بهترین روش‌ها برای یادگیری مطالب درسی

بهترین روش‌ها برای یادگیری مطالب درسی

تمام دانش آموزان یا دانشجویان روش‌های مختلفی برای درس خواندن دارند، اما همه آن‌ها باید یک برنامه ریزی مناسب برای خود ترتیب بدهند.

یکی از مهم‌ترین نکات در یادگیری بهتر مطالب، یاددشت برداری است که یک مهارت شناخته شده است. نوشتن مطالب برای یادآوری آن‌ها در آینده ضروری است. دانش آموزان یا دانشجویان به محض دیدن یادداشت ها، اطلاعاتی که خوانده اند را به یاد می‌آورند، همچنین این روش اجازه می‌دهد تا مطالب را عمیقا بفهمند و درباره آن‌ها فکر کنند.

در حقیقت یادداشت برداری موثر کمک می‌کند تا اصل مطلب را بفهمیم. یادداشت برداری باعث می‌شود روی داده‌های مناسب تمرکز و اطلاعات را سریعتر حفظ کنیم.

نشستن صحیح هنگام درس خواندن
خوابیدن در رختخواب برای درس خواندن، شما را خسته می‌کند و باعث می‌شود که نتوانید به خوبی درس بخوانید. بهتر است برای درس خواندن از یک میز و صندلی راحت استفاده کنید. بعضی وقت‌ها مدل نشستن ما طوری است که بدنمان را اذیت می‌کند و ذهن ما را درگیر خود می‌کند پس سعی کنید به بهترین نحو بر روی صندلی بنشینید وگرنه حتی مدل نشستن هم جلوی درس خواندن شما را می‌گیرد.

 

 
 

 

برنامه ریزی برای درس خواندن
یک مشکل رایج در افرادی که سریع از درس خواندن خسته می‌شوند این است که برنامه ریزی نمی‌کنند. قبل از اینکه درس خواندن را شروع کنید برای آن برنامه ریزی کنید تا بتوانید به طور موثر مطالعه کنید. وقتی که برنامه ریزی کنید یک احساس درونی شما را اجبار می کند که در ساعت مورد نظر درس بخوانید.

روش‌های خلاقانه برای درس خواندن
یک راه برای لذت بردن از درس خواندن استفاده از روش‌های خلاقانه برای مطالعه است، افراد می‌توانند با تماشای سی دی‌های آموزشی راحت تر درس بخوانند.

هوشمندانه درس خواندن
اگر مقاله شما طولانی است و وقت زیادی هم ندارید بهتر است که از نکات مهم آن خلاصه برداری کنید و به این ترتیب بدون اینکه خسته شوید درس بخوانید.

استراحت بین درس خواندن لازم است؟
یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از خسته شدن افراد هنگام درس خواندن این است که پس از هر دو ساعت درس خواندن به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

 

 
 

 

مواد غذایی مفید برای درس خواندن
در ایام امتحانات برای درس خواندن بهتر است که بیشتر از میوه ها، سبزیجات و آجیل‌ها استفاده شود و مصرف مواد غذایی فرآوری شده و هله هوله را کاهش دهید.

با صدای بلند درس بخوانید
فکر کردن با صدای بلند یک روش برای ایجاد درک در حین خواندن و بهبود مهارت‌های تحلیلی و گفتاری است. روشی موثر برای افرادی که در هنگام خواندن به غیر از مطالب کتاب به هر چیز دیگری نیز فکر می‌کنند. درس خواندن با صدای بلند باعث می‌شود که مطالب را به زودی فراموش نکنید.

 

 
 

 

یادداشت‌های خلاصه‌ای
این الگوی یادداشت برداری کمک می‌کند تا یک خلاصه عالی از یک فصل، کتاب یا مقاله‌ای که باید درباره آن صحبت کنید، بنویسید. روشی موثر برای دانش‌آموزان و دانشجویانی که باید خلاصه مناسبی را برای کسب نمره ارائه دهند.

یادداشت‌های نموداری
این روشی موثر برای سازمان دهی کار‌ها و اهداف مختلف است. در صورت نیاز یادداشت‌ها را به چندین دسته مانند نمودار تاریخی، شباهت ها، تفاوت ها، مناسبت‌ها تقسیم کنید. روشی مناسب برای کسانی که باید هر چیزی را مقایسه کنند و مقدار زیادی از اطلاعات را پردازش و یاد بگیرند.

یادداشت‌های استنتاجی
در این روش با استفاده از یک تصویر ذهنی دانشجویان یا دانش آموزان خود را در آن موقعیت قرار می‌دهند و موضوع را تحلیل می‌کنند. روشی موثری است برای افرادی که نیاز به تحلیل موضوع دارند. در صورت نیاز به استنباط درباره یک شخصیت می‌توانید خود را در قالب آن شخصیت تصور کنید.

Avatar
فرستنده: mahini [آفلاین]

امتیاز دهید :
0
آمار
1,012 نفر بازدیدکننده
0 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir