۶ نکته کلیدی برای موفقیت در کنکور

۶ نکته کلیدی برای موفقیت در کنکور

کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

 

راه‌حل‌هایی ساده برای موفقیت در کنکور

پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی اظهار کرد: کنکوری‌ها این روزها به شدت درگیر امتحانات نهایی هستند،‌ پروسه‌ای وقت گیر که با برنامه ریزی درست و صحیح می‌تواند پلی برای موفقیت دانش‌آموزان در کنکور باشد،‌ در این بین کنکوری‌ها در اولین قدم  باید بدانند که امتحانات نهایی اساسی‌ترین  نقش را در قبولی آنها درکنکور دارد چرا که اگر این امتحان را به خوبی ندهند در کنکور هم موفق نخواهند شد.

وی بیان کرد:  سعی كنید آن چه را كه می خوانید در ذهن خود تجسم كنید، زمانی که مطالعات به خوبی در ذهن مجسم شود مانند حکاکی در ذهن مانده و حتی پس از کنکور هم آن مطالب برای دانش‌آموز کاربرد خواهد داشت.

این مشاور ادامه داد: شیوه مطالعه راز موفقیت در کنکور است؛ تصور نکنید اگر دوستتان در امتحانات نمره بالاتری گرفته است موفق‌تر خواهد شد؛ چه بسا اگر شمار شیوه مطالعه بهتری داشته باشید موفیتتان حتمی خواهد بود.

وی تشریح کرد: برخی افراد به حالت نادرست می‌نشینند و باعث ایجاد خستگی در آنها می‌شود از این رو توصیه می‌شود از نشستن به حالت لمیده پرهیز كنید، درست نشستن، درست نفس كشیدن و تابیدن نور از لزومات یادگیری هنگام مطالعه است.

از طرح سوال در زمان مطالعه کنکور غافل نشوید

شورمستی گفت: این را به یاد داشته باشید اساس خواندن فعال، طرح سؤال است پس سعی کنید سوال را به خوبی یاد گرفته باشید و توانایی خود را در نحوه سوال خواندن قوی کنید، بسیاری از افراد به دلیل اینکه سوال را یاد نگرفته‌ و به خوبی آن را متوجه نشده‌اند در پاسخ دادن دچار اشکال می‌شوند.

وی افزود: وقتی می خواهید كتابی را بخوانید آن را به بخش های كوچک تقسیم و زمان خواندن آنها را مشخص كنید، زیرا هرچه مطالب به بخش‌های كوچک‌تر تقسیم شوند، یادگیری آن ها راحت تر خواهد بود.

این مشاور گفت: در روزهای باقیمانده تا کنکور سعی کنید از زمان خود بهره بیشتری ببرید و آن را به خوبی تقسیم کنید؛  بعد از گذشت ۲۴ساعت از مطالعه، حدود ۸۰ درصد از مطالب فراموش می شوند با مرور صحیح از این فراموشی جلوگیری كنید.

Avatar
فرستنده: m.hosseini [آفلاین]

امتیاز دهید :
0
آمار
1,075 نفر بازدیدکننده
2 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام پایتخت ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir