باید و نباید‌های مهمانی رفتن برای کنکوری‌ها

باید و نباید‌های مهمانی رفتن برای کنکوری‌ها

کنکور آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه‌ای خوب در آن کسب کرد.

 

کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید؛ خاطراتی که می‌تواند شیرین یا تلخ باشد.
در واقع کنکور ثمره ۱۲ سال تحصیل است که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش مطالعه برای برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

 
محیط خانه باید مرکز آرامش دانش آموز باشد

اسماعیل قربانی مشاور تحصیلی  با اشاره به اهمیت فضای خانه برای کنکوری‌ها گفت: والدین باید در قدم اول به فکر کنکور فرزند خود باشد و محیطی آرام برای دانش آموز فراهم کنند، اگر قرار به مهمانی رفتن است، خود مهمانی رفته و فرزندشان را به این کار مجبور نکنند.

این مشاور تحصیلی بیان کرد: کاری نکنید که دانش آموزتان عذاب وجدان بگیرد؛ به طور مثال اگر قرار است به مهمانی بروید به دانش‌آموز نگویید ما به خاطر تو به مهمانی نمی‌رویم، چرا که در این صورت فرزندتان دچار این حالت می‌شود؛ دانش آموز باید آرامش داشته باشد و خانواده به او بفهماند که ما به صورت دلی این کار را انجام می‌دهیم و وظیفه ماست و منتی نمی‌گذاریم.

 
به دانش آموز خود نیش زبان نزنید

وی گفت: والدین نباید با دانش آموز طوری رفتار کنند که او فکر کند باری به دوش دارد و با منت دیگران درس می‌خواند، حتی فرزندان دیگر را هم باید طوری آموزش دهند که منتی بر سر خواهر یا برادر کنکوری خود نگذارند، هر نیش زبانی به دانش آموز زده شود صدمه طولانی مدتی بر روح او خواهد گذاشت.

 

خانه؛ بهترین فضا برای درس خواندن دانش آموز

قربانی با اشاره به اینکه محیط خانه باید به لحاظ رفت و آمدی کنترل شود، بیان کرد: برخی از خانواده‌ها به رفت و آمد‌های زیاد و تماشای تلویزیون با صدای بلند عادت دارند که این کار‌ها باعث حواس پرتی دانش آموز خواهد شد؛ بهترین فضا برای درس خواندن دانش آموزان خانه است و به لحاظ روانی آن‌ها را آرام می‌کند و می‌تواند بدون هیچ حواس پرتی درس بخوانند.

این مشاور تحصیلی تصریح کرد: در صورتی که تنش در خانه بیش از حد باشد، به کنکوری‌ها توصیه می‌شود در محیطی مانند کتابخانه درس بخوانند و این تنها با تصمیم‌گیری خود فرد انجام می‌شود و محیط روانی آرامی برای خود فراهم کند.

وی یادآوری کرد: اگر هر کدام از اعضای خانواده نقش خود را به خوبی ایفا کنند و باعث تشنج روحی و روانی دانش آموز نشوند، دانش آموز می‌تواند این ایام را به خوبی سپری کند، اگر اعضای خانواده این کار را وظیفه خود بدانند و منتی بر سر دانش آموز نگذارند، به صدمات روحی زیادی در آینده برای فرد منجر خواهند شد، دانش آموز کنکوری به هیچ عنوان نباید در جریان وضعیت مالی خانواده قرار گیرد.

Avatar
فرستنده: m.hosseini [آفلاین]

امتیاز دهید :
0
آمار
1,147 نفر بازدیدکننده
0 نفر امتیاز داده‌اند

ارسال دیدگاه (0 مورد)

نام:*
ایمیل:*
سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
پاسخ:*
در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.

عضویت در خبرنامه ایمیلی :
برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
رضایت مندی مشتری
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره وب و موبایل ایران
جشنواره کتاب مجازی
برند محبوب مصرف کنندگان
Copyright © 2010 - 2022 Mehromah.ir