داوطلبانی که سهمیه آن‌ها در کنکور اعمال نشده، چه کنند

0
داوطلبانی که سهمیه آن‌ها در کنکور اعمال نشده، چه کنند

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگویی درباره داوطلبانی که سهمیه آن ها در کنکور اعمال نشده است گفت: داوطلبانی که سهمیه هایشان اعمال نشده، از ابتدا در ثبت نام اولیه کنکور این سهمیه را اعلام نکرده اند و یا سهمیه آن ها توسط ارگان مربوطه تایید نشده  است باید به ارگان مربوطه جهت پیگیری مراجعه کنند.
سهمیه در گزینش نهایی اعمال می شود
سخنگوی سازمان سنجش در ادامه درباره داوطلبانی که سهمیه خود را ثبت کرده اند، اما سهمیه آن ها در استعلام سازمان سنجش از ارگان مربوطه تائیدیه نگرفته است، بیان کرد:  عده ای از داوطلبان هستند که در مرحله اول تائیدیه نگرفته اند اما بعد از اعلام سازمان سنجش به ارگان مراجعه سهمیه آن ها تائید شده است و تائیدیه را به سازمان سنجش ارسال کرده اند، برای این عده سهمیه در گزینش نهایی اعمال خواهد شد.


اعمال نشدن سهمیه داوطلبان در کنکور سراسری
برخی از داوطلبان کنکور سراسری با مراجعه به خبرنگار دانشگاهی، از اعمال نشدن سهیمه خانواده شهدا و ایثارگران آن ها در کنکور خبر داده و گفتند: از طرف سازمان سنجش به ما اطلاع داده شد که سهمیه مان تائید نشده است، پس از دریافت این پیام به ارگان مورد نظر برای تائید سهمیه مراجعه کرده و تائیده سهمیه را دریافت کردیم.
او در ادامه بیان کرد: حدودا ۸۰ نفر هستیم که این مشکل را داشتیم. نامه تائیدیه سهمیه را چندین روز قبل از اعلام نتاج اولیه به سازمان سنجش تحویل دادیم، اما با اعلام نتایج و دریافت کارنامه متوجه شدیم که سهمیه هنوز برای ما اعمال نشده است.  


مراحل تائید سهمیه در کنکور
داوطلبانی هستند که در کارنامه اولیه آزمون سهمیه آن‌ها درج نشده است. این افراد باید تا یک هفته بعد از قرار گرفتن کارنامه در سایت سازمان سنجش، به ارگان مربوطه مراجعه کرده و پس از دریافت فرم تایید سهمیه نسبت به ارسال آن به سازمان سنجش اقدام کنند.
اگر فرم تائید شده و سهمیه برای سازمان سنجش در فرصت مشخص شده ارسال شد در صورتیکه این فرم را مقام مسئول امضا کرده باشد سهمیه برای داوطلب اعمال می‌شود، اما اگر فرم به سازمان ارسال نشد و یا مقام مسئول تائید کننده این فرم را تائید نکرد، در واقع سهمیه درخواستی داوطلب تائید نشده است و با سهمیه آزاد گزینش خواهد شد.
گفتنی است، انتخاب رشته از امروز چهارشنبه، ۲ مهر آغاز و تا شنبه، ۵ مهر ادامه دارد. داوطلبان می‌توانند ۱۵۰ کد رشته را در این مرحله ثبت کنند. نتایج نهایی کنکور سراسری تا هفته اول آبان اعلام می‌شود و کارنامه نهایی داوطلبان هفته دوم آبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. فرآیند پذیرش در رشته‌های صرفا با سوابق تحصیلی و بدون آزمون که پذیرش در آن‌ها بر اساس معدل کتبی نهایی دیپلم انجام می‌شود، تا تاریخ ۷ مهر ادامه دارد و داوطلبان می توانند تا این تاریخ برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  698 بازدید

  0 نظر

  درج: 2 مهر 1399

  توسط: mahini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir