نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور سراسری ۹۹

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی در کنکور سراسری ۹۹

یکی از قوانین قبولی در کنکور سراسری و پذیرش در دوره‌های روزانه این است که اگر شما در کنکور سراسری شرکت کرده و در دوره روزانه یک دانشگاه دولتی پذیرش شوید و ادامه تحصیل ندهید یک سال از شرکت در کنکور سراسری منع می‌شوید.

با این وجود دانشجویان انصرافی با داشتن شرایطی می‌توانند در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ثبت نام و شرکت کنند که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

دانشجویان دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم شبانه، مجازی، پردیس‌های خودگردان، پیام نور، دانشگته آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی و ظرفیت مازاد) به شرط نداشتن منع نظام وظیفه می‌توانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی، باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل خود ارائه دهند.

دانشجویان دوره روزانه ورودی سال ۹۷ و قبل از آن، برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ باید تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ با تکمیل فرم شماره ۲ و تائید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند و بند ۳۳ تقاضانلامه ثبت نام در کنکور سراسری را علامت بزنند. برای مطالعه فرم شماره ۲ دفترچه شرکت در کنکور سراسری ۹۹ را از سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org دانلود و صفحه ۷۰ را مطالعه کنید. در صورت قبولی در آزمون سراسری، این فرم از مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه است.

 

 
 

 

کسانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، در رشته روزانه قبول شده اند، در صورت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به شرط انصراف تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ فقط می‌توانند رشته‌های غیر روزانه را انتخاب نمایند.

دانشجویان رشته‌های روزانه، که بدون انصراف تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ در آزمون سراسری قبول شوند، متخلف محسوب می‌شوند و اجازه ثبت نام در رشته جدید را ندارند.

دانشجویانی که انصراف می‌دهند، حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند.

دانشجویانی که در سال‌های قبل، انصراف قطعی داده اند و به تحصیل بازنگشته اند، برای شرکت در آزمون سراسری، فقط کافی اسنت بند ۳۳ تقاضانه ثبت نام در کنکور سراسری را علامت بزنند.

Avatar
فرستنده: mahini [آفلاین]

امتیاز دهید :
0
آمار
911 نفر بازدیدکننده
0 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (1 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
سلام ببخشید اگر من از پرستاری روزانه انصراف بدم و سپس کنکور شرکت کنم و دوباره توی انتخاب رشته اش پرستاری رو اوردم ایا میتوان همان رشته قبلی که انصراف دادع و حالا دوباره قبول شده ام‌را بخوانم ؟؟ تطبیق واحد صورت میگیرد؟
.
1399/08/20 - 22:50
 • 0
  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir