12 تکنیک برای آنکه در جمع بدرخشید!

0
12 تکنیک برای آنکه در جمع بدرخشید!
مهم‌ترین چیزی که موجب می‌شود جذاب به نظر برسید و در جمع بدرخشید، اعتماد به نفس و روی باز است. به دیگران لبخند بزنید و با اصول رفتار کنید.

 تا به حال فکر کرده‌اید که چه چیز باعث می‌شود فردی در جمع، با هر کاری نظر دیگران را ناخودآگاه، به خود جلب کند؟ این افراد چگونه می‌توانند بدون هیچ تلاشی نگاه‌ها و افکار را به خود معطوف کنند؟ برخی از مردم به طور ذاتی این استعداد را دارند و برخی نه، اما همه‌ی ما می‌توانیم آن را بیاموزیم. ما درمورد کاریزما صحبت می‌کنیم، درباره‌ی حضور، درباره‌ی درخشیدن و برجسته بودن. از جلسات کاری گرفته تا قرار‌های دوستانه یا مکالمه‌های ساده، وقتی بدانید چطور باید رفتار کرد، جلب توجه کار ساده‌ای خواهد بود. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید در جمع بدرخشید.

چگونه در یک جمع بدرخیشم؟

۱. صاف بنشینید

برای احساس اعتماد به نفس و کنترل، هیچ راهی بهتر از آن نیست که به درستی و راست بایستید و بنشینید. راه حل آسان است؛ شکم را به داخل بدهید، جناق سینه را بالا بکشیده و شانه‌ها را به عقب هل دهید. اگر این کار برایتان دشوار است، شاید بهتر است مدام این کار را تمرین کنید یا از کسی بخواهید تا به شما یادآوری کند. صاف ایستادن و اجتناب از قوز، باعث می‌شود شما هشیار باشید و در ذهن سایرین برجسته به نظر برسید.

۲. اعتماد به نفس داشته باشید

همواره یک جذابیت ویژه‌ای در رابطه با افرادی که با آرامش خاصی از ارزش خود آگاه هستند و به خود اعتماد دارند، وجود دارد. این افراد همچون یک آهن‌ربا همه‌ی نظر‌ها را به خود جلب می‌کنند. دوست دارید بدانید برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران چه باید بکنید؟ همه چیز به باور‌های شخصی شما برمی‌گردد. شروع به مطالعه و تمرین روش‌هایی کنید که به تقویت اعتماد به نفس شما کمک می‌کنند. از تاثیر ناشی از این تغییرات شگفت‌زده خواهید شد.

۳. شور و اشتیاق داشته باشید

درست مانند اعتماد به نفس، این ویژگی نیز بسیار موثر است. اگر به آنچه که انجام می‌دهید و اعتقاد دارید علاقه‌مند هستید، آن را با اشتیاق و البته اعتماد به نفس بروز دهید؛ این کار باعث درخشش شما می‌شود. از اینکه مستقل فکر می‌کنید، نترسید و اجازه دهید نظرات شما شنیده و شناخته شوند. افراد با دیدن اشتیاق شما علاقه‌مند خواهند شد. این یک روش عالی برای ایجاد یک تاثیر قوی است. البته باید مراقب باشید که از سوی دیگر بوم نیفتید؛ اشتیاق و اعتماد به نفس شما نباید کاذب باشد و باعث شود که تصور کنید این تنها نظر شماست که اهمیت دارد و درست است.

۴. لباس خوب بپوشید

همه شنیده‌ایم که آنچه مهم است باطن آدمی است، نه ظاهر؛ این نقل قول تا حدودی درست است. اما اگر ظاهر مناسبی نداشته باشید، ممکن است ابراز اعتماد به نفس و شور و اشتیاق دشوار به نظر برسد. منظور ما این نیست که الزاما لباس‌های گران‌قیمت بپوشید، ما از راحتی و احساس اطمینان صحبت می‌کنیم. لباسی به تن کنید که متناسب با اندام، رنگ پوست و شخصیت شما باشد و البته آن را با توجه به مناسبت‌های مختلف انتخاب کنید. به افراد نشان دهید که درون شما چگونه است و اجازه دهید آن‌ها به خاطر آنچه واقعا هستید، به شما توجه کنند. با یک لباس مناسب اعتماد به نفس خود را نشان دهید و در جمع بدرخشید.

۵. اصیل و واقعی باشید

چه در حال برقراری ارتباط رو در رو باشید و چه در حال ارسال ایمیل یا یک پیام، بسیار مهم است که واقعی و اصیل عمل کنید. فرقی ندارد که در چه جمعی حضور دارید و چرا می‌خواهید بدرخشید، همیشه عملکرد واقعی و به دور از دورنگی نتیجه‌بخش است.

۶. متعادل عمل کنید

با مرتب کردن ظاهر و بالا بردن اعتماد به نفس، قطعا متمایز از همه به نظر خواهید رسید. به خود مسلط باشید، کارتان را به خوبی انجام دهید، خودتان را بشناسید و همه‌ی این‌ها را با شور و اشتیاق و از طریق ترکیبی متعادل از زیبایی ظاهری، شخصیتی، اعتماد به نفس و هیجان به دیگران نشان دهید.

۷. مدام از خودتان نگویید

تنها می‌توان چند ویژگی را نام برد که کسل‌کننده‌تر از فردی باشند که مدام از خودش می‌گوید. زمانی که با کسی یا کسانی ملاقات می‌کنید، بیشتر سعی کنید درباره‌ی آن‌ها صحبت کنید و نه خودتان. علاقه‌مند باشید و نشان دهید که می‌خواهید آن‌ها را بشناسید؛ سوال کنید و شنونده‌ی خوبی باشید.

۸. با همه مهربان باشید

بسیاری از افراد تنها به کسانی محبت می‌ورزند که برایشان کاری می‌کنند یا به هر دلیل دیگری خوشایندشان هستند. با برخورد محترمانه و برابر با همه، می‌توانید در یک جمع به مانند یک ستاره بدرخشید.

۹. کاری را که دوست ندارید انجام ندهید

یکی از مهم‌ترین چیز‌هایی که باید در نظر داشته باشید این است: «به یاد داشته باشید که می‌توانید انتخاب کنید». زندگی بسیار کوتاه است و بنابراین باید مطمئن باشید که وقتتان را با کسانی به اشتراک می‌گذارید که دوست دارید و در رویداد‌هایی شرکت می‌کنید که واقعا می‌خواهید. این مهم‌ترین قدم برای درخشش در مقابل چشمان است. شما باید کاری را که انجام می‌دهید، دوست بدارید. دیگران نیز زمانی که متوجه این موضوع شوند، خواهند فهمید که شما احترام زیادی برای خود و خواسته‌هایتان قائلید و بنابراین آنان نیز شما را محترم می‌شمارند.

۱۰. به زبان بدنتان توجه داشته باشید

این یکی از پرچالش‌ترین کارهاست. سعی کنید لبخند واضحی بر لب داشته باشید. هنگام ایستادن با اعتماد به نفس باشید و حالتی دعوت کننده به خود بگیرید. ممکن است متوجه نباشید، اما گاهی زبان بدن شما حالتی دفاعی به خود می‌گیرد و این می‌توان دیگران را از شما دور کند. حالت بدن شما در واقع بر خلق و خویتان نیز اثرگذار است. رفتار و حرکات بدن خود را زیر نظر بگیرید و ببینید آیا حرکتی می‌یابید که ناخواسته انجام دهید؟

۱۱. توانایی‌های خود را بشناسید

نقاط قوت خود را پیدا کنید. دانستن اینکه شما که هستید و در چه چیز سرآمد هستید، به شما کمک می‌کند که از این توانایی‌ها به نفع خود استفاده کنید. زمانی را اختصاص دهید و به خودتان فکر کنید، سپس نتایجی که به دست آوردید را یادداشت نمایید. این باعث می‌شود، فرصت‌هایی را ببینید که باعث درخشش شما می‌شوند.

۱۲. ارتباط چشمی برقرار کنید

نگاه کردن به چشم افراد دیگر مؤید آن است که اعتماد به نفس بالایی دارید و این می‌تواند در درخشش شما در یک جمع موثر باشد. هنگامی که با شخص جدیدی ملاقات می‌کنید یا در حال گفتگو با کسی هستید، حتما در چشم آن‌ها نگاه کنید. اما توجه داشته باشید که از خیره شدن بپرهیزید.

سخن پایانی

هنگامی که در جمع بدرخشید، ممکن است در پی آن فرصت‌های شغلی و عاطفی بسیاری به دست آورید. در این مسیر، بسیار مهم است که خودتان باشید و دست از تقلید کورکورانه از دیگران بردارید. شما ارزشمندید و بنابراین تنها کاری که باید بکنید آن است که این ارزش را به نمایش بگذارید. لبخند بزنید و از روابط اجتماعی خود لذت ببرید که یکی از رازهای جذابیت لبخند زدن است!
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  689 بازدید

  0 نظر

  درج: 19 شهریور 1401

  توسط: u-143390
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  نام:*
  ایمیل:*
  سوال: نام خلیج جنوبی ایران؟
  پاسخ:*
  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های واقعا جامع انسانی
  همراه من
  کنکوریوم
  کتاب های لقمه

  دسته بندی مطالب

  کتاب های موضوعی
  کتاب های پاور تست

  آخرین نظرات ارسالی

  فقط تنها مشکلی که هست نمیدونم هجده سالگی کیو انتخاب کنم به
  سلام وقتتون بخیر با پرداخت این مبلغ 740 تومان جلد 1 شامل درسنامه
  سلام. ایا این کتاب تو چاپ 1403 ویرایش شده؟؟
  سلام کنکور خارج اردیبهشت رو نمی زارین؟
  لطفا صادقانه و بدون هیچگونه تبلیغی به سوالی که دارم جواب بدید
  من پرستاری میخوامممممم

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir