اطلاعيه اعلام نتايج اوليه و نحوه ی انتخاب رشته متقاضیان

0
اطلاعيه اعلام نتايج اوليه و نحوه ی انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسري سال 1400
ضمن آرزوي موفقيت براي متقاضيان شركت كننده در آزمون سراسري سال 1400 بدين‌وسيله به اطلاع همه متقاضيان آزمون فوق مي‌رساند كه نتيجه اوليه آزمون هم اكنون به صورت كارنامه تهيه و بر روي درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قرار گرفته است. متقاضيان شركت كننده در آزمون سراسري سال 1400 مي‌توانند با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، كارنامه نتيجه اوليه خود را در درگاه اطلاع‌رساني مذكور مشاهده نمایند.

انتخاب رشته برای همه متقاضيان (برای انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي «بدون آزمون») در يك فرم و حداكثر تا 150 رشته محل، انجام مي‌شود. به عبارت دیگر فرآيند انتخاب رشته اين دو جداگانه نخواهد بود. توضيحات كامل اين دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره 2) به تفكيك ارائه شده است.

تبصره 1: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نموده و غایب جلسه آزمون (در روزهای چهارشنبه 9 تیر تا شنبه 12 تیر) بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.

تبصره 2: متقاضیانی که قبلاً در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند براساس اطلاعیه‌ای که در روز چهارشنبه 13/05/1400 منتشر می‌شود از روز پنجشنبه 14/05/1400 تا روز چهارشنبه 1400/05/20 نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

تبصره 3: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها نماید، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.

متقاضياني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (رشته‌هاي با آزمون) در اين آزمون شده‌اند، لازم است براي مشاهده دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و انجام انتخاب رشته به نكات ذيل توجه نمايند:

1- مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و مشاهده دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و بخش پيوستها (شامل شرايط و مقررات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي)، هر يك از گروه‌هاي آزمايشي كه به تفكيك از روز سه‌شنبه مورخ 12/05/1400 بر روي درگاه اطلاع‌رساني مذكور قرار خواهد گرفت.

2- دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي براي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي سال 1400 حاوي تمامی شرايط و ضوابط اختصاصي رشته‌هاي مختلف تحصيلي دوره‌هاي روزانه، شبانه، مجازي، پرديس خودگردان و شهریه پرداز، دانشگاه پيام‌نور، مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي (اعم از باآزمون و پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلي «بدون آزمون»)، توضيحاتي دربارة نحوة تكميل فرم انتخاب رشته توسط متقاضياني كه براساس مندرجات كارنامه مجاز به انتخاب رشته در هر يك از دوره‌هاي فوق‌ مي‌باشند و همچنين نحوه مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و نحوة تكميل نمودن فرم انتخاب رشته مي‌باشد.

3- به متقاضيان انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1400 (اعم از رشته‌هاي با آزمون براي متقاضياني که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و همچنين رشته‌هاي صرفاً براساس سوابق تحصيلي، بدون توجه به نوع مدرک ديپلم و از تمامي گروه‌هاي آزمايشي بدون توجه به مجاز بودن) از تاريخ اعلام نتيجه اوليه فرصت داده شده است كه ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) گروه آزمايشي مربوط، توضيحات مندرج در بخش پيوستها و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته (اين دفترچه و دستورالعمل از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قابل دريافت مي‌باشد) اقدام نموده و كدرشته محل‌هاي مورد نظر خود را (برابر ضوابطي كه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته درج گرديده) استخراج و به ترتيب تقدم علاقه مرتب نمايند. پس از آن، كدرشته‌هاي انتخابي خود را ابتدا در فرم پيش‌نويس مندرج در انتهای دفترچه راهنماي انتخاب رشته درج و پس از اطمينان از صحت كدرشته محل‌هاي انتخابي بمدت پنج روز از روز پنجشنبه مورخ 14/05/1400 لغايت روز دوشنبه مورخ 18/05/1400 براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اينترنتي، كدرشته محلهاي تحصيلي مورد علاقه خود را از رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشي يا گروه‌هاي آزمايشي در دوره‌هاي مجاز مختلف اعم از روزانه، شبانه، مجازي و پرديس خودگردان و شهریه پرداز، دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي و دانشگاه پيام‌نور ثبت نموده و نسبت به تكميل فرم مذكور در مدت زماني كه در نظر گرفته شده است اقدام نمايند. پس از تائيد نهايي كدرشته‌هاي انتخابي توسط متقاضي، شماره 15 رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد انتخاب رشته در اختيار متقاضي قرارداده خواهد شد. اين رسيد پس از انجام كامل مراحل و ارسال اطلاعات در يك صفحه مجزا ارائه مي‌شود. متقاضيان بايستي توجه داشته باشند كه فقط يك بار اجازه انتخاب رشته به هر متقاضي داده مي‌شود. ضمناً پس از انتخاب رشته و دريافت رسيد 15 رقمي، متقاضيان مي‌توانند فرم انتخاب رشته خود را به تعداد محدود تصحيح و يا ويرايش نمايند.

تبصره 1:در صورت علاقه به انتخاب رشته‌هاي خاص يا بورسيه، حتماً شرايط و ضوابط اين رشته­ ها را (که بصورت جداگانه به عنوان پيوست دفترچه‌هاي انتخاب رشته در درگاه اطلاع رساني اين سازمان درج شده است) مطالعه كنيد و در صورت داشتن شرايط لازم، اين رشته­ ها را انتخاب نمایيد.

تبصره 2: با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در رشته‌هاي علوم ورزشي و آموزش تربیت بدنی در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي و علوم انساني و رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشی هنر شامل (نقاشي، ارتباط تصويري، آموزش هنر، هنرهاي تجسمي، طراحي پارچه و طراحي لباس، طراحي صنعتي، ادبيات نمايشي، مجسمه‌سازي، موسيقي ايراني و جهاني، كتابت و نگارگري، آهنگسازي، بازيگري، طراحي صحنه، نمايش عروسكي و عكاسي) در آزمون سراسري سال 1400 بصورت متمركز و با شرايط خاص صورت مي‌پذيرد، متقاضياني كه قبلاً براي شركت در آزمون عملي اين رشته‌ها در بازه زماني (06/04/1400 لغايت 12/04/1400) اعلام علاقمندي كرده و در آزمون عملي آنها شركت نموده اند، در صورت تمایل لازم است در بين 150 انتخاب خود در فرم انتخاب رشته، اين رشته‌ها را در هر اولويتي كه علاقه دارند، قرار دهند. آزمون عملي براي متقاضياني كه هزينه برگزاري آزمون عملي در رشته‌هاي فوق پرداخت نموده‌اند به شرح جدول برگزار شده و يا خواهد شد. 

 

 
 

 


تبصره 3: متقاضيان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني علاقمند به رشته‌هاي با آزمون علوم ورزشي و آموزش تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي كه بر اساس كارنامه نتايج اوليه در دوره روزانه و نوبت دوم مجاز نشده‌اند، لازم است در زمان مقرر (1400/05/31 ، 1 و 2 و 03/06/1400) در آزمون عملي شركت نمایند و به آنان اجازه انتخاب رشته محل هاي دوره روزانه ونوبت دوم، منحصراً در اين رشته‌ها داده شده است.

تبصره 4: متقاضياني که تمايل به انتخاب رشته‌هاي علوم ورزشي در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي، علوم تجربي و علوم انساني و رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشی هنر شامل (نقاشي، ارتباط تصويري، آموزش هنر، هنرهاي تجسمي، طراحي پارچه و طراحي لباس، طراحي صنعتي، ادبيات نمايشي، مجسمه‌سازي، موسيقي ايراني و جهاني، كتابت و نگارگري، آهنگسازي، بازيگري، طراحي صحنه، نمايش عروسكي و عكاسي) با روش پذيرش صرفاً براساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) دارند، نياز به شرکت در آزمون عملي ندارند.

تبصره 5: متقاضياني كه در زمان ثبت‌نام براي پذيرش در رشته‌هاي با آزمون دانشگاه پيام‌نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي اعلام علاقمندي ننموده‌اند در اين مرحله مي‌توانند با پرداخت هزينه مربوط به علاقمندي به هر يک از اين دوره‌ها هر کدام به صورت جداگانه به مبلغ 137.000 (يكصد و سي و هفت هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت اينترنتي مندرج در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان (بخش خريد كارت اعتباري) نسبت به انتخاب رشته از اين دوره‌ها اقدام نمايند.

تبصره 6: متقاضيان علاقمند به پذيرش در دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي تهران در صورتیکه مطابق کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شده‌اند در اين مرحله مي‌توانند با اطمینان از داشتن شرایط برای پذیرش در رشته های این دانشگاه‌ها، با پرداخت هزينه مربوط به علاقمندي به رشته‌هاي اين دانشگاه‌ها به مبلغ 137.000 (يكصد و سي و هفت هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت اينترنتي مندرج در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان (بخش خريد كارت اعتباري) نسبت به انتخاب رشته از اين دانشگاه‌ها اقدام نمايند.

تبصره 7: سامانه انتخاب رشته مجازي اين سازمان به منظور راهنمايي و كمك به متقاضيان در انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1400 (براي رشته‌هاي باآزمون و رشته‌هاي صرفاً براساس سوابق تحصيلي) از تاریخ 12/05/1400 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان در دسترس متقاضيان قرار خواهد گرفت.

تبصره 8: ویژه­ نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400 شامل مطالب مفید و کاربردی درباره انتخاب رشته از جمله تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی­گزینی، انواع سهمیه­ ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته­ های مهم در انتخاب رشته اصلی تدوین و در اواخر اين هفته منتشر می­شود. مطالعه این ویژه ­نامه به متقاضيان، والدین و مشاوران توصیه می‌شود.

5- پذیرش در کدرشته‌محل‌هاي صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي توسط دانشگاه­ها و مؤسسات پذيرنده در سال 1400 براي متقاضيان شاخه نظري با ملاک معدل کتبي نهايي ديپلم و متقاضيان شاخه فني و حرفه‌اي و يا کاردانش با معدل کل ديپلم انجام مي‌شود که متقاضي مي‌تواند بدون توجه به نوع مدرک ديپلم و از تمامي گروه‌هاي آزمايشي و بدون توجه به مجاز بودن به انتخاب رشته در دوره‌هاي مختلف نسبت به انتخاب رشته اقدام کند.

6- آن‌دسته از متقاضيان علاقمند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مراكز و واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي، مي‌بايست پس از اعلام نتيجه اوليه آزمون و دريافت كارنامه، براي اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاريخ 13/05/1400 به درگاه اطلاع رسانی مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي به نشاني: www.azmoon.org مراجعه نمايند.

تبصره 1- براساس مصوبه جلسه 22 مورخ 98/09/30 شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، متقاضيان گروه آزمايشي علوم تجربی که در کارنامه اعلام نتايج اوليه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند توجه داشته باشند که رشته‌هاي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي مراکز دانشگاه آزاد اسلامي در دفترچه راهنماي انتخاب رشته مندرج در درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است و در صورت علاقمندی به هر یک از این چهار رشته تحصیلی، می‌بایست آنها را در فرم انتخاب رشته در درگاه اطلاع رسانی این سازمان و در اولویت مورد دلخواه درج کنند.

تبصره 2- انتخاب رشته ساير رشته‌هاي تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامي با استفاده از كد دسترسي مندرج در كارنامه اعلام نتايج اوليه آزمون بطور مجزا و از طريق دانشگاه مذكور انجام مي‌پذيرد.

تبصره 3- متقاضياني كه در يكي از رشته‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و يا دانشگاه آزاد اسلامي پذيرفته شوند مي‌توانند به دلخواه خود منحصراً در يكي از مؤسسات محل قبولی ثبت‌نام و مشغول به تحصيل شوند.

یادآوری‌های مهم :

1- به متقاضيان توصيه می­شود پس از دريافت رسيد از بخش مشاهده اطلاعات حتماً از فهرست كدرشته هاي انتخابي خود در فرم انتخاب رشته اينترنتي كه بالاي آن رسيد 15 رقمي و شماره پرينت درج گرديده است يك نسخه پرينت تهيه نموده و به دقت آن را بازبيني و مشاهده نمايند و در صورت مشاهده اشكال در كدرشته ‌محل‌هاي درج شده در فرم انتخاب رشته با مراجعه به بخش ويرايش فرم انتخاب رشته آن را اصلاح نمايند. لازم است پرينت فهرست كدرشته محل‌هاي انتخابي را تا زمان اعلام نتايج نهايي نزد خود نگهداري نمايند.

نكته مهم: در حفظ و نگهداري اين رسيد 15 رقمي و ساير اطلاعات آزموني خود دقت نمائيد چون امكان سوءاستفاده از اين اطلاعات براي دستكاري انتخاب رشته شما بعد از اتمام فرآيند انتخاب رشته وجود دارد.

2- عدم دريافت رسيد 15 رقمي به منزله عدم تكميل فرآيند انتخاب رشته مي‌باشد؛ لذا لازم است متقاضيان دقت لازم را در دريافت اين رسيد داشته باشند.

3- متقاضياني كه در رشته‌هاي با آزمون مجاز به انتخاب رشته مي‌باشند و هم‌چنين در رشته‌هاي صرفاً براساس سوابق تحصيلي براي اينكه مراحل انتخاب رشته‌هاي تحصيلي را با موفقيت به پايان برسانند و مشكلي براي آنان بوجود نيايد، لازم است اطلاعيه‌هاي اين سازمان، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و شرايط و ضوابط مؤسساتي كه به صورت شرايط خاص پذيرش مي‌نمايند و هم چنين دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اينترنتي را به دقت مطالعه نمايند.

4- بعضاً برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي بعد از انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته اقدام به اخذ مجوز رشته جديد و يا حذف رشته مي‌نمايند كه اين سازمان در طول زمان انتخاب رشته اين موضوع را در قالب اطلاعيه‌هاي اصلاحي اطلاع‌رساني مي‌نمايد. لذا لازم است متقاضيان تا پايان زمان انتخاب رشته با مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني از وجود اين اطلاعيه‌ها آگاه شده و در صورت نياز انتخاب رشته خود را ويرايش نمايند.

5- بر اساس ضوابط آزمون سراسري، منحصراً آن‌دسته از متقاضياني كه داراي مدرك ديپلم نظام آموزشي جديد ­(نظام 3-3-6) بوده و يا شاغل به تحصيل در پايه دوازدهم نظام آموزشي جديد مي‌باشند و يا متقاضياني كه داراي مدرك پيش‌دانشگاهي و يا شاغل به تحصيل در دوره پيش‌دانشگاهي و يا داراي مدرك كارداني (فوق ديپلم) بوده‌اند، باید حداكثر تا تاريخ 31/6/1400 براي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي پذيرش براي هر دو نيمسال تحصيلي (مهر و بهمن ماه) و 1400/11/30 براي انتخاب کدرشته محل‌هاي پذيرش منحصراً براي نيمسال دوم (بهمن ماه 1400) نسبت به اخذ مدرك تحصيلي خود اقدام نمايند، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون را داشته اند. آن‌دسته از دانشجويان شاغل به تحصيل در دوره كارداني كه تا تاريخ تعيين شده موفق به اخذ مدرك تحصيلي دوره كارداني (فوق ديپلم) نگردند، و همچنين آن دسته از متقاضيان نظام آموزشي جديد (نظام 3-3-6) و يا دانش‌آموزان دوره پيش‌دانشگاهي كه احتمال می‌دهند تا پايان شهریور ماه (1400/06/31) و يا بهمن ماه (1400/11/30) موفق به اخذ مدرك تحصيلي خود نمی شوند چنانچه در آزمون شركت نموده و مجاز به انتخاب رشته تلقي شده باشند، مجاز به تكميل فرم انتخاب رشته براي رشته‌هاي تحصيلي پذيرش براي نيمسال اول (مهر ماه) سال تحصيلي 1401-1400، نمي‌باشند و در صورت تكميل فرم انتخاب رشته و قبولي نهايي، قبولي آنها لغو و با آنان مطابق ضوابط رفتار خواهد شد.

تبصره: آن دسته از متقاضياني كه تا تاريخ مقرر (1400/06/31) موفق به اخذ مدرك تحصيلي ديپلم نظام آموزشی جديد (نظام 3-3-6) يا مدرك پيش‌دانشگاهي و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) نشوند، در صورت انتخاب كدرشته‌ محل‌هايي كه مطابق دفترچه راهنماي انتخاب رشته پذيرش آنها براي نيمسال دوم (بهمن ماه) سال تحصيلي 1401-1400 باشد، به شرط اخذ مدرك تحصيلي حداكثر تا تاريخ 1400/11/30 ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنان بلامانع خواهد بود و در غير اينصورت قبولي آنان باطل خواهد شد.

6- پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دوره‌هاي روزانه (پذيرش با آزمون و يا صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) آزمون سراسري سال 1399، منحصراً براي شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي، دوره‌هاي غير روزانه آزمون سراسري سال 1400 به شرط اينكه تا تاريخ 99/12/25 نسبت به انصراف قطعي اقدام نموده باشند و در صورت داشتن ساير شرايط و ضوابط از جمله مقررات نظام وظيفه مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمون سال 1400 بوده‌اند. در غير اينصورت مجاز به ثبت‌نام و شركت در اين آزمون نبوده‌اند.

7- دانشجويان دوره روزانه (سنوات قبل) براي شركت در آزمون مي‌بايست در صورت داشتن شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون، حداكثر تا تاريخ 99/12/25 از رشته‌اي كه در آن مشغول به تحصيل بوده‌اند، انصراف مي‌دادند. در غيراينصورت حتي در صورت انصراف بعد از تاريخ 99/12/25 در صورت قبولي در اين آزمون، قبولي آنها باطل خواهد شد.

8- متقاضيان در صورت مشاهده مغایرت در سهمیه (برای متقاضيان سهمیه ایثارگران) و یا درخواست اعمال سهمیه ایثارگران، لازم است حداكثر تا تاريخ 16/05/1400 به ارگانهاي مربوط (محل تشكيل پرونده ايثارگري) ( بر اساس این رهنما کلیک کنید ) مراجعه و موضوع علت عدم تأييد سهميه و يا درخواست اعمال سهميه را پيگيري نمايند. در صورت تأیید نهايي سهميه آنان توسط ستاد كل ارگان ذيربط در تهران و ارسال مشخصات متقاضيان حداکثر تا تاریخ 19/05/1400 به این سازمان، سهمیه آنان براي مرحله گزينش نهايي اعمال خواهد شد در غیر اینصورت بعد از تاريخ مذکور (19/5/1400) اقدامي در خصوص اعمال سهميه ايثارگران بعمل نخواهد آمد و اين متقاضيان با سهميه آزاد گزينش خواهند شد.

9- چنانچه مشمول اعمال سوابق تحصيلي ديپلم نظام آموزشي جديد (نظام 3-3-6) و يا ديپلم و پيش‌دانشگاهي نظام سالي واحدي مي‌باشيد و در رابطه با عنوان ديپلم، سال اخذ ديپلم، نمرات سوابق تحصيلي ديپلم، عنوان پيش دانشگاهي، سال اخذ پيش‌دانشگاهي و نمرات سوابق پيش دانشگاهي مندرج در اين كارنامه، اشكالي مشاهده نموديد لازم است براي اصلاح مورد يا موارد حداكثر تا تاريخ 17/04/1400 از طریق سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: https://dipcode.medu.ir نسبت به ارائه درخواست برای اصلاح موارد در سامانه مذکور اقدام نمايید. مواردی که از طرف مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش و حداکثر تا تاریخ 19/05/1400 تأیید و به این سازمان اعلام گردد، براي مرحله گزينش نهايي اعمال خواهد شد در غیر اینصورت اقدامی به عمل نخواهد آمد.

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می­توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می­شود. متقاضیان می­توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان درصورت لزوم مي‌توانند سوال يا سوالات خود را از با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در ميان بگذارند.
اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  939 بازدید

  0 نظر

  درج: 10 مرداد 1400

  توسط: e.timsari
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  کتاب های امتحانیوم
  کتاب های موضوعی
  کتاب های کنکوریوم

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir