راهنمای پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی

0
راهنمای پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی

شرکت‌کنندگان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی www.azmoon.org  از نتیجه آن مطلع شوند.
پذیرفته شدگان همه رشته‌ها باید شخصاً در یکی از روز‌های یکشنبه و دوشنبه ۱۴ و ۱۵ مهرماه ۹۸ با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام به واحد‌های ذیربط که نشانی و تلفن آن‌ها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir  و همچنین سامانه دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس http://iau.ac.ir  درج شده است، مراجعه کنند.

پذیرفته‌شدگان واحـدهای علـوم و تحقیقـات، تهران مرکزی، پزشـکی تهـران، بروجرد، خوراسگان، سنندج، نجف‌آباد، تبریز، کـرج، قـم، شـیراز، پرند، مشهد، همدان، اراک و شهرری جهت اطلاع از چگـونگی و زمان ثبت‌نام مقتضی است به آدرس سایت آن واحد‌ها به شرح ذیل مراجعه کنند.

علوم و تحقیقات به آدرس:  www.srbiau.ac.ir 

تهران مرکزی به آدرس: www.iauctb.ac.ir 

پزشکی تهران به آدرس: www.iautmu.ac.ir 

اصفهان (خوراسگان) به آدرس: www.register.khuisf.ac.ir   

نجف‌آباد به آدرس: http://rs.iaun.ac.ir 

بروجرد به آدرس: www.aiub.ac.ir 

سنندج به آدرس: www.iausdj.ac.ir 

تبریز به آدرس: www.iaut.ac.ir 

کرج به آدرس: www.kiau.ac.ir 

قم به آدرس: www.qom-iau.ac.ir 

شیراز به آدرس: www.iaushiraz.ac.ir 

پرند به آدرس: www.piau.ac.ir 

مشهد به آدرس: www.mshdiau.ac.ir 

همدان به آدرس: www.iauh.ac.ir 

اراک به آدرس: www.iau-arak.ac.ir 

یادگار امام (ره) شهرری به آدرس: www.iausr.ac.ir 

اعلام‌شدگان ذخیره باید در روز‌های تعیین شده، به واحد‌های دانشگاهی مراجعه کرده و آمادگی خود را کتباً طبق فرم مخصوص و در قبال دریافت رسید از مسئولان مربوطه، برای ثبت‌نام اعلام کنند. سپس در ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۱۶ مهرماه به واحد‌های دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند تا در صورت عدم تکمیل ظرفیت با پذیرفته‌شدگان اصلی و وجود ظرفیت باقی‌مانده، با رعایت حق تقدم ردیف ذخیره تا حد تکمیل ظرفیت مصوب از آنان ثبت نام به عمل آید.

در خصوص اطلاعات آن دسته از اعلام‌شدگان ذخیره که در موعد مقرر فرم اعلام آمادگی را تکمیل نموده، لیکن مطابق ظرفیت مصوب امکان ثبت نام آن‌ها وجود نداشته، واحد‌های دانشگاهی موظفند با مراجعه با سامانه احراز هویت اطلاعات این افراد را حداکثر تا پایان وقت آخرین روز ثبت نام درج نمایند تا امکان جایابی افراد در اولویت بعدی ایشان براساس تقدم نمره فراهم شود.

عدم مراجعه پذیرفته‌شـدگان در روز و سـاعت مقـرر بـه منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچگونه اعتراضی پذیرفتـه نخواهد شد.

ضمناً از آنجایی که پذیرش برای برخی رشته‌ها برای دو نیمسال تحصیلی اعلام شده است، بعضی از پذیرفته شدگان این رشته‌ها با توجه به ظرفیت و تقدم نمره از مهرماه یا بهمن‌ماه سال جاری مشغول به تحصیل خواهند شد. پذیرش برخی از رشته‌محل‌ها برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری خواهد بود.

دانشجویان غیرمشمول وظیفه عمومی (خواهران یا برادران دارای کارت معافیت یا کارت پایان خدمت) که به منظور انتقال، تغییر رشته و یا تغییر مقطع در آزمون مجدد شرکت کرده و پذیرفته شده‌اند، لازم است ضمن مراجعه به واحد اولیه و ارائه کارنامه اینترنتی قبولی درخواست تسویه حساب کرده و پس از پرداخت هزینه‌های مربوط مدارک تحصیلی خود را دریافت و برای ثبت‌نام به واحد مقصد مراجعه کنند. دانشجویان مشمول مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند.

دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی با تکمیل فرم مربوطه، متعهد می‌شوند پس از گذراندن دروس علوم پایه، به هر واحدی که دانشگاه با توجه به امکانات خود از نظر آموزشی و بیمارستانی برای ادامه تحصیل آنان تعیین و اعلام می‌کند، منتقل شده و ادامه تحصیل دهند و حق هیچ‌گونه اعتراضی در این مورد نداشته باشند.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خـارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خـارجی مقـیم متعاقـب انجـام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌هـای اقـامتی اتبـاع مزبـور و اعـلام رسـمی آن توسـط آن اداره خواهـد بـود و تـا قبـل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

همچنین شروع کلاس‌های درس هر واحد یـا مرکـز دانشـگاهی بـا توجه به امکانات آموزشی در مهر ماه یا بهمن مـاه سـال جـاری و زمان تشکیل کلاس در صبح یا عصر یا هر دو وقت خواهد بود.

 

 
 

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام

اصل دیپلم کامل یـا اصـل گـواهی قبـولی پایـان تحصیلات نظام‌قدیم متوسطه و یا اصل گواهی اتمـام دوره پـیش‌دانشگاهی و یا اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام جدید متوسطه به همراه تصویر آنها.

اصــل شناســنامه عکــس‌دار و دو بــرگ تصــویر از تمــام صفحات آن، اصل و یک برگ کپی کارت ملی، شــش قطعــه عکــس ۴*۳ تمــام‌رخ کــه اخیــراً تهیــه و مشخصات پذیرفته‌شده در پشـت آنهـا نوشـته شـده باشـد (بـرای مشمولین ۱۲ قطعه)، اصل و دو برگ تصویر مدرک مشخص‌کننـده وضـعیت خدمت وظیفه عمومی پذیرفته‌شدگان مرد و تکمیل و ارائه فرم درخواست ثبت‌نـام ازجمله مدارک لازم برای ثبت‌نام است.

مشمولان دیپلمه‌ای که با استفاده از تعهدات خدمتی وزارت خانه‌ها و سازمان‌های دولتی از خدمت دوره ضرورت معاف هستند و معافیت آن‌ها پس از انجام تعهد مقرر صادر می‌شود، باید موافقت نامه رسمی از وزارتخانه یا سازمان متبوع را ارائه دهند. افرادی که به عنوان سرباز معلم مشغول خدمت وظیفه عمومی هستند، برای ثبت نام لازم است با مجوز وظیفه عمومی از خدمت ترخیص شوند.

شاغلین نیرو‌های نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران باید گواهی موافقت و معرفی سازمان مربوطه را ارائه کنند.

پذیرفته‌شدگانی که در فرم ثبت‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته‌اند، باید هنگام ثبت‌نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند.

بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت‌نام و یا حین تحصیل، واجد شرایط بودن این قبیل دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت.

اشتراک گذاری:
 • مطالب مرتبط

  

  ارسال مطلب به ایمیل دوستاتون:


  1,129 بازدید

  0 نظر

  درج: 14 مهر 1398

  توسط: mahini
  وضعیت: آفلاین
  گروه کاربری: پشتیبانی سایت

  ارسال دیدگاه (0 مورد)

  در حال حاضر نظری در این مطلب ارسال نشده است.
  کتاب های لقمه
  سمپادیوم
  کنکوریوم
  مهارت معلمی دین و زندگی واقعا جامع کنکور فرهنگیان

  دسته بندی مطالب

  کتاب های تیزهوشان
  کتاب های تست پایه

  آخرین نظرات ارسالی

  خیلی عالیه خیلی عالیه
  سلام کنکوریوم تجربی کنکور ۱۴۰۳ کی موجود میشه؟ سلام کنکوریوم
  نروژی اولی از راسته یا چپ؟ نروژی اولی از راسته یا چپ؟
  سلام وقت بخیر،بیخشید این کتاب تا اوایل بهمن موجود میشه خواهشا

  آمار سایت

  با ما در ارتباط باشید ، منتظر نظرات شما هستیم.
  
  عضویت در خبرنامه ایمیلی :
  برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به 02196884 پیامک کنید.
  رضایت مندی مشتری
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره وب و موبایل ایران
  جشنواره کتاب مجازی
  برند محبوب مصرف کنندگان
  Copyright © 2010 - 2023 Mehromah.ir