا افراد در زمانی از روز که بیشترین نیاز به خلاقیت وجود دارد یعنی ساعت 11 صبح تا 3 بعداز ظهر از کمترین سطح خلاقیت و ابتکار برخوردارند.


بروس پیشنهاد می کند در زمانی که کمی خسته هستیم و احتمالا به سادگی حواسمان پرت می شود با دیگران به تبادل نظر بپردازیم. در این صورت نیمکره های مغز هم زمان فعال می شوند که می تواند به خلق نظراتی خلاقانه بیانجامد.


بهترین زمان برای درخواست پول

روز پیش از تعطیلات آخر هفته. این روز شاید از نظر بهره وری بسیار نامطلوب باشد، اما اکثر افراد از روحیه خوبی در این روز برخوردارند. دید مثبت می تواند درخواست شما برای افزایش حقوق یا کمی کمک مالی را با پاسخ موافق روبرو کند. روز اول هفته را اصلا برای چنین درخواستی انتخاب نکنید.

 

 
 

 

Avatar
فرستنده: e.timsari [آفلاین]

امتیاز دهید :
0
آمار
1,091 نفر بازدیدکننده
0 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir