ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم

ترفندهای طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان ترم

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های تمام دانشجویان در طول دوران تحصیل، موفقیت در امتحانات است که به علت ارتقای درجه علمی و فعالیت در بازار کسب و کار لازم است تا از این مراحل به خوبی گذر کنند.

ممکن است در زمان امتحانات برای کسب نمره قبولی دچار استرس و اضطراب‌های شدیدی شوید و همین عامل باعث عدم موفقیت‌تان شود؛ بنابراین از مهم‌ترین فاکتور‌های موفقیت در این زمان وجود «تمرکز لازم» است.

برای اینکه تمرکز لازم را در زمان امتحانات به دست آورید، حتما قبل از آزمون با انجام تمریناتی خارج از مطالب مرتبط درسی، ذهن خود را برای شرکت در آزمون آماده کنید و بعد از آن به انجام تمرینات ساده در مدت زمان محدود اقدام کنید تا به این صورت تمرکزتان افزایش یابد.

حتما به یاد داشته باشید که آشنایی با ساختار و بخش‌های متفاوت امتحان کمک زیادی به افزایش تمرکز در شما خواهد کرد؛ برای انجام این کار حتما از نمونه سوالات سال‌های قبل استفاده کنید و با تمرینات لازم ذهن خود را برای روز امتحان آماده کنید.

تجسم سازی فضای امتحانات

اگر در جلسه امتحان نمی‌توانید به خوبی تمرکز کنید، یک هفته قبل از شروع امتحان ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه از وقت خود را روزانه صرف قدم زدن، نشستن، نفس کشیدن و ... کنید و با تجسم فضای امتحانات، برگه امتحان را در مقابل خود قرار داده و با این روش هم از میزان استرس خود کم کنید و هم تمرکزتان را افزایش دهید.
محققان به این نتیجه دست یافته اند که فکر کردن به فرآیند هر کاری، قبل از انجام دادن آن به افراد کمک می‌کند که اعتماد به نفس و تمرکزشان افزایش پیدا کند.

 

 
 

 

در زمان امتحانات تغذیه مناسب داشته باشید
متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند افراد در شب امتحان به هیچ عنوان از غذا‌های چرب و فست فود استفاده نکنند؛ چرا که مصرف این غذا‌ها به راحتی باعث کند ذهنی می‌شود و ممکن است حالت کسل کننده‌ای را برای افراد ایجاد کند.

مصرف غذا‌های مفید مانند عدسی، سبزیجات و میوه‌های تازه در طول زمان امتحانات باعث افزایش تمرکز و شادابی ذهن خواهد شد.

Avatar
فرستنده: mahini [آفلاین]

امتیاز دهید :
0
آمار
893 نفر بازدیدکننده
0 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir